Rolex Farr 40 WK te Miami: Italianen blijven aan de leiding, De Ridder rukt op

Mascalzone LatinoNa dag 2 van de Farr 40 Wereldkampioenschappen in Miami, USA, blijft MASCALZONE LATINO aan de leiding, nog steeds gevolgd met 3 punten verschil door JOE FLY. De 3e stek wordt nu wel bezet door BARKING MAD, terwijl MEAN MACHINE oprukt naar plaats 4. Deze tweede racedag werd gekenmerkt door lichtweer condities. Een gans andere uitdaging voor de 33 deelnemers dan de steviger condities op woensdag. Er zijn nu 6 van de 10 races gevaren, en de Italianen blijven dus de toon zetten.

Aan boord van MASCALZONE LATINO (ITA) werd eigenaar en stuurman Vincenzo Onorato nu tactisch bijgestaan door John Kostecki, en samen zorgden ze voor een 14e, een 3e en tenslotte een 5e finishplaats, waardoor ze nipt aan de leiding bleven. Kostecki, de 2003 Rolex Yachtsman van het jaar en winnaar van de 2001-2002 Volvo Ocean Race als schipper van ILLBRUCK, is één van werelds topzeilers. In 1988 behaalde hij nog Olympisch zilver. Verder werd hij 10 keer wereldkampioen in diverse zeilklassen en deed hij de tactiek in 4 verschillende America’s Cup campagnes.

Barking Mad maakt sprong in klassement

Aandacht aan boord Barking MadAandacht aan boord Barking MadTweevoudig Farr 40 wereldkampioen BARKING MAD (USA) klom dus van een 7e plaats na dag 1 op naar een 3e stek overall.

Jim Richardson was dan ook een tevreden eigenaar. Ondanks een te vroege start in race 4 met een individuele restart als gevolg, wisten de Amerikanen toch nog als 2e over de finish te zeilen.
Het Duitse OPUS ONE won de openingsrace van dag 2.

De 2e race van dag 2 of race 5 werd gewonnen door de Italianen op NERONE, eigendom van Massimo Mezzaroma en Antonio sodo Migliori. Ook al oud Farr 40 wereldkampioenen. Race 5 was spannend tot op de laatste meters. Het Deense SILVER BULLET leek deze race te gaan winnen, maar werd op het laatste downwind rak nog stevig aangevallen door NERONE, en de Italianen wisten hun neus nog net aan het venster te steken op de finishlijn.

Mean Machine steeds beter

Mean Machine rukt opMean Machine rukt opIn de laatste race van dag 2, race 6, toonde de Nederlander Peter de Ridder met zijn MEAN MACHINE (MON) zich de beste. Hij werd gevolgd door de Italianen op JOE FLY. Tacticus Ray Davies (NZL) aan boord van MEAN MACHINE vertelde nog hoe belangrijk het was geweest zich vrij te zeilen van bij de start. Ondanks wat foutjes hier en daar, was de America’s Cup zeiler toch tevreden. De Ridder zelf was dan weer vol lof over Davies, die al sinds de Admiral’s Cup winst in 1990 bij het team is: “Hij blijft voor altijd bij ons team. Hij is een goed team leider, een toffe vent en nog een goede tacticus ook!”

Alinghi nog niet scherp

America’s Cup winnaar Ernesto Bertarelli en zijn ALINGHI tuimelden van een 3e naar een 5e plaats overall. En het Italiaanse JOE FLY van Giovanni Maspero bekleedt dus de 2e stek. Ook daar waren ze vol lof over hun tacticus, Olympisch Star en America’s Cup zeiler Francesco Bruni. Al blijven ze bescheiden dromen van een top 10 plaats aan het eind, of toch misschien een top 5 na vandaag?

Morgen, vrijdag 18 april, staat de 3e dag op het programma van het Rolex Farr 40 World Championship. De voorlopige top 10 tussenstand ziet er na 6 races als volgt uit:
1. Mascalzone (ITA), Vincenzo Onorato, 3-12-1-14-3-5, 38 points
2. Joe Fly (ITA), Giovanni Maspero, 9-1-8-15-6-2, 41
3. Barking Mad (USA), Jim Richardson, 25-5-3-2-16-6, 55
4. Mean Machine (MON), Peter de Ridder, 24-3-9-9-14-1, 60
5. Alinghi (SUI), Ernesto Bertarelli, 8-14-6-6-7-20, 61
6. Atalanti (GRE), Stratis Andreadis, 5-2-25-7-24-11, 74
7. Opus One (GER), Wolfgang Stolz, 15-16-21-1-5-23, 81
8. Ramrod (USA), Rodrick Jabin, 22-8-17-3-10-21, 81
9. Kokomo (AUS), Lang Walker, 20-7-20-12-15-7, 81
10. Warpath (USA), Fred & Steve Howe, 12-13-14-24-11-8, 82

www.farr40worlds.com
Foto’s: Rolex/Kurt Arrigo/Daniel Forster

Labels

Auteur:

  • Guy C.

    Guy Clappaert is met zijn zeiljacht Fast One geen onbekende in België en Zeeland. Zijn voorkeur gaat naar CR wedstijden en hij is fervent fan van diverse winterwedstrijden circuits. Je vindt hem dan ook regelmatig terug op de Goofies en Grevelingen wintercup.  

Voor u geselecteerd: