Goofies Race seizoen afgesloten met een prachtige racedag

Zaterdag 2 april werd op de Oosterschelde voor Colijnsplaat met een prachtige finalerace het Goofies zeilseizoen 2004-2005 afgesloten.
Voor een echte perfecte zeildag was er eigenlijk iets te weinig wind en daardoor iets te veel stroom.
Vooral de langzame schepen onder de 85 deelnemers verloren veel tijd in het eerste rak na de start waar ze moesten opboksen tegen stroom en wind . Een zonnig spinaker rak voor stroom maakte daarna veel goed.

Moesten de bemanningen in de vorige Goofies race nog sneeuwruimen, nu was men vooral in de weer met zonnebrand crème.

Bij de uitslagen was er vooral een verrassing bij de IMS 1 klasse. Daar wist Eddy Verbinne in zijn eerste wedstrijd met zijn splinternieuwe X-40 met de korte naam "X" de toch niet geringe concurrentie ruim voor te blijven.

In het totaal namen er 157 schepen deel aan een of meer van de Goofies wedstrijden in het seizoen 2004-2005 .
Het Goofies seizoen 2005-2006 begint met de eerste wedstrijd op 1 oktober 2005.

Uitlagen laatste race:

IMS I
1. Eddy Verbinnen uit Antwerpen met het jacht "X" (X 40)
2. Sander Vos uit Oss de FOXI (IMX 40)
3. Wessel Liezenga uit Middelburg met de Weerga (IMX 40)

IMS 2-4
1. Lenaerd van Oeveren uit Goes met de XANADU (First 36.7)
2. M. Scholten uit Haarlem met de E-MOTION
3. Kees de Ridder uit Waddinxveen met de ALDEBARAN V (J 35)

ORC
1. Wim Huiszoon uit Middelburg met de SULA (X 332)
2. Meijvis uit Kapellen met de JOU-JOU
3. N Spiljard uit Middelburg met de MARJET

ONGEMETEN
1. Bart Houben uit Sassenheim met het jacht de X-STEAM
2. Fam Wams uit Wolphaartsdijk met de CROSSROADS
3. Frans Leys uit Edegehem (B) met het jacht 921.BE

Klasse First 31.7
1. Hans de Jager uit Wolphaartsdijk met het schip CHASSEUR
2. Adri van de Velde uit HeerHendrikskinderen met de VILLA FIRST
3. Wim Hermans uit Rotterdam met de BLAUWE KNOOP

Eindklassement van het Goofies seizoen 2004-2005

IMS I
1. Peter de Ridder uit Gorkum met de CHECKMATE III (BH 41)
2. Frans de Vries Lentsch uit Rotterdam met de STORTEMELK (X 43)
3. Wohrmann Brothers en het Clubracer zeilteam
met de XIPHO (IMX 45)

IMS 2-4
1. Lenneard van Oeveren uit Goes met de XANADU (First 36.7)
2. Hans de Waal uit Bruinisse met de KOPJE KLEINER
3. Kees Meijer uit Waalre met de SWITCH

ORC
1. Wim Huiszoon uit Middelburg met de SULLA (X 332)
2. Johan Bol uit Goes met de A BOEN
3. R Kuiper uit Naarden met de JUST J

ONGEMETEN
1. Fam Wams uit Wolphaartsdijk met de CROSSROADS
2. Jaques van Diest uit Antwerpen met de AVANTI
3. Koen van Overberghe uit Dilbeek met de RATTEBOLLE

FIRST 31.7
1. Hans de Jager uit Wolphaartsdijk met het schip CHASSEUR
2. Adri van de Velde uit HeerHendrikskinderen met de VILLA FIRST
3. Serge Goossens uit Schoten (B) met de CEDO NULLI

foto: CHECKMATE III (BH 41) eindwinnaar IMS 1 © Vision Art

Auteur:

  • Een correspondent

    Dit bericht werd geplaatst door een ClubRacer correspondent. Deze wordt aangestuurd door de hoofd- en eindredacteur die een groep, al dan niet vrijwillige of freelance correspondenten aanstuurt voor nationale en internationale verslaggeving van zeilwedstrijden.

Comments