ClubRacer
vrijdag 23 oktober 2026
Zeilcommunity met +10k fans:
ClubRacer
ZEILNIEUWS IN RACEMODUS SINDS 2002
Eddy Lekens
  • Voorpagina
  • Meest recent
  • Zeilkalender
  • Opinie
  • Zeilen Wiki
    • Weerberichten
      • Windy map
      • Weerkaarten Europa
      • Buienradar Europa
      • Beste weerberichten voor zeilers
      • Praktische meteo en meteorologie
    • Leren zeilen
    • Leren zeezeilen
    • Hoe word ik wedstrijdzeiler
    • Hoe win je zeilwedstrijden?
      • Hoe maak je een goede start
      • Het kruisrak
      • Het voordewindse rak
      • Merktekens ronden
      • Hoe train je een bemanning of zeilteam?
      • Protesteren en protest indienen
      • Psychologie tijdens het wedstrijdzeilen
      • Regels wedstrijdzeilen 2025 – 2028
    • Meetbrieven, Ratings en handicap zeilen
      • IRC meetbrief aanvragen
    • Verplichte uitrusting voor pleziervaartuigen
    • De beste zeilkleding: gids voor het 3-lagensysteem
    • VIDEO: Man overboord procedure en training
    • Zeilboot of zeiljacht kopen
    • De ideale cruiser-racer zeilboot
    • Populairste zeilklassen en eenheidsklassen
    • Zeilmaker of zeilmakerij kiezen
    • Zeeziekte voorkomen en behandelen
  • ZeilTrends
  • Over ClubRacer
    • Contact
    • Nieuwsbrief
  • AdverterenPromoot uw bedrijf
ClubRacer
ClubRacer
  • Voorpagina
  • Meest recent
  • Zeilkalender
  • Opinie
  • Zeilen Wiki
    • Weerberichten
      • Windy map
      • Weerkaarten Europa
      • Buienradar Europa
      • Beste weerberichten voor zeilers
      • Praktische meteo en meteorologie
    • Leren zeilen
    • Leren zeezeilen
    • Hoe word ik wedstrijdzeiler
    • Hoe win je zeilwedstrijden?
      • Hoe maak je een goede start
      • Het kruisrak
      • Het voordewindse rak
      • Merktekens ronden
      • Hoe train je een bemanning of zeilteam?
      • Protesteren en protest indienen
      • Psychologie tijdens het wedstrijdzeilen
      • Regels wedstrijdzeilen 2025 – 2028
    • Meetbrieven, Ratings en handicap zeilen
      • IRC meetbrief aanvragen
    • Verplichte uitrusting voor pleziervaartuigen
    • De beste zeilkleding: gids voor het 3-lagensysteem
    • VIDEO: Man overboord procedure en training
    • Zeilboot of zeiljacht kopen
    • De ideale cruiser-racer zeilboot
    • Populairste zeilklassen en eenheidsklassen
    • Zeilmaker of zeilmakerij kiezen
    • Zeeziekte voorkomen en behandelen
  • ZeilTrends
  • Over ClubRacer
    • Contact
    • Nieuwsbrief
  • AdverterenPromoot uw bedrijf
© ClubRacer
Ontdek

J/80 Open NK keert terug naar Naarden: strijd om nationale eer met internationale concurrentie

Door Eddy Lekens Gepubliceerd: 13 februari 2026 3 minuten leestijd
ONK J/80
625

Van 10 tot 12 april 2026 strijden meer dan 25 teams uit heel Europa om de Nederlandse titel in de wateren van het Gooi- en Markermeer. De organiserende R&ZV Naarden verwacht een recordveld voor de tiende editie van dit kampioenschap, waarbij de Nederlandse vloot de handen vol zal hebben aan ervaren Belgische en Franse teams die in topvorm verkeren na het WK in Nieuwpoort.

De haven van Naarden vormt het decor voor wat belooft een van de grootste one-design evenementen van Nederland te worden. Met meer dan honderd zeilers aan de start wordt het een druk weekend op het water, waar de uitdagende omstandigheden van het Gooi- en Markermeer ongetwijfeld voor spektakel zullen zorgen.

Voor de Nederlandse deelnemers staat er meer op het spel dan alleen de Open titel. De Belgen en Fransen hebben afgelopen seizoen waardevolle ervaring opgedaan tijdens het uitstekend georganiseerde wereldkampioenschap in Nieuwpoort en komen met het nodige zelfvertrouwen naar Naarden.

Titelverdediger De Zeeuw uit eigen haven

Vorig jaar ging de overwinning naar Don Juan, gezeild door de Naardense broers De Zeeuw. Het zilver was voor Joyride van Torsten Nullmeier, tevens clubkampioen van de R&ZV Naarden, terwijl Bob Jansen met FunJr het brons veroverde.

De vraag is of de lokale helden hun titel kunnen prolongeren of dat de concurrentie voldoende huiswerk heeft gedaan. Binnen de Frostbite Fleet, die inmiddels twintig boten telt, wordt al hard gewerkt aan snelheid en afstelling om de podiumplaatsen te bestormen.

De registratie vindt plaats op donderdagavond en vroeg vrijdagochtend, waarna het startschot klinkt voor een intensief wedstrijdprogramma. Het doel is om in drie dagen tijd maximaal twaalf races te zeilen, met de finale op zondag 12 april.

Organisatie trekt alle registers open

René Kemps, voorzitter van de R&ZV Naarden, benadrukt het unieke karakter van het evenement voor de club:

“Ik wil jullie van harte aanmoedigen om deel te nemen aan het aankomende J/80 Open NK. Onze club zet alles op alles om van deze regatta een succes te maken, vooral omdat het een uniek evenement is voor de club: het grootste one-design evenement van Nederland.”

Naast het wedstrijdzeilen op een prachtig parcours staat er een uitgebreid sociaal programma op de planning. Deelnemers kunnen rekenen op gesponsorde borrels, een schippersdiner en livemuziek. Voor overnachtingen zijn er diverse mogelijkheden in en rond de haven, van waterlodges en huisjes tot een camping en hotels in de buurt.

Kemps spreekt zijn dankbaarheid uit richting de J/80 Netherlands Class Association voor het opnieuw toekennen van de organisatie aan Naarden, evenals aan de Haven van Naarden voor de volledige ondersteuning en faciliteiten voor het lanceren en afmeren van de vloot.

Internationale opzet met Corinthian-trofee

Het open karakter van het kampioenschap maakt deelname mogelijk voor J/80-zeilers van over de hele wereld. Naast de hoofdtitel worden er trofeeën uitgereikt aan de beste Corinthian-teams, de amateurbemanningen zonder professionele zeilers aan boord.

“Ik hoop oprecht dat veel J/80-zeilers van over de hele wereld deelnemen aan dit fantastische evenement. Het is een prachtige plek om te zeilen en het eten, bier, de ambiance en gastvrijheid zijn ongeëvenaard,” aldus Kemps.

Meer informatie over het kampioenschap is te vinden op de websites J80.NL en RZVNaarden.nl. Inschrijven kan via de registratielink op deze websites.

Over de J/80 klasse

De J/80 is een 8 meter lange eenheidsklasse kielboot, ontworpen door het Amerikaanse J/Boats voor competitief vlootzeilen. De boot biedt plaats aan vier tot vijf bemanningsleden en staat bekend om zijn tactische wedstrijden waarbij zeilerskwaliteiten zwaarder wegen dan materiaalverschillen. In Nederland vormt de klasse een van de meest actieve one-design vloten, met een groeiende Frostbite Fleet die ook buiten het seizoen actief is.

