ClubRacer
maandag 7 september 2026
Zeilcommunity met +10k fans:
ClubRacer
ZEILNIEUWS IN RACEMODUS SINDS 2002
Eddy Lekens
  • Voorpagina
  • Meest recent
  • Zeilkalender
  • Opinie
  • Zeilen Wiki
    • Weerberichten
      • Windy map
      • Weerkaarten Europa
      • Buienradar Europa
      • Beste weerberichten voor zeilers
      • Praktische meteo en meteorologie
    • Leren zeilen
    • Leren zeezeilen
    • Hoe word ik wedstrijdzeiler
    • Hoe win je zeilwedstrijden?
      • Hoe maak je een goede start
      • Het kruisrak
      • Het voordewindse rak
      • Merktekens ronden
      • Hoe train je een bemanning of zeilteam?
      • Protesteren en protest indienen
      • Psychologie tijdens het wedstrijdzeilen
      • Regels wedstrijdzeilen 2025 – 2028
    • Meetbrieven, Ratings en handicap zeilen
      • IRC meetbrief aanvragen
    • Verplichte uitrusting voor pleziervaartuigen
    • De beste zeilkleding: gids voor het 3-lagensysteem
    • VIDEO: Man overboord procedure en training
    • Zeilboot of zeiljacht kopen
    • De ideale cruiser-racer zeilboot
    • Populairste zeilklassen en eenheidsklassen
    • Zeilmaker of zeilmakerij kiezen
    • Zeeziekte voorkomen en behandelen
  • ZeilTrends
  • Over ClubRacer
    • Contact
    • Nieuwsbrief
  • AdverterenPromoot uw bedrijf
ClubRacer
ClubRacer
  • Voorpagina
  • Meest recent
  • Zeilkalender
  • Opinie
  • Zeilen Wiki
    • Weerberichten
      • Windy map
      • Weerkaarten Europa
      • Buienradar Europa
      • Beste weerberichten voor zeilers
      • Praktische meteo en meteorologie
    • Leren zeilen
    • Leren zeezeilen
    • Hoe word ik wedstrijdzeiler
    • Hoe win je zeilwedstrijden?
      • Hoe maak je een goede start
      • Het kruisrak
      • Het voordewindse rak
      • Merktekens ronden
      • Hoe train je een bemanning of zeilteam?
      • Protesteren en protest indienen
      • Psychologie tijdens het wedstrijdzeilen
      • Regels wedstrijdzeilen 2025 – 2028
    • Meetbrieven, Ratings en handicap zeilen
      • IRC meetbrief aanvragen
    • Verplichte uitrusting voor pleziervaartuigen
    • De beste zeilkleding: gids voor het 3-lagensysteem
    • VIDEO: Man overboord procedure en training
    • Zeilboot of zeiljacht kopen
    • De ideale cruiser-racer zeilboot
    • Populairste zeilklassen en eenheidsklassen
    • Zeilmaker of zeilmakerij kiezen
    • Zeeziekte voorkomen en behandelen
  • ZeilTrends
  • Over ClubRacer
    • Contact
    • Nieuwsbrief
  • AdverterenPromoot uw bedrijf
© ClubRacer
Zeilen

Delta Lloyd Regatta: Nederlands 470-duo Zegers-Kyranakou en Van Veen tweede

Door Eddy Lekens Gepubliceerd: 26 mei 2017Laatst aangepast op 3 mei 2023 3 minuten leestijd
Pavel Sozikin en Denis Gribanov
40

Ze wonnen dit seizoen al in Miami, Palma, Hyères en op de EK in Marseille. Een vijfde zege in de 470-klasse hadden zeilsters Afrodite Zegers-Kyranakou en Anneloes er graag aan toegevoegd bij de Delta Lloyd Regatta. In Medemblik kwam het duo van Team Delta Lloyd dicht in de buurt van de eindzege, maar de Russen Pavel Sozikin en Denis Gribanov bleken op het IJsselmeer net te sterk.

Geslepen Russen

Het Nederlandse duo maakt al maanden een sterke indruk en in Medemblik was dat in het mannenveld niet anders. Vier dagen vochten ze duels uit met de uiteindelijke winnaars uit Rusland, maar een tevreden gevoel overheerste vrijdagavond na de medalrace. ,,Ze deden het heel goed die Russen. Ze waren heel slim”, keek Anneloes van Veen terug op de beslissende race.

De Nederlandse zeilsters, vorig jaar in Rio vierde bij de Olympische Spelen, begonnen de medalrace met vier punten achterstand op Sozikin en Gribamov. Ze moesten dus in elk geval voor de klassementsleiders eindigen om nog kans te maken op de eindzege. Dat lukte niet. De Russen wonnen de slotrace. Zegers-Kyranakou en Van Veen finishten als derde, maar hielden wel hun tweede plaats in het klassement vast.

Veel geleerd

,,We zijn zeer tevreden”, stelde Zegers-Kyranakou vast. ,,We hebben goed gezeild deze week en een hoop geleerd; vooral dat we nog niet uitgeleerd zijn. We hebben goed naar de mannen gekeken. Veel kansen kregen we niet van de Russen in de medalrace. Dit resultaat is dus goed, zeker als je meeneemt dat we hier met de mannen zeilden’’, voegde Van Veen toe.

Bouwmeester naar medalrace in Laser Radial

Marit Bouwmeester moest door de in eerste instantie matige windomstandigheden lang wachten voor ze het water op ging in de Laser Radial. Donderdag was ze weggezakt uit de top van het klassement. Vrijdag ging het een heel stuk beter met de Friezin.

,,Dit was een prima dag. Er was wat spanning of ik de medalrace wel zou halen. Dat is met twee overwinningen vandaag uitstekend gelukt’’, constateerde de olympische kampioene voldaan.

Ze steeg in het klassement van plaats negen naar twee en doet zaterdag volop mee in de strijd om de medailles. Aan de leiding gaat de Japanse Manami Doi. Het gat met Bouwmeester is groot: 18 punten.

De Brit Elliot Hanson won het goud in de Laser-klasse. Zijn zesde plaats in de medalrace was voldoende om de Amerikaan Charlie Buckingham en de Australier Matthew Wearn voor te blijven.

Uitslagen Delta Lloyd Regatta

470, mannen en vrouwen, eindstand: 1. Pavel Sozikin/Denis Gribamov (Rus) 17, 2. Afrofite Zegers-Kyranakou (Ned) 25, 3. Matteo Capurro/Matteo Puppo (Ita) 33, 4. Nikolaus Kampelmühler/Thomas Czajka (Oos) 50, 5. Luise Wanser/Helena Wanser (Dui) 59, 6. Fernando Gwozdz/Tomas Dietrick (Arg) 63.

Laser, eindstand: 1. Elliot Hanson (GBr) 44, 2. Charlie Buckingham (VSt) 50, 3. Matthew Wearn (Aus) 58, 4. Mitchell Kennedy (Aus) 63, 5. Tonci Stipanovic (Kro) 69, 6. Filip Jurisic (Kro) 69.

Laser Radial, stand na 8 races (met aftrek): 1. Manami Doi (Jap) 22, 2. Marit Bouwmeester (Ned) 40, 3. Silvia Zennaro (Ita) 43, 4. Emma Plasschaert (Bel) 47, 5. Anne-Marie Rindom (Den) 48, 6. Mathilde de Kerangat (Fra) 51, 13. Daphne van der Vaart 75.

49er, stand na 12 races (met aftrek): 1. Tim Fischer/Fabian Graf (Dui) 45, 2. Jorge Lima/Jose Luis Costa (Por) 53, 3. Yannick Lefebvre/Tom Pelsmaekers (Bel) 71, 15. Cas van Dongen/Robin Becker 158, 16. Lars van Stekelenborg/Floris van de Werken 160.

2,4mR, stand na 7 races (met aftrek): 1. Megan Pascoe (GBr) 6, 2. Carol Dugdale (GBr) 13, 3. Cor de Graaff (Ned) 21, 4. Dirk Jan Broertjes (Ned) 21, 5. Nev Millard (GBr) 23.

Allianz Regatta
Deel FacebookLinkedinWhatsappEmail
Eddy Lekens

Eddy Lekens is sinds 2002 een vaste waarde in de zeilsportjournalistiek voor België en Nederland. Hij begon zijn zeilcarrière in 1984 en behaalde talloze podiumplaatsen in ORC- en IRC-competities. In 2004 werd hij door het Watersportverbond uitgeroepen tot beste zeezeiler, een erkenning voor zijn prestaties met het Audi-zeilteam. Naast ClubRacer is Eddy actief als e-commerce consultant en oprichter van zijn digitaal bureau. Zijn maatschappelijke betrokkenheid komt ook tot uiting bij Lucky Cookie, een filantropisch project waarin hij zich met hart en ziel inzet voor beter dierenwelzijn en ervoor zorgt dat zowel huiskatten als zwerfkatten toegang hebben tot gezond kattenvoer.

Gerelateerd zeilnieuws

Goud voor Team Allianz in 49er en Ilca 6 & 7 klassen...

Nederlanders in vijf van de zes klassen op medaillekoers tijdens Allianz Regatta

Nederlanders domineren op eerste dag Allianz Regatta

Half jaar te gaan tot Allianz Wereldkampioenschap Zeilen in Den Haag

Twee keer zilver voor Belgische zeilers tijdens Allianz Regatta

Team Allianz goed voor drie keer goud op wereldbekerwedstrijd zeilen in Almere/Lelystad

Meest gelezen

  • 1

    Zeilers weerbericht weekend 22-23 Augustus 2026

  • 2

    Zeilers weerbericht weekend 05-06 September 2026

  • 3

    RaceFlow 2.0: ORC geeft wedstrijdcomités zelf de sleutel tot weerrouteringscoring

  • 4

    Tomidi gestript en in stukken gezaagd: zo eindigt de Belgische Whitbread-racer als beschermd erfgoed

  • 5

    Zeilers weerbericht weekend 28-29 Augustus 2026

Voeg ClubRacer toe als favoriete bron op Google
X-Yachts Benelux
Shogun 43 Salt Yachting
Escape Yachting
B&G Nemesis display
Volg ons via Google Nieuws
X-Yachts Benelux
Escape Yachting
B&G

ClubRacer. Elke dag zeilnieuws. Mis niks!

Selecteer lijst(en):

Controleer je inbox of spammap om je abonnement te bevestigen.

  • Info
    • Over ClubRacer
    • Contact
    • Adverteren
    • Zeilnieuws melden
    • Privacy
  • Zeilen
    • Zeilnieuws
    • Zeilkalender
    • Weerberichten
    • Leren zeilen
    • Zeilboot kopen
    • Zeilscholen in België
  • Zeilwedstrijden België
    • Antwerp Race
    • Schelderegatta
    • Dover Strait Race
    • Speculoos Race
  • Zeilwedstrijden Nederland
    • North Sea Regatta
    • 24 Uurs Zeilrace
    • Windmill Cup
    • Deltaweekend
    • Breskens Sailing Weekend
    • Junior World Championship
    • 40 Mijl van Bru
  • Internationaal & offhsore
    • The Ocean Race Atlantic
    • Vendée Globe
    • Transat Café L'or
    • Rolex Fastnet Race
    • Rolex Sydney Hobart Yacht Race
    • Admirals Cup
    • Spi Ouest France
    • Cowes Week
    • La Solitaire
    • Half Ton Classics Cup
    • North Sea Race
    • RORC Round Britain & Ireland Race
  • Grand Prix Racing & klassen
    • America's Cup
    • SailGP
    • IMOCA
    • Class40
    • ORC
    • IRC
  • olympisch zeilen
    • Sailing World Cup Series
    • Paralympisch zeilen
  • Opmerkelijk
    • Zeilrecords
    • Zeilblunders
    • Zeilongelukken
    • Kielbreuken

© 2026 ClubRacer. Op alle teksten, foto’s, video’s en andere media van ClubRacer rust auteursrecht. Een link naar een artikel plaatsen mag altijd. Wil je content van ClubRacer overnemen of gebruiken? Neem dan vooraf contact met ons op.

ClubRacer & ZeilTrends werden opgericht door Eddy Lekens en worden door hem uitgegeven en hoofdredactioneel geleid.

ClubRacer
  • Voorpagina
  • Meest recent
  • Zeilkalender
  • Opinie
  • Zeilen Wiki
    • Weerberichten
      • Windy map
      • Weerkaarten Europa
      • Buienradar Europa
      • Beste weerberichten voor zeilers
      • Praktische meteo en meteorologie
    • Leren zeilen
    • Leren zeezeilen
    • Hoe word ik wedstrijdzeiler
    • Hoe win je zeilwedstrijden?
      • Hoe maak je een goede start
      • Het kruisrak
      • Het voordewindse rak
      • Merktekens ronden
      • Hoe train je een bemanning of zeilteam?
      • Protesteren en protest indienen
      • Psychologie tijdens het wedstrijdzeilen
      • Regels wedstrijdzeilen 2025 – 2028
    • Meetbrieven, Ratings en handicap zeilen
      • IRC meetbrief aanvragen
    • Verplichte uitrusting voor pleziervaartuigen
    • De beste zeilkleding: gids voor het 3-lagensysteem
    • VIDEO: Man overboord procedure en training
    • Zeilboot of zeiljacht kopen
    • De ideale cruiser-racer zeilboot
    • Populairste zeilklassen en eenheidsklassen
    • Zeilmaker of zeilmakerij kiezen
    • Zeeziekte voorkomen en behandelen
  • ZeilTrends
  • Over ClubRacer
    • Contact
    • Nieuwsbrief
  • AdverterenPromoot uw bedrijf
ClubRacer

© ClubRacer 2025 - Op alle zeilnieuws en media van ClubRacer rust uiteraard copyright.