SLAM Deltaweek - Zeelandwedstrijden dag 1

Deltaweek41 podiumplaatsen in 15 klassen!

In het zopas ontvangen persbericht van de De SLAM Deltaweek lezen we dat de zaterdag een mooie zeildag was. Kees van der Vaart: “De hele Oosterschelde lag vol met zeilboten. Er voeren twee groepen aan de oostkant van de Zeelandbrug, één baan was aan de westkant uitgelegd. De wind 3 tot 4 beaufort gaf bij geen enkele deelnemer problemen. De klasse ORC B voer één race, de ORC A klasse, IRC, de sportboten en eenheidsklassen zeilden vier wedstrijden.”

DeltaweekDe sfeer zat er na de finish, eveneens in Zierikzee, goed in. Onder de zeilers ging het er gemoedelijk aan toe. De belevenissen van de dag werden besproken onder het genot van een drankje en veel gelach. Schipper Alfred Bezemer van de Joyce vond het een grandioze dag. “Ik geef een acht!” Volgens Bezemer hadden ze goed gevaren, maar dat kan ook niet anders volgens de schipper. Want zijn acht man sterke crew vormt een waar team. “We willen hard varen, maar het moet wel leuk blijven aan boord.” Alle overbodige spullen worden van boord gehaald. Hoe lichter, hoe sneller het schip. Maar een fietsbel aan de helmstok laat zien wat de reden is dat ze winnen. Bezemer: “Als we er langs willen, rinkelen we even.”

De bemanning van de Titan doet niet mee aan trucs om de boot zo licht mogelijk te maken. “Alles wat we aan boord kunnen halen, halen we binnen”, grapt schipper Mike de Bruin. Hij wijst naar de kip die inmiddels grotendeels verorberd is. De Titan gaat voor de gezelligheid. Volgens de crew valt er niet te winnen met deze ‘bak’. “Daar is ie veel te zwaar voor, het is een toerschip.”

Wie zijn de dagwinnaars?

Is het de Zeebeer 3 die gewonnen heeft van de Sunshine 4 of omgekeerd? Is het de nieuwe X-41 van Eddy verbinnen die gewonnen heeft of de Flinn (BH 41) van Arne Hubregtse?

Wie er het hardst gevaren heeft mag je hieronder zelf uitzoeken (1 meter pagina te scrollen). Als je het aan mij vraagt zijn het allemaal winnaars.

De 41 podiumplaatsen in de 15 klassen (in een range van 30 t/m 41 voet):

ORC-B klasse 1

 1. Ragazza van R. Ornee uit Scharendijke
 2. Pepaju van Kees Meijer uit Goes

ORC- B klasse 2

 1. Kopje kleiner van Hans de Waal uit Bruinisse
 2. Anne Mazurka van Evert van de Zande uit Zierikzee
 3. Kunst en Vliegwerk van K. van Gils uit Oosterhout

ORC-B klasse 3

 1. Bankroet van Bas van Oevelen uit Bergen op Zoom
 2. Twee Gezusters van Hans Zuiderbaan uit Terneuzen
 3. Krachtig/Nekem van C. Ketels uit Teteringen

ORC-B klasse 4

 1. L’Esprit du Morbihan van V. de Vries uit Middelburg
 2. Schryverke van J. Smit uit Rotterdam
 3. Paddy Baloo van A. Dingemans uit Ettenleur

ORC-B klasse 5

 1. Lazy Sunday van H. de Vos uit Oost-Souburg
 2. Onrust van Marius Akkermans uit Bergen op Zoom
 3. Spinel van M. Kamphuis uit Wijk en Aalburg

Rond- en Platbodems klasse B

 1. Nieuwe Maen van Ede van der Dussen uit Moergestel
 2. Candelaer van B. Voogd uit Lage Zwaluwe
 3. Visarend van R. Kaan uit Leidschendam

Rond- en Platbodems klasse C

 1. Schuimer van P.Overwater uit Mijnsherenland
 2. Snoeshaen van J. Poelman uit Haarlem
 3. Het Roode Klif van N. Feddes uit Utrecht

IRC 1

 1. X van Eddy Verbinnen uit Itechem (B.)
 2. Boomerang van L. Boom uit Burgh-Haamstede
 3. Flin van Arne Hubregtse uit Scharendijke

ORC A1

 1. Flin van Arne Hubregtse uit Scharendijke
 2. Boomerang van L. Boom uit Burgh-Haamstede
 3. Just Us van H. Woudenberg uit Barendrecht

IRC 2

 1. Zeebeer 3 van A. van Wijngaarden uit Bergambacht
 2. Amiga van Joost Nijpels uit Kalmthout (B.)
 3. T.T. Soeticheyt van Aad de Ruyter uit Hellevoetsluis

ORC A2

 1. Sunshine 4 van Ab Pasman uit Son
 2. Amiga van Joost Nijpels uit Kalmthout (B.)
 3. Zeebeer 3 van A. van Wijngaarden uit Bergambacht

IRC-3

 1. Nixie van I. Quik uit Halsteren
 2. Zeilmakerij.com van Van der Werf uit Made
 3. Vanilla van Niek Spiljard uit Middelburg

ORC A3

 1. Nixie van I. Quik uit Halsteren
 2. Geintje van F. van Dijk uit Oss
 3. Zeilmakerij.com van W. van der Werf uit Made

IRC 4 en 5

 1. Half Moon van Bert Janssen uit Antwerpen (B.)

ORC A 4 en 5

 1. Jip van Janot Bruggeling uit Goes
 2. Impulse van C. Baas uit Weteringbrug

Op dit ogenblik zijn de Zeelandwedstrijden dag 2 nog in volle gang. Ik verwacht straks de foto's van Anusjka Martens en natuurlijk een uit de kuip verslag van onze ClubRacer.be huis-redacteur Yan Trouwen.

Foto's © Anusjka Martens

Meer weten over de Deltaweek? www.clubracer.be/wedstrijdkalender/deltaweek

Labels

Auteur:

 • Ice

  Eddy Lekens zeilt sinds 1979 offshore zeilwedstrijden, is stichter van ClubRacer en laat bedrijven groeien met zijn online marketing bureau Lucky Cookie. Is schipper/stuurman voor vele Verbondsbezem winnaars, won diverse malen de NSR, Antwerp Race en Schelderegatta, werd 2x Nederlands kampioen Zeezeilen en in 2004 werd Eddy Lekens door het Watersportverbond verkozen tot de beste zeezeiler van Nederland.

Voor u geselecteerd: