De 30-jarige oceaanzeiler Jelmer van Beek heeft de VO65 van Team JAJO overgenomen van Sailing Holland en zet daarmee een directe uitdaging neer aan Hans Bouscholte’s Holland Ocean Racing, die vergelijkbare corporate zeilactiviteiten aanbiedt met een oudere VO60.
Van Beek, die in 2023 als schipper van Team JAJO deelnam aan The Ocean Race VO65 Sprint Cup en daar een tweede plaats behaalde, heeft de iconische raceboot gekocht met een indrukwekkende staat van dienst. De VO65 bouwnummer 003 voer eerder twee keer de wereld rond als Team Brunel onder leiding van Bouwe Bekking (2014-15: tweede plaats, 2017-18: derde plaats), zeilde daarna als Childhood 1 naar een tweede plaats in The Ocean Race Europe, en keerde in 2023 terug als Team JAJO voor opnieuw een tweede plek.
De boot blijft thuishaven houden in Scheveningen en zal de komende drie jaar blijven varen onder de naam Team JAJO dankzij een verlengde samenwerking met hoofdsponsor JAJO.
“Ik ben supertrots dat het gelukt is om de boot te kopen – ik was nooit klaar met de VO65,” reageert Van Beek enthousiast.
“Het is een waanzinnige boot. Je kunt er keihard en competitief mee racen, maar het is ook een geweldig platform om anderen – ook zonder zeilervaring – mee te nemen op zee.”
Directe concurrentie met Bouscholte’s Holland Ocean Racing

Met deze overname betreedt Van Beek een markt die al jaren wordt bediend door ervaren zeilers zoals Hans Bouscholte. Bouscholte’s Holland Ocean Racing biedt sinds 2014 ‘Oceanrace Experiences’ aan op zijn VO60 BOUdragon, waarbij bedrijven en particulieren kunnen meezeilen op een authentieke Volvo Ocean Race-boot. Het verschil is echter significant: Van Beek heeft nu beschikking over een modernere VO65, terwijl Bouscholte werkt met de oudere VO60-generatie.
Bouscholte, voormalig schipper in de Volvo Ocean Race en winnaar van meerdere wereldkampioenschappen, heeft zich de afgelopen jaren gepositioneerd als dé Nederlandse autoriteit op het gebied van corporate oceaanzeilen.
Jelmer Van Beek’s VO65 Team JAJO project betekent dat er nu twee serieuze Nederlandse aanbieders zijn van high-end oceaanzeilbelevenissen, waarbij de technische voorsprong van de VO65 een interessante factor wordt.
Van Beek heeft inmiddels meer dan 60.000 mijl op de VO65 gevaren – bijna drie keer de omtrek van de aarde – en benadrukt dat de boot opnieuw beschikbaar komt voor racecharters.
“Zowel bedrijven als jonge zeilers krijgen zo de kans ervaring op te doen aan boord, maar ook andere zeilteams kunnen straks weer zeilen met en genieten van een van de snelste en betrouwbaarste boten in haar klasse.”
SAIL Amsterdam als startschot
De nieuwe koers van Team JAJO begint met een spraakmakende deelname aan SAIL Amsterdam 2025, waar het team de zeilsport dichter bij het publiek wil brengen door de boot open te stellen voor bezoekers. Voor de VO65 betekent dit een terugkeer naar Amsterdam, waar de boot in 2015 ook al te zien was tijdens SAIL onder haar toenmalige naam Team Brunel.
“Met Team JAJO zetten we vol in op beleving en zichtbaarheid,” zegt Van Beek. “We starten deze nieuwe fase op hét maritieme topevenement van Nederland – dat is een fantastische aftrap.”
De plannen voor de komende drie jaar zijn concreet: deelname aan internationale races, terugkeer naar het Caribisch gebied voor JAJO, en het aanvallen van records – waaronder het Noordzee-record voor snelste monohull-oversteek van Engeland naar Nederland.
Oog op The Ocean Race 2027
De overname betekent niet dat Van Beek zijn professionele ambities on hold zet.
“Ik zie deze boot als een aanvulling op mijn andere werkzaamheden – zoals als stuurman en wachtleider op de 100-voeter BlackJack. Mijn grote doel blijft deelname aan The Ocean Race 2027 in een IMOCA60. Maar ook dán is de VO65 een geweldig activatie platform voor partners en relaties.”
Met de overname worden ook de activiteiten van Sailing Holland overgenomen. Sailing Holland zette zich sinds 2013 onder leiding van Gideon Messink en Anita van Oeveren in voor het Nederlandse oceaanzeilen, met onder meer twee Team Brunel-campagnes en recent Team JAJO in de Sprint Cup van 2023.
Van Beek:
“Ik ben Gideon en Anita enorm dankbaar voor hun inzet. Zij gaven mij in 2019 mijn eerste kans om de oceaan over te steken – net als vele andere jonge Nederlandse en internationale talenten. Ik hoop dat ik straks met Team JAJO voor anderen diezelfde kansen kan creëren.”
Ivo van der Mark, CEO van JAJO, benadrukt:
“We hebben de afgelopen jaren prachtige avonturen beleefd met de VO65 en kijken uit naar nieuwe avonturen. Het maakt ons trots dat we Jelmer kunnen steunen in zijn ambities om bedrijven en jonge zeilers ervaring op te laten doen en de zeilsport meer te laten leven.”
Over The Ocean Race VO65 Sprint Cup
The Ocean Race VO65 Sprint Cup was een nieuwe driedelige competitie binnen The Ocean Race 2022-23, waarin teams met identieke 65-voets raceyachts streden over de openings-, voorlaatste en finaleetappe van de wereldomzeiling.
Team JAJO behaalde onder leiding van de toen 27-jarige Jelmer van Beek een sterke tweede plaats in het klassement, achter het Poolse WindWhisper Racing Team.
Het Nederlandse team bestond uit vijf Nederlandse zeilers onder de 30 jaar, aangevuld met oceaanracelegende Bouwe Bekking als wachtkapitein.
De VO65’s zijn identieke high-performance yachts die speciaal zijn ontworpen voor The Ocean Race en gelden als een van de meest geavanceerde oceaanraceklassen ter wereld.
