ClubRacer
vrijdag 4 september 2026
Zeilcommunity met +10k fans:
ClubRacer
ZEILNIEUWS IN RACEMODUS SINDS 2002
Eddy Lekens
  • Voorpagina
  • Meest recent
  • Zeilkalender
  • Opinie
  • Zeilen Wiki
    • Weerberichten
      • Windy map
      • Weerkaarten Europa
      • Buienradar Europa
      • Beste weerberichten voor zeilers
      • Praktische meteo en meteorologie
    • Leren zeilen
    • Leren zeezeilen
    • Hoe word ik wedstrijdzeiler
    • Hoe win je zeilwedstrijden?
      • Hoe maak je een goede start
      • Het kruisrak
      • Het voordewindse rak
      • Merktekens ronden
      • Hoe train je een bemanning of zeilteam?
      • Protesteren en protest indienen
      • Psychologie tijdens het wedstrijdzeilen
      • Regels wedstrijdzeilen 2025 – 2028
    • Meetbrieven, Ratings en handicap zeilen
      • IRC meetbrief aanvragen
    • Verplichte uitrusting voor pleziervaartuigen
    • De beste zeilkleding: gids voor het 3-lagensysteem
    • VIDEO: Man overboord procedure en training
    • Zeilboot of zeiljacht kopen
    • De ideale cruiser-racer zeilboot
    • Populairste zeilklassen en eenheidsklassen
    • Zeilmaker of zeilmakerij kiezen
    • Zeeziekte voorkomen en behandelen
  • ZeilTrends
  • Over ClubRacer
    • Contact
    • Nieuwsbrief
  • AdverterenPromoot uw bedrijf
ClubRacer
ClubRacer
  • Voorpagina
  • Meest recent
  • Zeilkalender
  • Opinie
  • Zeilen Wiki
    • Weerberichten
      • Windy map
      • Weerkaarten Europa
      • Buienradar Europa
      • Beste weerberichten voor zeilers
      • Praktische meteo en meteorologie
    • Leren zeilen
    • Leren zeezeilen
    • Hoe word ik wedstrijdzeiler
    • Hoe win je zeilwedstrijden?
      • Hoe maak je een goede start
      • Het kruisrak
      • Het voordewindse rak
      • Merktekens ronden
      • Hoe train je een bemanning of zeilteam?
      • Protesteren en protest indienen
      • Psychologie tijdens het wedstrijdzeilen
      • Regels wedstrijdzeilen 2025 – 2028
    • Meetbrieven, Ratings en handicap zeilen
      • IRC meetbrief aanvragen
    • Verplichte uitrusting voor pleziervaartuigen
    • De beste zeilkleding: gids voor het 3-lagensysteem
    • VIDEO: Man overboord procedure en training
    • Zeilboot of zeiljacht kopen
    • De ideale cruiser-racer zeilboot
    • Populairste zeilklassen en eenheidsklassen
    • Zeilmaker of zeilmakerij kiezen
    • Zeeziekte voorkomen en behandelen
  • ZeilTrends
  • Over ClubRacer
    • Contact
    • Nieuwsbrief
  • AdverterenPromoot uw bedrijf
© ClubRacer
Zeilen

Jelmer van Beek koopt iconische VO65 en concurreert nu rechtstreeks met Hans Bouscholte

Door Eddy Lekens Gepubliceerd: 21 juni 2025 4 minuten leestijd
Jelmer Van Beek koopt VO65
1,5K

De 30-jarige oceaanzeiler Jelmer van Beek heeft de VO65 van Team JAJO overgenomen van Sailing Holland en zet daarmee een directe uitdaging neer aan Hans Bouscholte’s Holland Ocean Racing, die vergelijkbare corporate zeilactiviteiten aanbiedt met een oudere VO60.

Van Beek, die in 2023 als schipper van Team JAJO deelnam aan The Ocean Race VO65 Sprint Cup en daar een tweede plaats behaalde, heeft de iconische raceboot gekocht met een indrukwekkende staat van dienst. De VO65 bouwnummer 003 voer eerder twee keer de wereld rond als Team Brunel onder leiding van Bouwe Bekking (2014-15: tweede plaats, 2017-18: derde plaats), zeilde daarna als Childhood 1 naar een tweede plaats in The Ocean Race Europe, en keerde in 2023 terug als Team JAJO voor opnieuw een tweede plek.

De boot blijft thuishaven houden in Scheveningen en zal de komende drie jaar blijven varen onder de naam Team JAJO dankzij een verlengde samenwerking met hoofdsponsor JAJO.

“Ik ben supertrots dat het gelukt is om de boot te kopen – ik was nooit klaar met de VO65,” reageert Van Beek enthousiast.

“Het is een waanzinnige boot. Je kunt er keihard en competitief mee racen, maar het is ook een geweldig platform om anderen – ook zonder zeilervaring – mee te nemen op zee.”

Directe concurrentie met Bouscholte’s Holland Ocean Racing

Hans Bouscholte's VO 60 Boudragon - Holland Ocean racing
Hans Bouscholte’s VO 60 Boudragon – Holland Ocean racing

Met deze overname betreedt Van Beek een markt die al jaren wordt bediend door ervaren zeilers zoals Hans Bouscholte. Bouscholte’s Holland Ocean Racing biedt sinds 2014 ‘Oceanrace Experiences’ aan op zijn VO60 BOUdragon, waarbij bedrijven en particulieren kunnen meezeilen op een authentieke Volvo Ocean Race-boot. Het verschil is echter significant: Van Beek heeft nu beschikking over een modernere VO65, terwijl Bouscholte werkt met de oudere VO60-generatie.

Bouscholte, voormalig schipper in de Volvo Ocean Race en winnaar van meerdere wereldkampioenschappen, heeft zich de afgelopen jaren gepositioneerd als dé Nederlandse autoriteit op het gebied van corporate oceaanzeilen.

Jelmer Van Beek’s VO65 Team JAJO project betekent dat er nu twee serieuze Nederlandse aanbieders zijn van high-end oceaanzeilbelevenissen, waarbij de technische voorsprong van de VO65 een interessante factor wordt.

Van Beek heeft inmiddels meer dan 60.000 mijl op de VO65 gevaren – bijna drie keer de omtrek van de aarde – en benadrukt dat de boot opnieuw beschikbaar komt voor racecharters.

“Zowel bedrijven als jonge zeilers krijgen zo de kans ervaring op te doen aan boord, maar ook andere zeilteams kunnen straks weer zeilen met en genieten van een van de snelste en betrouwbaarste boten in haar klasse.”

SAIL Amsterdam als startschot

De nieuwe koers van Team JAJO begint met een spraakmakende deelname aan SAIL Amsterdam 2025, waar het team de zeilsport dichter bij het publiek wil brengen door de boot open te stellen voor bezoekers. Voor de VO65 betekent dit een terugkeer naar Amsterdam, waar de boot in 2015 ook al te zien was tijdens SAIL onder haar toenmalige naam Team Brunel.

“Met Team JAJO zetten we vol in op beleving en zichtbaarheid,” zegt Van Beek. “We starten deze nieuwe fase op hét maritieme topevenement van Nederland – dat is een fantastische aftrap.”

De plannen voor de komende drie jaar zijn concreet: deelname aan internationale races, terugkeer naar het Caribisch gebied voor JAJO, en het aanvallen van records – waaronder het Noordzee-record voor snelste monohull-oversteek van Engeland naar Nederland.

Oog op The Ocean Race 2027

De overname betekent niet dat Van Beek zijn professionele ambities on hold zet.

“Ik zie deze boot als een aanvulling op mijn andere werkzaamheden – zoals als stuurman en wachtleider op de 100-voeter BlackJack. Mijn grote doel blijft deelname aan The Ocean Race 2027 in een IMOCA60. Maar ook dán is de VO65 een geweldig activatie platform voor partners en relaties.”

Met de overname worden ook de activiteiten van Sailing Holland overgenomen. Sailing Holland zette zich sinds 2013 onder leiding van Gideon Messink en Anita van Oeveren in voor het Nederlandse oceaanzeilen, met onder meer twee Team Brunel-campagnes en recent Team JAJO in de Sprint Cup van 2023.

Van Beek:

“Ik ben Gideon en Anita enorm dankbaar voor hun inzet. Zij gaven mij in 2019 mijn eerste kans om de oceaan over te steken – net als vele andere jonge Nederlandse en internationale talenten. Ik hoop dat ik straks met Team JAJO voor anderen diezelfde kansen kan creëren.”

Ivo van der Mark, CEO van JAJO, benadrukt:

“We hebben de afgelopen jaren prachtige avonturen beleefd met de VO65 en kijken uit naar nieuwe avonturen. Het maakt ons trots dat we Jelmer kunnen steunen in zijn ambities om bedrijven en jonge zeilers ervaring op te laten doen en de zeilsport meer te laten leven.”

Over The Ocean Race VO65 Sprint Cup

The Ocean Race VO65 Sprint Cup was een nieuwe driedelige competitie binnen The Ocean Race 2022-23, waarin teams met identieke 65-voets raceyachts streden over de openings-, voorlaatste en finaleetappe van de wereldomzeiling.

Team JAJO behaalde onder leiding van de toen 27-jarige Jelmer van Beek een sterke tweede plaats in het klassement, achter het Poolse WindWhisper Racing Team.

Het Nederlandse team bestond uit vijf Nederlandse zeilers onder de 30 jaar, aangevuld met oceaanracelegende Bouwe Bekking als wachtkapitein.

De VO65’s zijn identieke high-performance yachts die speciaal zijn ontworpen voor The Ocean Race en gelden als een van de meest geavanceerde oceaanraceklassen ter wereld.

Deel FacebookLinkedinWhatsappEmail
Eddy Lekens

Eddy Lekens is sinds 2002 een vaste waarde in de zeilsportjournalistiek voor België en Nederland. Hij begon zijn zeilcarrière in 1984 en behaalde talloze podiumplaatsen in ORC- en IRC-competities. In 2004 werd hij door het Watersportverbond uitgeroepen tot beste zeezeiler, een erkenning voor zijn prestaties met het Audi-zeilteam. Naast ClubRacer is Eddy actief als e-commerce consultant en oprichter van zijn digitaal bureau. Zijn maatschappelijke betrokkenheid komt ook tot uiting bij Lucky Cookie, een filantropisch project waarin hij zich met hart en ziel inzet voor beter dierenwelzijn en ervoor zorgt dat zowel huiskatten als zwerfkatten toegang hebben tot gezond kattenvoer.

Meest gelezen

  • 1

    Zeilers weerbericht weekend 22-23 Augustus 2026

  • 2

    Zeilers weerbericht weekend 05-06 September 2026

  • 3

    RaceFlow 2.0: ORC geeft wedstrijdcomités zelf de sleutel tot weerrouteringscoring

  • 4

    Tomidi gestript en in stukken gezaagd: zo eindigt de Belgische Whitbread-racer als beschermd erfgoed

  • 5

    Zeilers weerbericht weekend 28-29 Augustus 2026

Voeg ClubRacer toe als favoriete bron op Google
X-Yachts Benelux
Shogun 43 Salt Yachting
Escape Yachting
B&G Nemesis display
Volg ons via Google Nieuws
X-Yachts Benelux
Escape Yachting
B&G

ClubRacer. Elke dag zeilnieuws. Mis niks!

Selecteer lijst(en):

Controleer je inbox of spammap om je abonnement te bevestigen.

  • Info
    • Over ClubRacer
    • Contact
    • Adverteren
    • Zeilnieuws melden
    • Privacy
  • Zeilen
    • Zeilnieuws
    • Zeilkalender
    • Weerberichten
    • Leren zeilen
    • Zeilboot kopen
    • Zeilscholen in België
  • Zeilwedstrijden België
    • Antwerp Race
    • Schelderegatta
    • Dover Strait Race
    • Speculoos Race
  • Zeilwedstrijden Nederland
    • North Sea Regatta
    • 24 Uurs Zeilrace
    • Windmill Cup
    • Deltaweekend
    • Breskens Sailing Weekend
    • Junior World Championship
    • 40 Mijl van Bru
  • Internationaal & offhsore
    • The Ocean Race Atlantic
    • Vendée Globe
    • Transat Café L'or
    • Rolex Fastnet Race
    • Rolex Sydney Hobart Yacht Race
    • Admirals Cup
    • Spi Ouest France
    • Cowes Week
    • La Solitaire
    • Half Ton Classics Cup
    • North Sea Race
    • RORC Round Britain & Ireland Race
  • Grand Prix Racing & klassen
    • America's Cup
    • SailGP
    • IMOCA
    • Class40
    • ORC
    • IRC
  • olympisch zeilen
    • Sailing World Cup Series
    • Paralympisch zeilen
  • Opmerkelijk
    • Zeilrecords
    • Zeilblunders
    • Zeilongelukken
    • Kielbreuken

© 2026 ClubRacer. Op alle teksten, foto’s, video’s en andere media van ClubRacer rust auteursrecht. Een link naar een artikel plaatsen mag altijd. Wil je content van ClubRacer overnemen of gebruiken? Neem dan vooraf contact met ons op.

ClubRacer & ZeilTrends werden opgericht door Eddy Lekens en worden door hem uitgegeven en hoofdredactioneel geleid.

ClubRacer
  • Voorpagina
  • Meest recent
  • Zeilkalender
  • Opinie
  • Zeilen Wiki
    • Weerberichten
      • Windy map
      • Weerkaarten Europa
      • Buienradar Europa
      • Beste weerberichten voor zeilers
      • Praktische meteo en meteorologie
    • Leren zeilen
    • Leren zeezeilen
    • Hoe word ik wedstrijdzeiler
    • Hoe win je zeilwedstrijden?
      • Hoe maak je een goede start
      • Het kruisrak
      • Het voordewindse rak
      • Merktekens ronden
      • Hoe train je een bemanning of zeilteam?
      • Protesteren en protest indienen
      • Psychologie tijdens het wedstrijdzeilen
      • Regels wedstrijdzeilen 2025 – 2028
    • Meetbrieven, Ratings en handicap zeilen
      • IRC meetbrief aanvragen
    • Verplichte uitrusting voor pleziervaartuigen
    • De beste zeilkleding: gids voor het 3-lagensysteem
    • VIDEO: Man overboord procedure en training
    • Zeilboot of zeiljacht kopen
    • De ideale cruiser-racer zeilboot
    • Populairste zeilklassen en eenheidsklassen
    • Zeilmaker of zeilmakerij kiezen
    • Zeeziekte voorkomen en behandelen
  • ZeilTrends
  • Over ClubRacer
    • Contact
    • Nieuwsbrief
  • AdverterenPromoot uw bedrijf
ClubRacer

© ClubRacer 2025 - Op alle zeilnieuws en media van ClubRacer rust uiteraard copyright.