België 2de tijdens Ramsgateweek!

10-17 augustus- In een Middelands zeeklimaat vertoefde de deelnemers van de voorbije Ramsgateweek 2002.
Het Belgische Clubracer team met THE MATRIX (First 40.7) behaalde tijdens die week meerdere podiumplaatsen en mocht met niet minder dan 17 bekers naar huis die uitgereikt werden door de bekende zeilster Ellen McArthur (zie foto)
Ook in de alom begeerde Gold Cup konden zij zich goed verweren met een 2de plaats over de 74 deelnemers.

GENERAL TAPIOCA de IRC2 verbeterde Ellen Mc Arthur half Tonner van Phil Pilate kon ook goed meekomen in hun veld vol Britse X-332's en behaalde een 5de over de ganse week. RED CLOUD ook een Belgische deelnemer in de IRC2 vloot moest zich goed doen aan een 10de plek over de ganse week.

De Gold Cup, de laatste race op zaterdag zorgde nog voor een spannender verloop met maar 1 klassement.

Crewparade Met THE MATRIX als eerste aan de boventon in klasse 1 maar werd op het bezeilde rak ingelopen door de boten met IRC spinnakers (groter) waarbij de Belgen met hun IMS spi's toch nog 2de werden door de snellere IMX40 en One designs te verslaan op de kruisrakken.Een van onze concurrenten Peter Jackson deelde ons nog tijdens de week mede:" You need bigger spinnakers to go against the tide", dus voor volgend jaar kennen we de IRC truuk

Ramsgate week 2002 dankte zijn succes dit jaar aan de komst van vele buitenlandse teams waaronder Fransen, Belgen en Nederlanders die allen onder 4 klassen IRC verdeelt werden.

Dat er hard geknokt werd onder de boten spreekt voor zich met types als de IMX40,First 40.7,First 36.7, Corby's, Bulls 900 en IRC1 onedesigns. Aan vreugde en plezier ontbrakt het ook al niet, mede door het goed verzorgde entertainment met s'avonds life muziek in de partytent, de crewparade op donderdag (zie foto) en een spetterd vuurwerk als afsluiter.
Foto's © Clubracer.be

Einduitslag TOP 5 IRC 1 full week:
1) ASSASIN (GBR) Peter Jackson & Will Stevens 1.071 13 1 5 1 1 1 3 15 1 3 1 2
2) THE MATRIX (BEL) Clubracer team & Ice 1.079 26 2 4 5 3 3 5 15 4 2 2 3
3) CONSODATA GROUP (FRA) Phillippe Bourgeois 1.022 29 3 6 6 9 4 1 15 2 1 4 5
4) THE GEEK (GBR) Julian Lord & Geoff Payne 1.021 30 4 3 3 4 5 6 15 5 4 5 1
5) DING DONG! (GBR) Robbie & Pippa Stewart 1.087 41 5 11 12 6 2 2 15 3 6 3 8

Einduitslag TOP 5 IRC 2:
1) EXOTIC (GBR) Mike & Jo Brand & David Elderfield 1.001 13 1 1 3 1 1 1 16 2 1 3 4
2) X-FACTOR (GBR) John Barrett & Paul Woodward 1.001 19 2 2 4 3 3 2 16 4 2 2 1
3) MISTER LIFTER (GBR) Chris Denby 0.999 26 3 5 2 4 2 3 16 3 3 4 6
4) SQUELCHY MONKEY (GBR) Jem Kinnear 0.980 47.5 4 4 5 5 7 14 16 6 5.5 12 3
5) GENERAL TAPIOCA (BEL) Phil Pilate 0.963 51 5 6.5 9 8 5 4 16 7 5.5 6 16

Einduitslag GOLD CUP alle klassen Top 5:
1) Assassin Peter Jackson & Will Stevens 2:29:29 TCF 1.071 2:40:06
2) The Matrix Clubracer team & Ice 2:33:38 TCF 1.079 2:45:46
3) Sensor David Chatterton & Josh Warren 2:33:26 TCF 1.102 2:49:05
4) Consodata Group Phillippe Bourgeois 2:45:56 TCF 1.022 2:49:35
5) Monkey Business Robert Leggett 3:13:48 TCF 0.885 2:51:31

Naar de volledige uitslag:
www.rtyc.com/wrw2002results.htm

Auteur:

  • Een correspondent

    Dit bericht werd geplaatst door een ClubRacer correspondent. Deze wordt aangestuurd door de hoofd- en eindredacteur die een groep, al dan niet vrijwillige of freelance correspondenten aanstuurt voor nationale en internationale verslaggeving van zeilwedstrijden.

Comments

Voor u geselecteerd: