ClubRacer
vrijdag 4 september 2026
Zeilcommunity met +10k fans:
ClubRacer
ZEILNIEUWS IN RACEMODUS SINDS 2002
Eddy Lekens
  • Voorpagina
  • Meest recent
  • Zeilkalender
  • Opinie
  • Zeilen Wiki
    • Weerberichten
      • Windy map
      • Weerkaarten Europa
      • Buienradar Europa
      • Beste weerberichten voor zeilers
      • Praktische meteo en meteorologie
    • Leren zeilen
    • Leren zeezeilen
    • Hoe word ik wedstrijdzeiler
    • Hoe win je zeilwedstrijden?
      • Hoe maak je een goede start
      • Het kruisrak
      • Het voordewindse rak
      • Merktekens ronden
      • Hoe train je een bemanning of zeilteam?
      • Protesteren en protest indienen
      • Psychologie tijdens het wedstrijdzeilen
      • Regels wedstrijdzeilen 2025 – 2028
    • Meetbrieven, Ratings en handicap zeilen
      • IRC meetbrief aanvragen
    • Verplichte uitrusting voor pleziervaartuigen
    • De beste zeilkleding: gids voor het 3-lagensysteem
    • VIDEO: Man overboord procedure en training
    • Zeilboot of zeiljacht kopen
    • De ideale cruiser-racer zeilboot
    • Populairste zeilklassen en eenheidsklassen
    • Zeilmaker of zeilmakerij kiezen
    • Zeeziekte voorkomen en behandelen
  • ZeilTrends
  • Over ClubRacer
    • Contact
    • Nieuwsbrief
  • AdverterenPromoot uw bedrijf
ClubRacer
ClubRacer
  • Voorpagina
  • Meest recent
  • Zeilkalender
  • Opinie
  • Zeilen Wiki
    • Weerberichten
      • Windy map
      • Weerkaarten Europa
      • Buienradar Europa
      • Beste weerberichten voor zeilers
      • Praktische meteo en meteorologie
    • Leren zeilen
    • Leren zeezeilen
    • Hoe word ik wedstrijdzeiler
    • Hoe win je zeilwedstrijden?
      • Hoe maak je een goede start
      • Het kruisrak
      • Het voordewindse rak
      • Merktekens ronden
      • Hoe train je een bemanning of zeilteam?
      • Protesteren en protest indienen
      • Psychologie tijdens het wedstrijdzeilen
      • Regels wedstrijdzeilen 2025 – 2028
    • Meetbrieven, Ratings en handicap zeilen
      • IRC meetbrief aanvragen
    • Verplichte uitrusting voor pleziervaartuigen
    • De beste zeilkleding: gids voor het 3-lagensysteem
    • VIDEO: Man overboord procedure en training
    • Zeilboot of zeiljacht kopen
    • De ideale cruiser-racer zeilboot
    • Populairste zeilklassen en eenheidsklassen
    • Zeilmaker of zeilmakerij kiezen
    • Zeeziekte voorkomen en behandelen
  • ZeilTrends
  • Over ClubRacer
    • Contact
    • Nieuwsbrief
  • AdverterenPromoot uw bedrijf
© ClubRacer
Zeilen

Eerste podiumplekken bekend dag voor medal races bij de Medemblik Regatta

Door Eddy Lekens Gepubliceerd: 24 mei 2019Laatst aangepast op 4 mei 2023 3 minuten leestijd
Medemblik Regatta
56

De eerste podiumplekken zijn al bekend op de een na laatste dag van de Medemblik Regatta. Zaterdag 25 mei varen de RS:X klassen hun medal races. Bij de vrouwen wordt het nog heel spannend, hier heeft de complete top 5 nog kans op het goud. Bij de mannen is Kiran Badloe (NED) al zeker van een gouden medaille, alleen tweede en derde plaats moeten nog verdeeld. Bij de jeugd is het een strijd tussen de top 4. 

Badloe: “Na het Europees Kampioenschap hebben we wat rustiger aan gedaan. Wel in Japan getraind, maar niet echt intensief. Het is voor mijn eigen gevoel heel goed dat ik deze week zo goed presteer ondanks de wat mindere voorbereiding.” Die mindere voorbereiding is ook bij zijn teamgenoot en concurrent Dorian van Rijsselberghe te merken. Hij kan in de medal race niet meer voor Badloe eindigen. “Ik heb wat mindere dagen deze week, maar ik vind het mooi voor Kiran dat hij voorop ligt. Dit is ook niet het evenement waar ik voor hem moet varen, daar gaan we het volgende evenement natuurlijk wel weer voor.”

De Geus met kleine voorsprong naar medal race
Bij de vrouwen wordt het nog spannend morgen. Lilian de Geus staat nu eerste, maar de Poolse Zofia Noceti Klepacka klimt steeds hoger in het algemeen klassement. Ze staat nu met 4 punten verschil op Lilian. Vorig jaar won de Poolse het evenement ten koste van Lilian: “Vandaag ging de eerste race wat minder, ik maakte een fout en moest voorrang geven op Zofia, hierdoor verloor ik wat punten. De andere races gingen goed, nu voorbereiden op de medal race morgen.” Met 5 punten verschil heeft de Geus een beetje speling, ze mag 1 plek achter de Poolse eindigen om haar positie te behouden.

Fabien Pianaza (FRA) bouwt zijn voorsprong in de RS:X Jeugd verder op. Met 12 punten voorsprong op nummer 2, Leonidas Tsortanidis (GRE), kan hij morgen redelijk relaxed de medal races starten.

Nederlanders succesvol bij Windfoil surfen

In de top 10 zien we maar liefst 6 Nederlandse namen. Evenals in de RS:X heren, staat ook hier Kiran Badloe bovenaan. Momenteel tweede is de Franse Oël Pouliquen. Vervolgens weer een Nederlander, Casper Bouman. “Het gaat super goed deze week, zeker als je bedenkt dat ik heel veel uren minder op de plank sta vergeleken met veel van de andere jongens. Het is super om hier in Medemblik te varen, fijne wind vandaag.” Morgen, zaterdag, varen de foilers nog drie wedstrijden.

Stuivertje wisselen in Musto Performance Skiff

Bij de Musto Performance Skiff is het nog heel spannend in de top. De Nederlandse Paul Dijksta en Britse Rick Peacock zijn aan elkaar gewaagd. Dijkstra verbaasd zichzelf vandaag een beetje: “Ik heb boven mijn kunnen gepresteerd. Die andere jongens in de top 3 zijn dagelijks met zeilen bezig, dan ben ik wel heel trots dat ik daartussen lig vandaag.” Hij staat nu op gelijk aantal punten als Peacock die door winst in zijn laatste pot de leiding neemt. Makkelijk vond hij het niet op het water: “Het was super moeilijk vandaag met veel vlagen.”

De dames in de 49erfX beamen dit: “Het was vandaag heel vlagerig, dat maakt het lastig. Je moet dan echt de vlagen pakken, anders kun je zo heel veel verliezen”, aldus Femke van den Berg die samen met Elise de Ruyter aan de leiding staat in haar klasse. 

Voorbach al zeker van goud

De gouden medaille heeft Vera Voorbach al binnen in de Hansa Liberty. “Het gaat goed deze week, vandaag bouwde de wind mooi op. Aan het begin van de dag was hij rustig, later kwam er meer wind bij. De competitie is super sterk, maar ik heb al voldoende voorsprong opgebouwd voor de eerste plek.” De voorlopig tweede en derde plek is voor de Britten Paul Phillips en David Durston.

In de Hansa 303 gaat het de laatste dag tussen Nederlandsers Finy Teitsma en Nick Kruizinga. Martin Jacobs staat hier momenteel derde overall.

Foto: Sander van der Borch

Allianz Regatta
Deel FacebookLinkedinWhatsappEmail
Eddy Lekens

Eddy Lekens is sinds 2002 een vaste waarde in de zeilsportjournalistiek voor België en Nederland. Hij begon zijn zeilcarrière in 1984 en behaalde talloze podiumplaatsen in ORC- en IRC-competities. In 2004 werd hij door het Watersportverbond uitgeroepen tot beste zeezeiler, een erkenning voor zijn prestaties met het Audi-zeilteam. Naast ClubRacer is Eddy actief als e-commerce consultant en oprichter van zijn digitaal bureau. Zijn maatschappelijke betrokkenheid komt ook tot uiting bij Lucky Cookie, een filantropisch project waarin hij zich met hart en ziel inzet voor beter dierenwelzijn en ervoor zorgt dat zowel huiskatten als zwerfkatten toegang hebben tot gezond kattenvoer.

Gerelateerd zeilnieuws

Goud voor Team Allianz in 49er en Ilca 6 & 7 klassen...

Nederlanders in vijf van de zes klassen op medaillekoers tijdens Allianz Regatta

Nederlanders domineren op eerste dag Allianz Regatta

Half jaar te gaan tot Allianz Wereldkampioenschap Zeilen in Den Haag

Twee keer zilver voor Belgische zeilers tijdens Allianz Regatta

Team Allianz goed voor drie keer goud op wereldbekerwedstrijd zeilen in Almere/Lelystad

Meest gelezen

  • 1

    Zeilers weerbericht weekend 22-23 Augustus 2026

  • 2

    Zeilers weerbericht weekend 05-06 September 2026

  • 3

    RaceFlow 2.0: ORC geeft wedstrijdcomités zelf de sleutel tot weerrouteringscoring

  • 4

    Tomidi gestript en in stukken gezaagd: zo eindigt de Belgische Whitbread-racer als beschermd erfgoed

  • 5

    Zeilers weerbericht weekend 28-29 Augustus 2026

Voeg ClubRacer toe als favoriete bron op Google
X-Yachts Benelux
Shogun 43 Salt Yachting
Escape Yachting
B&G Nemesis display
Volg ons via Google Nieuws
X-Yachts Benelux
Escape Yachting
B&G

ClubRacer. Elke dag zeilnieuws. Mis niks!

Selecteer lijst(en):

Controleer je inbox of spammap om je abonnement te bevestigen.

  • Info
    • Over ClubRacer
    • Contact
    • Adverteren
    • Zeilnieuws melden
    • Privacy
  • Zeilen
    • Zeilnieuws
    • Zeilkalender
    • Weerberichten
    • Leren zeilen
    • Zeilboot kopen
    • Zeilscholen in België
  • Zeilwedstrijden België
    • Antwerp Race
    • Schelderegatta
    • Dover Strait Race
    • Speculoos Race
  • Zeilwedstrijden Nederland
    • North Sea Regatta
    • 24 Uurs Zeilrace
    • Windmill Cup
    • Deltaweekend
    • Breskens Sailing Weekend
    • Junior World Championship
    • 40 Mijl van Bru
  • Internationaal & offhsore
    • The Ocean Race Atlantic
    • Vendée Globe
    • Transat Café L'or
    • Rolex Fastnet Race
    • Rolex Sydney Hobart Yacht Race
    • Admirals Cup
    • Spi Ouest France
    • Cowes Week
    • La Solitaire
    • Half Ton Classics Cup
    • North Sea Race
    • RORC Round Britain & Ireland Race
  • Grand Prix Racing & klassen
    • America's Cup
    • SailGP
    • IMOCA
    • Class40
    • ORC
    • IRC
  • olympisch zeilen
    • Sailing World Cup Series
    • Paralympisch zeilen
  • Opmerkelijk
    • Zeilrecords
    • Zeilblunders
    • Zeilongelukken
    • Kielbreuken

© 2026 ClubRacer. Op alle teksten, foto’s, video’s en andere media van ClubRacer rust auteursrecht. Een link naar een artikel plaatsen mag altijd. Wil je content van ClubRacer overnemen of gebruiken? Neem dan vooraf contact met ons op.

ClubRacer & ZeilTrends werden opgericht door Eddy Lekens en worden door hem uitgegeven en hoofdredactioneel geleid.

ClubRacer
  • Voorpagina
  • Meest recent
  • Zeilkalender
  • Opinie
  • Zeilen Wiki
    • Weerberichten
      • Windy map
      • Weerkaarten Europa
      • Buienradar Europa
      • Beste weerberichten voor zeilers
      • Praktische meteo en meteorologie
    • Leren zeilen
    • Leren zeezeilen
    • Hoe word ik wedstrijdzeiler
    • Hoe win je zeilwedstrijden?
      • Hoe maak je een goede start
      • Het kruisrak
      • Het voordewindse rak
      • Merktekens ronden
      • Hoe train je een bemanning of zeilteam?
      • Protesteren en protest indienen
      • Psychologie tijdens het wedstrijdzeilen
      • Regels wedstrijdzeilen 2025 – 2028
    • Meetbrieven, Ratings en handicap zeilen
      • IRC meetbrief aanvragen
    • Verplichte uitrusting voor pleziervaartuigen
    • De beste zeilkleding: gids voor het 3-lagensysteem
    • VIDEO: Man overboord procedure en training
    • Zeilboot of zeiljacht kopen
    • De ideale cruiser-racer zeilboot
    • Populairste zeilklassen en eenheidsklassen
    • Zeilmaker of zeilmakerij kiezen
    • Zeeziekte voorkomen en behandelen
  • ZeilTrends
  • Over ClubRacer
    • Contact
    • Nieuwsbrief
  • AdverterenPromoot uw bedrijf
ClubRacer

© ClubRacer 2025 - Op alle zeilnieuws en media van ClubRacer rust uiteraard copyright.