ClubRacer
zaterdag 5 september 2026
Zeilcommunity met +10k fans:
ClubRacer
ZEILNIEUWS IN RACEMODUS SINDS 2002
Eddy Lekens
  • Voorpagina
  • Meest recent
  • Zeilkalender
  • Opinie
  • Zeilen Wiki
    • Weerberichten
      • Windy map
      • Weerkaarten Europa
      • Buienradar Europa
      • Beste weerberichten voor zeilers
      • Praktische meteo en meteorologie
    • Leren zeilen
    • Leren zeezeilen
    • Hoe word ik wedstrijdzeiler
    • Hoe win je zeilwedstrijden?
      • Hoe maak je een goede start
      • Het kruisrak
      • Het voordewindse rak
      • Merktekens ronden
      • Hoe train je een bemanning of zeilteam?
      • Protesteren en protest indienen
      • Psychologie tijdens het wedstrijdzeilen
      • Regels wedstrijdzeilen 2025 – 2028
    • Meetbrieven, Ratings en handicap zeilen
      • IRC meetbrief aanvragen
    • Verplichte uitrusting voor pleziervaartuigen
    • De beste zeilkleding: gids voor het 3-lagensysteem
    • VIDEO: Man overboord procedure en training
    • Zeilboot of zeiljacht kopen
    • De ideale cruiser-racer zeilboot
    • Populairste zeilklassen en eenheidsklassen
    • Zeilmaker of zeilmakerij kiezen
    • Zeeziekte voorkomen en behandelen
  • ZeilTrends
  • Over ClubRacer
    • Contact
    • Nieuwsbrief
  • AdverterenPromoot uw bedrijf
ClubRacer
ClubRacer
  • Voorpagina
  • Meest recent
  • Zeilkalender
  • Opinie
  • Zeilen Wiki
    • Weerberichten
      • Windy map
      • Weerkaarten Europa
      • Buienradar Europa
      • Beste weerberichten voor zeilers
      • Praktische meteo en meteorologie
    • Leren zeilen
    • Leren zeezeilen
    • Hoe word ik wedstrijdzeiler
    • Hoe win je zeilwedstrijden?
      • Hoe maak je een goede start
      • Het kruisrak
      • Het voordewindse rak
      • Merktekens ronden
      • Hoe train je een bemanning of zeilteam?
      • Protesteren en protest indienen
      • Psychologie tijdens het wedstrijdzeilen
      • Regels wedstrijdzeilen 2025 – 2028
    • Meetbrieven, Ratings en handicap zeilen
      • IRC meetbrief aanvragen
    • Verplichte uitrusting voor pleziervaartuigen
    • De beste zeilkleding: gids voor het 3-lagensysteem
    • VIDEO: Man overboord procedure en training
    • Zeilboot of zeiljacht kopen
    • De ideale cruiser-racer zeilboot
    • Populairste zeilklassen en eenheidsklassen
    • Zeilmaker of zeilmakerij kiezen
    • Zeeziekte voorkomen en behandelen
  • ZeilTrends
  • Over ClubRacer
    • Contact
    • Nieuwsbrief
  • AdverterenPromoot uw bedrijf
© ClubRacer
Ontdek

Bel-Yachting viert 32e deelname aan Tour Voile met nieuwe bemanning

Door Eddy Lekens Gepubliceerd: 29 juni 2025 3 minuten leestijd
Bel-Yachting
460

De Belgische zeilvereniging Bel-Yachting neemt voor de 32ste keer deel aan de Tour Voile met een zeskoppige bemanning onder leiding van skipper Timothée Deplasse. Het avontuur begon in 1993 toen de vereniging Jean-Marc Fobert volgde in zijn eerste Tour de France à la Voile, een beslissing die zou uitgroeien tot een passieverhaal van meer dan drie decennia. In die periode heeft Bel-Yachting meer dan 400 zeilers de kans geboden hun eerste stappen te zetten in de wereld van het offshore wedstrijdzeilen.

Voorzitter Mady Fobert onderstreept dat winnen nooit het primaire doel is geweest voor Bel-Yachting.

“Het was en blijft onze missie om jonge en soms minder jonge zeilers een kans te geven in de wereld van de offshore zeilsport”, verklaart Fobert.

De vereniging ziet zichzelf nadrukkelijk als springplank voor zeilers die hun eerste ervaring willen opdoen in het wedstrijdzeilen op open zee.

De zeskoppige bemanning voor 2025 staat onder leiding van schipper Timothée Deplasse en bestaat verder uit Winnie Berteloot, Aline Pierrard, Romain Van Enis, Manon Gérard en Emiel Joye. Marie Van Den Heede verzorgt de logistieke ondersteuning. Als bijzondere eer krijgt het team begeleiding van Denis Van Weynbergh, die een bezoek zal brengen aan de ploeg tijdens de etappe in Larmor Plage.

Drie decennia

Als trouwe deelnemer sinds 1993 heeft Bel-Yachting de complete metamorfose van de Tour Voile meegemaakt. De vereniging startte met Jeanneau One Design 35 boten en zeilde vervolgens op Farr 30, M34 Archambault, Diam 24 om uiteindelijk uit te komen bij de huidige Figaro 3. Deze technische evolutie illustreert de dynamische ontwikkeling van de wedstrijd, die volgens Fobert door de jaren heen “uitgeput raakte maar opnieuw kracht vond”.

Sinds drie jaar ligt de organisatie in handen van Ultim Sailing, die de steun krijgt van Bel-Yachting voor het behoud van deze legendarische wedstrijd. Ondanks de uitdagende tijden voor de zeilsport blijft Fobert optimistisch:

“Het belangrijkste is dat de wedstrijd blijft bestaan en voortduurt. Betere tijden zullen komen.”

De band tussen België en de Tour Voile is bijzonder hecht, met vijf gastmomenten in eigen land. Blankenberge ontving de vloot driemaal (1993, 2011, 2024), terwijl Oostende tweemaal als etappeplaats fungeerde en eenmaal de eer had als officiële startplaats.

Doorlopende missie voor nieuwe generatie offshore zeilers

Het succes van Bel-Yachting wordt gemeten in de meer dan 400 zeilers die via de vereniging kennismaakten met offshore wedstrijdzeilen. Verschillende schippers hebben door de jaren de vereniging geleid, waaronder Henri Fobert, Jean-Marc Fobert, Laurent Declercq, Cyril Michel en de huidige schipper Timothée Deplasse.

De organisatie heeft zich aangepast aan de veranderende omstandigheden van de Tour Voile. Waar vroeger “assistances au sol” (walondersteuning) een belangrijk onderdeel vormden van de organisatie, met teams die onder tenten logeerden en gezamenlijk aten in het “Village des Assistances”, is dit aspect weggevallen door de evolutie van de wedstrijd.

Ondanks deze veranderingen blijft de kernmissie van Bel-Yachting ongewijzigd: leren en vooruitgang boeken door contact met de meest ervaren teams. Deze filosofie heeft geleid tot de lancering van verschillende Franse en Belgische zeilgrootheden die hun carrière begonnen op de Tour de France à la Voile.

Over de Tour Voile

De Tour Voile, voorheen bekend als Tour de France à la Voile, is een jaarlijkse Franse kustzeilwedstrijd die verschillende havensteden langs de Franse kust aandoet. De wedstrijd combineert offshore zeilen tussen de etappehavens met inshore races in elke haven. Momenteel wordt er gezeild met de Figaro 3 eenheidsklasse boten. De wedstrijd staat bekend als een belangrijke opstap voor zeilers die zich willen ontwikkelen in de offshore zeilsport en heeft vele professionele zeilers hun eerste ervaring in competitief offshore zeilen gegeven.

FigaroTour Voile
Deel FacebookLinkedinWhatsappEmail
Eddy Lekens

Eddy Lekens is sinds 2002 een vaste waarde in de zeilsportjournalistiek voor België en Nederland. Hij begon zijn zeilcarrière in 1984 en behaalde talloze podiumplaatsen in ORC- en IRC-competities. In 2004 werd hij door het Watersportverbond uitgeroepen tot beste zeezeiler, een erkenning voor zijn prestaties met het Audi-zeilteam. Naast ClubRacer is Eddy actief als e-commerce consultant en oprichter van zijn digitaal bureau. Zijn maatschappelijke betrokkenheid komt ook tot uiting bij Lucky Cookie, een filantropisch project waarin hij zich met hart en ziel inzet voor beter dierenwelzijn en ervoor zorgt dat zowel huiskatten als zwerfkatten toegang hebben tot gezond kattenvoer.

Gerelateerd zeilnieuws

8 bells voor Mady Fobert: BRYC verliest de vrouw die generaties jeugdzeilers...

Internationaal offensief in La Solitaire du Figaro: van Ierse titelverdediger tot Amerikaanse...

Parcours La Solitaire du Figaro Paprec aangepast: 34 zeilers starten zondag om...

Belgische boot Région de Bruxelles-Capitale op het podium tijdens spannende Tour Voile...

