Light Vessel Race en Open Belgisch Kampioenschap IRC bijna van start

Lightvessel Race

Dit weekend is de Royal Belgian Sailing Club gastheer voor het OBK IRC met de Lightvessel Race. Deze wordt gezeild vanuit Zeebrugge. Er worden een mix van wedstrijden voor de kust van Knokke-Heist tot aan de Scheldemonding georganiseerd. De wedstrijd is tegelijk ook het derde evenement van het Open Noordzeekampioenschap.

Slechts 19 boten inschreven

De dalende trend inschrijvingen van de afgelopen jaren zet zich door. De opkomst is dan ook mager dit jaar. 

Twee dagen voor de start van de Light Vessel Race tellen we 19 ingeschreven boten op de deelnemerslijst. Daarvan zeilen er 14 in drie IRC klasse en 5 in de instapklasse CR.  In totaal zijn er 4 boten minder ingeschreven dan tijdens de Light Vessel Race van 2017. In 2016 telde deze wedstrijd nog 36 deelnemers waarvan 19 boten in de CR klasse. Vooral de CR boten laten dus verstek gaan. 

Opvallende afwezige dit jaar is de Moana (First 47.7), de boot van RBSC en Belgian Sailing voorzitter François Goubau (foto boven).

De RBSC organisatie deed er nochtans alles aan om, na het dramatisch en dodelijk ongeval in 2017 en het negatief FOSO rapport, de wedstrijd toch nog op de kalenders van de zeilteams te krijgen.

Zowel RBSC als WWSV spaarden kosten noch moeite om een promotiecampagne op poten te zetten. Maar liefst zes uitnodigende e-mails werden verzonden door de organiserende club RBSC en de Vlaamse zeilfederatie WWSV. In vergelijking daarmee moest de ScheldeRegatta het stellen met amper één regel in een algemene nieuwsbrief. Toch kon de agressieve campagne de zeilers niet voldoende overtuigen tot deelname.

Inschrijven twee dagen voor de start van de Light Vessel Race 2018 kan dus nog steeds.

Volgens WWSV staat RBSC Zeebrugge garant voor een totaalevenement

In de laatste e-mail van van WWSV lezen we dat het Light Vessel Race weekend een prachtig en zonnig weekend gaat worden. Op het programma staan een reeks inshore wedstrijden voor IRC boten. De Cruiser Racers zijn ook welkom. De RBSC Zeebrugge staat garant voor een totaalevenement. Dit moet blijken uit:

 • Open voor IRC en CR yachten
 • Twee leuke dagen op het water
 • Windward / Leeward & inshore races
 • Duvel tasting bar op zaterdagavond
 • Lekker diner in ons clubhuis Alberta op zaterdagavond
 • After-party met DJ op zaterdag
 • Ontbijt op zondag ochtend
 • Foto's genomen door Batur
 • The one and only Light Vessel Race T-Shirt

Op het menu tijdens het diner van zaterdagavond staat:

 • Noordzeebordje als voorgerecht
 • Belgisch Witblauw als hoofdgerecht
 • Uitgebreid dessertbuffet

Foto: Jasper van Staveren

Auteur:

 • Ice

  Eddy Lekens zeilt sinds 1979 offshore zeilwedstrijden, is stichter van ClubRacer en laat bedrijven groeien met zijn online marketing bureau Lucky Cookie. Is schipper/stuurman voor vele Verbondsbezem winnaars, won diverse malen de NSR, Antwerp Race en Schelderegatta, werd 2x Nederlands kampioen Zeezeilen en in 2004 werd Eddy Lekens door het Watersportverbond verkozen tot de beste zeezeiler van Nederland.

Voor u geselecteerd: