ClubRacer
zondag 6 september 2026
Zeilcommunity met +10k fans:
ClubRacer
ZEILNIEUWS IN RACEMODUS SINDS 2002
Eddy Lekens
  • Voorpagina
  • Meest recent
  • Zeilkalender
  • Opinie
  • Zeilen Wiki
    • Weerberichten
      • Windy map
      • Weerkaarten Europa
      • Buienradar Europa
      • Beste weerberichten voor zeilers
      • Praktische meteo en meteorologie
    • Leren zeilen
    • Leren zeezeilen
    • Hoe word ik wedstrijdzeiler
    • Hoe win je zeilwedstrijden?
      • Hoe maak je een goede start
      • Het kruisrak
      • Het voordewindse rak
      • Merktekens ronden
      • Hoe train je een bemanning of zeilteam?
      • Protesteren en protest indienen
      • Psychologie tijdens het wedstrijdzeilen
      • Regels wedstrijdzeilen 2025 – 2028
    • Meetbrieven, Ratings en handicap zeilen
      • IRC meetbrief aanvragen
    • Verplichte uitrusting voor pleziervaartuigen
    • De beste zeilkleding: gids voor het 3-lagensysteem
    • VIDEO: Man overboord procedure en training
    • Zeilboot of zeiljacht kopen
    • De ideale cruiser-racer zeilboot
    • Populairste zeilklassen en eenheidsklassen
    • Zeilmaker of zeilmakerij kiezen
    • Zeeziekte voorkomen en behandelen
  • ZeilTrends
  • Over ClubRacer
    • Contact
    • Nieuwsbrief
  • AdverterenPromoot uw bedrijf
ClubRacer
ClubRacer
  • Voorpagina
  • Meest recent
  • Zeilkalender
  • Opinie
  • Zeilen Wiki
    • Weerberichten
      • Windy map
      • Weerkaarten Europa
      • Buienradar Europa
      • Beste weerberichten voor zeilers
      • Praktische meteo en meteorologie
    • Leren zeilen
    • Leren zeezeilen
    • Hoe word ik wedstrijdzeiler
    • Hoe win je zeilwedstrijden?
      • Hoe maak je een goede start
      • Het kruisrak
      • Het voordewindse rak
      • Merktekens ronden
      • Hoe train je een bemanning of zeilteam?
      • Protesteren en protest indienen
      • Psychologie tijdens het wedstrijdzeilen
      • Regels wedstrijdzeilen 2025 – 2028
    • Meetbrieven, Ratings en handicap zeilen
      • IRC meetbrief aanvragen
    • Verplichte uitrusting voor pleziervaartuigen
    • De beste zeilkleding: gids voor het 3-lagensysteem
    • VIDEO: Man overboord procedure en training
    • Zeilboot of zeiljacht kopen
    • De ideale cruiser-racer zeilboot
    • Populairste zeilklassen en eenheidsklassen
    • Zeilmaker of zeilmakerij kiezen
    • Zeeziekte voorkomen en behandelen
  • ZeilTrends
  • Over ClubRacer
    • Contact
    • Nieuwsbrief
  • AdverterenPromoot uw bedrijf
© ClubRacer
Ontdek

Amerika keert terug naar de America’s Cup: Sail Newport bevestigd als uitdager voor 38e editie

Door Eddy Lekens Gepubliceerd: 9 april 2026 4 minuten leestijd
Karel Komárek en Chris Welch
312

American Racing Challenger Team USA, dat vaart onder de vlag van Sail Newport, is officieel bevestigd als Challenger voor de Louis Vuitton 38th America’s Cup in Napels in het voorjaar van 2027. Het team is een initiatief van ondernemers Karel Komárek en Chris Welch, en wordt geleid door tweevoudig Rolex Yachtsman of the Year Ken Read. Met deze inschrijving is er opnieuw een Amerikaanse uitdager aan de start van ’s werelds oudste internationale sporttrofee, nadat het er even naar uitzag dat de editie van 2027 voor het eerst zonder Amerikaans team zou plaatsvinden.

De Verenigde Staten hebben een unieke plaats in de geschiedenis van de America’s Cup. Het land won de trofee voor het eerst in 1851 en verdedigde die vervolgens 132 jaar lang met succes – de langste winnende reeks uit de sportgeschiedenis. Tot de bevestiging van American Racing Challenger Team USA dreigde 2027 de eerste editie te worden zonder Amerikaanse deelname.

De terugkeer wordt mogelijk gemaakt door de overname van belangrijke zeilmiddelen van American Magic. Het nieuwe team neemt onder meer de AC75 ‘Patriot’ over, evenals de twee AC40-platformen van het voormalige syndicaat. Daarmee kan de equipe meteen met operationeel materiaal aan de slag richting Napels.

Amerikaanse erfenis, nieuw syndicaat en overgenomen vloot

Naast de sportieve ambitie engageren American Racing Challenger Team USA en Sail Newport zich samen met US Sailing om de instroom in de zeilsport te versterken. De partners willen jeugdontwikkeling ondersteunen en de mogelijkheden voor vrouwelijke zeilers uitbreiden, met als doel een meer inclusieve en toegankelijke toekomst voor de Amerikaanse zeilsport.

Marzio Perrelli, CEO van America’s Cup Partnership, verwelkomt de nieuwe uitdager:

“Having a strong representative team from the USA is something that we welcome, and in American Racing Challenger Team USA they have an impressive management team that have already acquired the assets of American Magic. This makes Sail Newport’s challenge a real contender and we look forward to working with the team going forward.”

Co-oprichter en voorzitter Karel Komárek benadrukt dat de stap weloverwogen werd gezet. Volgens hem zou het team enkel doorzetten met de juiste partners aan boord, en vormden de staat van dienst van Sail Newport en het engagement voor zowel topsport als basisontwikkeling de doorslag.

Stemmen van de oprichters en de organisatoren

Mede-oprichter en vice-voorzitter Chris Welch ziet de campagne als een kans om mee vorm te geven aan een nieuw hoofdstuk in de geschiedenis van de Cup. Hij wijst op het momentum rond het evenement en op de Amerikaanse merken die zich achter het project scharen.

CEO Ken Read, die de sportieve leiding op zich neemt, spreekt van een grote eer om de Verenigde Staten opnieuw te mogen vertegenwoordigen.

“Having the opportunity to represent the United States once again in the America’s Cup is a tremendous honor. We’re under no illusion about the challenges ahead and we’re fully focused on building a team that can win the Cup. We are looking forward to building a programme that American sailors can be proud of and establishing a legacy that endures well into the future.”

Ook Grant Dalton, voorzitter van America’s Cup Partnership, reageert positief op de inschrijving. Hij noemt de terugkeer van een sterke Amerikaanse uitdager fantastisch voor het evenement, voor de competitiegeest en voor de fans wereldwijd.

Reacties uit Auckland en Newport

David Blakey, Commodore van de Royal New Zealand Yacht Squadron, verwelkomt de uitdaging eveneens. Gezien de Amerikaanse historie in de Cup en het kaliber van het samengestelde team verwacht hij een geduchte tegenstander in wat zich aftekent als een hard bevochten editie.

Chris Long, voorzitter van Sail Newport, wijst op de symboliek. Sail Newport werd opgericht toen de America’s Cup in 1983 Newport verliet, met als doel het zeilen sterk en toegankelijk te houden. Nu opnieuw op het hoogste niveau in de America’s Cup actief zijn, noemt hij bijzonder betekenisvol voor de organisatie.

Verdere details over de officiële teamlancering volgen later. De competitie om ’s werelds oudste internationale sporttrofee wordt in het voorjaar en de zomer van 2027 betwist op de Baai van Napels – meteen ook de eerste keer dat de America’s Cup in Italië wordt gevaren.

Over de America’s Cup

De America’s Cup is de oudste internationale trofee in de sportgeschiedenis en wordt sinds 1851 betwist. De competitie verloopt volgens een Challenger-Defender-formule, waarbij de winnaar van de Louis Vuitton Cup het recht verwerft om de titelverdediger uit te dagen voor de Match. De 38ste editie wordt in 2027 gezeild op de Baai van Napels, met de huidige generatie AC75-monohulls op foils. Titelverdediger is Emirates Team New Zealand, dat de Cup in 2024 in Barcelona prolongeerde.

America's Cup
Deel FacebookLinkedinWhatsappEmail
Eddy Lekens

Eddy Lekens is sinds 2002 een vaste waarde in de zeilsportjournalistiek voor België en Nederland. Hij begon zijn zeilcarrière in 1984 en behaalde talloze podiumplaatsen in ORC- en IRC-competities. In 2004 werd hij door het Watersportverbond uitgeroepen tot beste zeezeiler, een erkenning voor zijn prestaties met het Audi-zeilteam. Naast ClubRacer is Eddy actief als e-commerce consultant en oprichter van zijn digitaal bureau. Zijn maatschappelijke betrokkenheid komt ook tot uiting bij Lucky Cookie, een filantropisch project waarin hij zich met hart en ziel inzet voor beter dierenwelzijn en ervoor zorgt dat zowel huiskatten als zwerfkatten toegang hebben tot gezond kattenvoer.

Gerelateerd zeilnieuws

INEOS eist AC75 Britannia terug, Athena Racing slaat terug met beschuldigingen van...

VIDEO. Luna Rossa wint thuisregatta in Cagliari na spannend duel met Team...

VIDEO. Marco Gradoni en Margherita Porro zetten gevestigde America’s Cup-toppers in hun...

LIVE. Preliminary Regatta Sardinia op ClubRacer: AC40-vloot opent in Cagliari

Italië verdubbelt zijn inzet: tweede Louis Vuitton Preliminary Regatta strijkt neer in...

Australië keert terug naar de America’s Cup – en de naam van...

Meest gelezen

  • 1

    Zeilers weerbericht weekend 22-23 Augustus 2026

  • 2

    Zeilers weerbericht weekend 05-06 September 2026

  • 3

    RaceFlow 2.0: ORC geeft wedstrijdcomités zelf de sleutel tot weerrouteringscoring

  • 4

    Tomidi gestript en in stukken gezaagd: zo eindigt de Belgische Whitbread-racer als beschermd erfgoed

  • 5

    Zeilers weerbericht weekend 28-29 Augustus 2026

Voeg ClubRacer toe als favoriete bron op Google
X-Yachts Benelux
Shogun 43 Salt Yachting
Escape Yachting
B&G Nemesis display
Volg ons via Google Nieuws
X-Yachts Benelux
Escape Yachting
B&G

ClubRacer. Elke dag zeilnieuws. Mis niks!

Selecteer lijst(en):

Controleer je inbox of spammap om je abonnement te bevestigen.

  • Info
    • Over ClubRacer
    • Contact
    • Adverteren
    • Zeilnieuws melden
    • Privacy
  • Zeilen
    • Zeilnieuws
    • Zeilkalender
    • Weerberichten
    • Leren zeilen
    • Zeilboot kopen
    • Zeilscholen in België
  • Zeilwedstrijden België
    • Antwerp Race
    • Schelderegatta
    • Dover Strait Race
    • Speculoos Race
  • Zeilwedstrijden Nederland
    • North Sea Regatta
    • 24 Uurs Zeilrace
    • Windmill Cup
    • Deltaweekend
    • Breskens Sailing Weekend
    • Junior World Championship
    • 40 Mijl van Bru
  • Internationaal & offhsore
    • The Ocean Race Atlantic
    • Vendée Globe
    • Transat Café L'or
    • Rolex Fastnet Race
    • Rolex Sydney Hobart Yacht Race
    • Admirals Cup
    • Spi Ouest France
    • Cowes Week
    • La Solitaire
    • Half Ton Classics Cup
    • North Sea Race
    • RORC Round Britain & Ireland Race
  • Grand Prix Racing & klassen
    • America's Cup
    • SailGP
    • IMOCA
    • Class40
    • ORC
    • IRC
  • olympisch zeilen
    • Sailing World Cup Series
    • Paralympisch zeilen
  • Opmerkelijk
    • Zeilrecords
    • Zeilblunders
    • Zeilongelukken
    • Kielbreuken

© 2026 ClubRacer. Op alle teksten, foto’s, video’s en andere media van ClubRacer rust auteursrecht. Een link naar een artikel plaatsen mag altijd. Wil je content van ClubRacer overnemen of gebruiken? Neem dan vooraf contact met ons op.

ClubRacer & ZeilTrends werden opgericht door Eddy Lekens en worden door hem uitgegeven en hoofdredactioneel geleid.

ClubRacer
  • Voorpagina
  • Meest recent
  • Zeilkalender
  • Opinie
  • Zeilen Wiki
    • Weerberichten
      • Windy map
      • Weerkaarten Europa
      • Buienradar Europa
      • Beste weerberichten voor zeilers
      • Praktische meteo en meteorologie
    • Leren zeilen
    • Leren zeezeilen
    • Hoe word ik wedstrijdzeiler
    • Hoe win je zeilwedstrijden?
      • Hoe maak je een goede start
      • Het kruisrak
      • Het voordewindse rak
      • Merktekens ronden
      • Hoe train je een bemanning of zeilteam?
      • Protesteren en protest indienen
      • Psychologie tijdens het wedstrijdzeilen
      • Regels wedstrijdzeilen 2025 – 2028
    • Meetbrieven, Ratings en handicap zeilen
      • IRC meetbrief aanvragen
    • Verplichte uitrusting voor pleziervaartuigen
    • De beste zeilkleding: gids voor het 3-lagensysteem
    • VIDEO: Man overboord procedure en training
    • Zeilboot of zeiljacht kopen
    • De ideale cruiser-racer zeilboot
    • Populairste zeilklassen en eenheidsklassen
    • Zeilmaker of zeilmakerij kiezen
    • Zeeziekte voorkomen en behandelen
  • ZeilTrends
  • Over ClubRacer
    • Contact
    • Nieuwsbrief
  • AdverterenPromoot uw bedrijf
ClubRacer

© ClubRacer 2025 - Op alle zeilnieuws en media van ClubRacer rust uiteraard copyright.