UIT DE KUIP. Tour Voile 2024 van start in Duinkerke met Belgische...

Projet de l’Arche au Havre triomfeert tijdens de Tour Voile etappe in...

Meest gelezen

  • 1

    Zeilers weerbericht weekend 22-23 Augustus 2026

  • 2

    Zeilers weerbericht weekend 05-06 September 2026

  • 3

    RaceFlow 2.0: ORC geeft wedstrijdcomités zelf de sleutel tot weerrouteringscoring

  • 4

    Tomidi gestript en in stukken gezaagd: zo eindigt de Belgische Whitbread-racer als beschermd erfgoed

  • 5

    Zeilers weerbericht weekend 28-29 Augustus 2026

Voeg ClubRacer toe als favoriete bron op Google
X-Yachts Benelux
Shogun 43 Salt Yachting
Escape Yachting
B&G Nemesis display
Volg ons via Google Nieuws
X-Yachts Benelux
Escape Yachting
B&G

ClubRacer. Elke dag zeilnieuws. Mis niks!

Selecteer lijst(en):

Controleer je inbox of spammap om je abonnement te bevestigen.

  • Info
    • Over ClubRacer
    • Contact
    • Adverteren
    • Zeilnieuws melden
    • Privacy
  • Zeilen
    • Zeilnieuws
    • Zeilkalender
    • Weerberichten
    • Leren zeilen
    • Zeilboot kopen
    • Zeilscholen in België
  • Zeilwedstrijden België
    • Antwerp Race
    • Schelderegatta
    • Dover Strait Race
    • Speculoos Race
  • Zeilwedstrijden Nederland
    • North Sea Regatta
    • 24 Uurs Zeilrace
    • Windmill Cup
    • Deltaweekend
    • Breskens Sailing Weekend
    • Junior World Championship
    • 40 Mijl van Bru
  • Internationaal & offhsore
    • The Ocean Race Atlantic
    • Vendée Globe
    • Transat Café L'or
    • Rolex Fastnet Race
    • Rolex Sydney Hobart Yacht Race
    • Admirals Cup
    • Spi Ouest France
    • Cowes Week
    • La Solitaire
    • Half Ton Classics Cup
    • North Sea Race
    • RORC Round Britain & Ireland Race
  • Grand Prix Racing & klassen
    • America's Cup
    • SailGP
    • IMOCA
    • Class40
    • ORC
    • IRC
  • olympisch zeilen
    • Sailing World Cup Series
    • Paralympisch zeilen
  • Opmerkelijk
    • Zeilrecords
    • Zeilblunders
    • Zeilongelukken
    • Kielbreuken

© 2026 ClubRacer. Op alle teksten, foto’s, video’s en andere media van ClubRacer rust auteursrecht. Een link naar een artikel plaatsen mag altijd. Wil je content van ClubRacer overnemen of gebruiken? Neem dan vooraf contact met ons op.

ClubRacer & ZeilTrends werden opgericht door Eddy Lekens en worden door hem uitgegeven en hoofdredactioneel geleid.

ClubRacer
  • Voorpagina
  • Meest recent
  • Zeilkalender
  • Opinie
  • Zeilen Wiki
    • Weerberichten
      • Windy map
      • Weerkaarten Europa
      • Buienradar Europa
      • Beste weerberichten voor zeilers
      • Praktische meteo en meteorologie
    • Leren zeilen
    • Leren zeezeilen
    • Hoe word ik wedstrijdzeiler
    • Hoe win je zeilwedstrijden?
      • Hoe maak je een goede start
      • Het kruisrak
      • Het voordewindse rak
      • Merktekens ronden
      • Hoe train je een bemanning of zeilteam?
      • Protesteren en protest indienen
      • Psychologie tijdens het wedstrijdzeilen
      • Regels wedstrijdzeilen 2025 – 2028
    • Meetbrieven, Ratings en handicap zeilen
      • IRC meetbrief aanvragen
    • Verplichte uitrusting voor pleziervaartuigen
    • De beste zeilkleding: gids voor het 3-lagensysteem
    • VIDEO: Man overboord procedure en training
    • Zeilboot of zeiljacht kopen
    • De ideale cruiser-racer zeilboot
    • Populairste zeilklassen en eenheidsklassen
    • Zeilmaker of zeilmakerij kiezen
    • Zeeziekte voorkomen en behandelen
  • ZeilTrends
  • Over ClubRacer
    • Contact
    • Nieuwsbrief
  • AdverterenPromoot uw bedrijf
ClubRacer

© ClubRacer 2025 - Op alle zeilnieuws en media van ClubRacer rust uiteraard copyright.