ClubRacer
vrijdag 4 september 2026
Zeilcommunity met +10k fans:
ClubRacer
ZEILNIEUWS IN RACEMODUS SINDS 2002
Eddy Lekens
  • Voorpagina
  • Meest recent
  • Zeilkalender
  • Opinie
  • Zeilen Wiki
    • Weerberichten
      • Windy map
      • Weerkaarten Europa
      • Buienradar Europa
      • Beste weerberichten voor zeilers
      • Praktische meteo en meteorologie
    • Leren zeilen
    • Leren zeezeilen
    • Hoe word ik wedstrijdzeiler
    • Hoe win je zeilwedstrijden?
      • Hoe maak je een goede start
      • Het kruisrak
      • Het voordewindse rak
      • Merktekens ronden
      • Hoe train je een bemanning of zeilteam?
      • Protesteren en protest indienen
      • Psychologie tijdens het wedstrijdzeilen
      • Regels wedstrijdzeilen 2025 – 2028
    • Meetbrieven, Ratings en handicap zeilen
      • IRC meetbrief aanvragen
    • Verplichte uitrusting voor pleziervaartuigen
    • De beste zeilkleding: gids voor het 3-lagensysteem
    • VIDEO: Man overboord procedure en training
    • Zeilboot of zeiljacht kopen
    • De ideale cruiser-racer zeilboot
    • Populairste zeilklassen en eenheidsklassen
    • Zeilmaker of zeilmakerij kiezen
    • Zeeziekte voorkomen en behandelen
  • ZeilTrends
  • Over ClubRacer
    • Contact
    • Nieuwsbrief
  • AdverterenPromoot uw bedrijf
ClubRacer
ClubRacer
  • Voorpagina
  • Meest recent
  • Zeilkalender
  • Opinie
  • Zeilen Wiki
    • Weerberichten
      • Windy map
      • Weerkaarten Europa
      • Buienradar Europa
      • Beste weerberichten voor zeilers
      • Praktische meteo en meteorologie
    • Leren zeilen
    • Leren zeezeilen
    • Hoe word ik wedstrijdzeiler
    • Hoe win je zeilwedstrijden?
      • Hoe maak je een goede start
      • Het kruisrak
      • Het voordewindse rak
      • Merktekens ronden
      • Hoe train je een bemanning of zeilteam?
      • Protesteren en protest indienen
      • Psychologie tijdens het wedstrijdzeilen
      • Regels wedstrijdzeilen 2025 – 2028
    • Meetbrieven, Ratings en handicap zeilen
      • IRC meetbrief aanvragen
    • Verplichte uitrusting voor pleziervaartuigen
    • De beste zeilkleding: gids voor het 3-lagensysteem
    • VIDEO: Man overboord procedure en training
    • Zeilboot of zeiljacht kopen
    • De ideale cruiser-racer zeilboot
    • Populairste zeilklassen en eenheidsklassen
    • Zeilmaker of zeilmakerij kiezen
    • Zeeziekte voorkomen en behandelen
  • ZeilTrends
  • Over ClubRacer
    • Contact
    • Nieuwsbrief
  • AdverterenPromoot uw bedrijf
© ClubRacer
Zeilen

Nederlandse zeilers beklimmen klassement World Cup zeilen in Hyères

Door Eddy Lekens Gepubliceerd: 26 april 2018Laatst aangepast op 3 mei 2023 4 minuten leestijd
World Cup zeilen in Hyères
45

Op de tweede racedag van de World Cup zeilen in Hyères staan de eerste uren in het teken van wachten op wind. Pas rond 15:00u kunnen de zeilers en windsurfers beginnen aan hun eerste races van de dag. Ondanks het lange wachten en het zeilen onder lastige omstandigheden wisten meerdere Nederlandse topzeilers een aantal plekken te klimmen in de verschillende klassementen.

Marit Bouwmeester klimt tijdens haar tweede racedag van de 2e naar de 1e plek overall en ook Maxime Jonker betreedt de top tien in de Laser Radial-klasse. Nicholas Heiner (Finn) klimt van de 5e naar de 2e plek en Kiran Badloe (RS:X-men) stijgt van een 6e naar de 5e positie overall. Bekkering & Duetz (49erFX) behouden hun 7e plaats.

Bouwmeester aan kop in Laser Radial-klasse
Marit Bouwmeester begon op dag 1 al sterk aan de wereldbekerwedstrijd. Haar tweede dag ging ze in vanaf de 2e plek overall. Ze finishte haar races bij zo’n 8-10 knopen wind als 19e en 2e en neemt daarmee met een totaal van 8 punten de leiding in het klassement, gevolgd door de Amerikaanse Paige Railey met 9 punten.

De Nederlandse Maxime Jonker wist haar tweede wedstrijddag een stuk sterker te varen dan dag 1. Zij finishte haar races van woensdag als 3e en als 14e en staat met 32 punten momenteel op een 8e plek overall.

Finn-zeiler Heiner klimt naar tweede plek overall
De Nederlandse Nicholas Heiner heeft op zijn tweede racedag een paar plekken in het klassement weten te winnen. Hij finishte zijn races als 1e en als 9e en staat nu op de tweede plek met 11 punten, net achter de Fransman Jonathan Lobert (met 7 punten). Heiner is tevreden met zijn wedstrijden tot dusver: “Ik heb vier goede potten kunnen varen, waarvan ik er twee als eerste ben gefinisht. Dus het gaat hartstikke goed, maar de week is nog lang!”

De weersomstandigheden maken het de Finn-zeilers niet gemakkelijk, maar Nicholas Heiner voegt daar nog een uitdaging aan toe: “We zijn hier bezig met materiaalonderzoek. Ik vaar mijn wedstrijden met een andere mast dan waar ik normaal mee vaar. Ik heb er maar 2 dagen tijdens een training mee gevaren en in de Finn betekent dat wel dat je redelijk opnieuw moet leren varen met je materiaal. Maar ik heb de knop wel om kunnen zetten gelukkig. Ik ben tijdens de wedstrijden gewoon bezig met racen en niet zozeer met het materiaal. Ik moet gewoon lekker hard door racen!”

Lange dag voor RS:X-windsurfers
In de RS:X-klasse mochten de dames, na 4 uur lang wachten op wind, rond 15:00 het water op. Lilian de Geus finishte haar races als 26e, 16e en 10e en zakt daarmee van de 6e naar de 11e plek, met een totaal van 55 punten. De Poolse Zofia Noceti-Klepacka gaat met 21 punten aan kop.

De RS:X-mannen konden pas aan het begin van de avond hun races starten. Met 6-7 knopen wind werd de laatste race van de dag om 19.15u nog gevaren. Aanpoten dus, na een lange dag wachten op wind. Kiran Badloe kwam zijn races als 12e, 4e en 22e over de finishlijn en klimt met een totaal van 45 punten naar de 5e plek overall. De Fransman Louis Giard gaat bij de RS:X-mannen aan kop met 26 punten.

Dorian van Rijsselberge klimt enkele plekjes in het klassement, van de 38e naar de 33e plek. Hij gaf na zijn eerste racedag aan de scherpte te missen na een winterperiode waarbij hij wat minder uren dan normaal op zijn plank heeft doorgebracht.

49erFX-duo Bekkering & Duetz behoudt 7e plek
De Nederlandse Annemiek Bekkering & Annette Duetz weten hun plek in de top tien te behouden door hun races als 2e, 16e en 12e te finishen. Met 37 punten staat het duo nog steeds op de 7e plek in het klassement. De Noorse dames Naess & Ronningen gaan aan kop met 15 punten.

Annette Duetz blikt tevreden terug op de afgelopen twee racedagen: “Tot nu toe hebben we redelijk weinig wind gehad. Gisteren 2 races kunnen doen, vandaag 3. We zijn best wel goed aan het racen en goede beslissingen aan het maken. We hebben een grote vloot met 40 boten. Met weinig wind zit het dan best dicht op elkaar. Dat is weer even wennen. We hebben veel zin in de komende dagen en het zou natuurlijk leuk zijn als we wat meer wind krijgen!”

Nederlanse 470-dames zakken verder in klassement
De 470-dames Afrodite Zegers & Anneloes van Veen kenden een lastige start van het evenement. Na de eerste racedag stond het duo op de 24e plek overall. Door een gebrek aan wind konden de 470-dames op woensdag maar 1 race varen. Deze race finishte het Nederlandse duo als 29e. Daarmee zakken de dames naar de 29e plek overall. Het duo Noya Bar-Am & Nina Amir (ISR) staat momenteel eerste met slechts 3 punten.

Olympisch zeilenSailing World Cup Series
Deel FacebookLinkedinWhatsappEmail
Eddy Lekens

Eddy Lekens is sinds 2002 een vaste waarde in de zeilsportjournalistiek voor België en Nederland. Hij begon zijn zeilcarrière in 1984 en behaalde talloze podiumplaatsen in ORC- en IRC-competities. In 2004 werd hij door het Watersportverbond uitgeroepen tot beste zeezeiler, een erkenning voor zijn prestaties met het Audi-zeilteam. Naast ClubRacer is Eddy actief als e-commerce consultant en oprichter van zijn digitaal bureau. Zijn maatschappelijke betrokkenheid komt ook tot uiting bij Lucky Cookie, een filantropisch project waarin hij zich met hart en ziel inzet voor beter dierenwelzijn en ervoor zorgt dat zowel huiskatten als zwerfkatten toegang hebben tot gezond kattenvoer.

Gerelateerd zeilnieuws

Emma Plasschaert mist zilver met één punt op EK ILCA Kaštela, Roos...

Toerjacht doorkruist parcours tijdens 49erFX-WK Quiberon: “In 15 jaar nooit zoiets gezien”

Harde wind gooit WK zeilen in Quiberon overhoop, Kampman blijft heersen op...

Negen titeltoernooien in twee weken: ongekende meimaand voor Team Allianz

Geen podium voor België en Nederland in Hyères, Jonker mist brons op...

Emma Plasschaert verovert podiumplaats op eerste Grand Slam van het seizoen in...

Meest gelezen

  • 1

    Zeilers weerbericht weekend 22-23 Augustus 2026

  • 2

    Zeilers weerbericht weekend 05-06 September 2026

  • 3

    RaceFlow 2.0: ORC geeft wedstrijdcomités zelf de sleutel tot weerrouteringscoring

  • 4

    Tomidi gestript en in stukken gezaagd: zo eindigt de Belgische Whitbread-racer als beschermd erfgoed

  • 5

    Zeilers weerbericht weekend 28-29 Augustus 2026

Voeg ClubRacer toe als favoriete bron op Google
X-Yachts Benelux
Shogun 43 Salt Yachting
Escape Yachting
B&G Nemesis display
Volg ons via Google Nieuws
X-Yachts Benelux
Escape Yachting
B&G

ClubRacer. Elke dag zeilnieuws. Mis niks!

Selecteer lijst(en):

Controleer je inbox of spammap om je abonnement te bevestigen.

  • Info
    • Over ClubRacer
    • Contact
    • Adverteren
    • Zeilnieuws melden
    • Privacy
  • Zeilen
    • Zeilnieuws
    • Zeilkalender
    • Weerberichten
    • Leren zeilen
    • Zeilboot kopen
    • Zeilscholen in België
  • Zeilwedstrijden België
    • Antwerp Race
    • Schelderegatta
    • Dover Strait Race
    • Speculoos Race
  • Zeilwedstrijden Nederland
    • North Sea Regatta
    • 24 Uurs Zeilrace
    • Windmill Cup
    • Deltaweekend
    • Breskens Sailing Weekend
    • Junior World Championship
    • 40 Mijl van Bru
  • Internationaal & offhsore
    • The Ocean Race Atlantic
    • Vendée Globe
    • Transat Café L'or
    • Rolex Fastnet Race
    • Rolex Sydney Hobart Yacht Race
    • Admirals Cup
    • Spi Ouest France
    • Cowes Week
    • La Solitaire
    • Half Ton Classics Cup
    • North Sea Race
    • RORC Round Britain & Ireland Race
  • Grand Prix Racing & klassen
    • America's Cup
    • SailGP
    • IMOCA
    • Class40
    • ORC
    • IRC
  • olympisch zeilen
    • Sailing World Cup Series
    • Paralympisch zeilen
  • Opmerkelijk
    • Zeilrecords
    • Zeilblunders
    • Zeilongelukken
    • Kielbreuken

© 2026 ClubRacer. Op alle teksten, foto’s, video’s en andere media van ClubRacer rust auteursrecht. Een link naar een artikel plaatsen mag altijd. Wil je content van ClubRacer overnemen of gebruiken? Neem dan vooraf contact met ons op.

ClubRacer & ZeilTrends werden opgericht door Eddy Lekens en worden door hem uitgegeven en hoofdredactioneel geleid.

ClubRacer
  • Voorpagina
  • Meest recent
  • Zeilkalender
  • Opinie
  • Zeilen Wiki
    • Weerberichten
      • Windy map
      • Weerkaarten Europa
      • Buienradar Europa
      • Beste weerberichten voor zeilers
      • Praktische meteo en meteorologie
    • Leren zeilen
    • Leren zeezeilen
    • Hoe word ik wedstrijdzeiler
    • Hoe win je zeilwedstrijden?
      • Hoe maak je een goede start
      • Het kruisrak
      • Het voordewindse rak
      • Merktekens ronden
      • Hoe train je een bemanning of zeilteam?
      • Protesteren en protest indienen
      • Psychologie tijdens het wedstrijdzeilen
      • Regels wedstrijdzeilen 2025 – 2028
    • Meetbrieven, Ratings en handicap zeilen
      • IRC meetbrief aanvragen
    • Verplichte uitrusting voor pleziervaartuigen
    • De beste zeilkleding: gids voor het 3-lagensysteem
    • VIDEO: Man overboord procedure en training
    • Zeilboot of zeiljacht kopen
    • De ideale cruiser-racer zeilboot
    • Populairste zeilklassen en eenheidsklassen
    • Zeilmaker of zeilmakerij kiezen
    • Zeeziekte voorkomen en behandelen
  • ZeilTrends
  • Over ClubRacer
    • Contact
    • Nieuwsbrief
  • AdverterenPromoot uw bedrijf
ClubRacer

© ClubRacer 2025 - Op alle zeilnieuws en media van ClubRacer rust uiteraard copyright.