Foto: Twirre Bogaard

J/80
Deel FacebookLinkedinWhatsappEmail
Eddy Lekens

Eddy Lekens is sinds 2002 een vaste waarde in de zeilsportjournalistiek voor België en Nederland. Hij begon zijn zeilcarrière in 1984 en behaalde talloze podiumplaatsen in ORC- en IRC-competities. In 2004 werd hij door het Watersportverbond uitgeroepen tot beste zeezeiler, een erkenning voor zijn prestaties met het Audi-zeilteam. Naast ClubRacer is Eddy actief als e-commerce consultant en oprichter van zijn digitaal bureau. Zijn maatschappelijke betrokkenheid komt ook tot uiting bij Lucky Cookie, een filantropisch project waarin hij zich met hart en ziel inzet voor beter dierenwelzijn en ervoor zorgt dat zowel huiskatten als zwerfkatten toegang hebben tot gezond kattenvoer.

Gerelateerd zeilnieuws

Nederlandse teams domineren podium bij Open Nederlands Kampioenschap J/80

Podiumplaatsen wisselen tijdens spannende finale J/80 Frostbite Cup

Team Jack Around verstevigt leiding in Wintersprinter met perfect scorekaart

Frostbite Cup: ultieme voorbereiding voor WK J/80 in Nieuwpoort

Nieuwpoort bereidt zich voor op Wereldkampioenschap J/80 in 2025

North Sea Regatta 2024 klaar om Scheveningen te veroveren

Meest gelezen

  • 1

    SB20 Wereldkampioenschap in Hyères van start: dertien teams uit België en Nederland

  • 2

    Spanje herhaalt zege in SailGP San Francisco, Australië getroffen door mastbreuk

  • 3

    Zeilers weerbericht weekend 24-25 oktober 2026

  • 4

    Zeilers weerbericht weekend 19-20 juli 2025

  • 5

    Scot Tempesta geschorst door SafeSport: oprichter Sailing Anarchy spreekt van “heksenjacht”

Voeg ClubRacer toe als favoriete bron op Google
X-Yachts Benelux
Shogun 43 Salt Yachting
Escape Yachting
B&G Nemesis display
Volg ons via Google Nieuws
X-Yachts Benelux
Escape Yachting
B&G

ClubRacer. Elke dag zeilnieuws. Mis niks!

Selecteer lijst(en):

Controleer je inbox of spammap om je abonnement te bevestigen.

  • Info
    • Over ClubRacer
    • Contact
    • Adverteren
    • Zeilnieuws melden
    • Privacy
  • Zeilen
    • Zeilnieuws
    • Zeilkalender
    • Weerberichten
    • Leren zeilen
    • Zeilboot kopen
    • Zeilscholen in België
  • Zeilwedstrijden België
    • Antwerp Race
    • Schelderegatta
    • Dover Strait Race
    • Speculoos Race
  • Zeilwedstrijden Nederland
    • North Sea Regatta
    • 24 Uurs Zeilrace
    • Windmill Cup
    • Deltaweekend
    • Breskens Sailing Weekend
    • Junior World Championship
    • 40 Mijl van Bru
  • Internationaal & offhsore
    • The Ocean Race Atlantic
    • Vendée Globe
    • Transat Café L'or
    • Rolex Fastnet Race
    • Rolex Sydney Hobart Yacht Race
    • Admirals Cup
    • Spi Ouest France
    • Cowes Week
    • La Solitaire
    • Half Ton Classics Cup
    • North Sea Race
    • RORC Round Britain & Ireland Race
  • Grand Prix Racing & klassen
    • America's Cup
    • SailGP
    • IMOCA
    • Class40
    • ORC
    • IRC
  • olympisch zeilen
    • Sailing World Cup Series
    • Paralympisch zeilen
  • Opmerkelijk
    • Zeilrecords
    • Zeilblunders
    • Zeilongelukken
    • Kielbreuken

© 2026 ClubRacer. Op alle teksten, foto’s, video’s en andere media van ClubRacer rust auteursrecht. Een link naar een artikel plaatsen mag altijd. Wil je content van ClubRacer overnemen of gebruiken? Neem dan vooraf contact met ons op.

ClubRacer & ZeilTrends werden opgericht door Eddy Lekens en worden door hem uitgegeven en hoofdredactioneel geleid.

ClubRacer
  • Voorpagina
  • Meest recent
  • Zeilkalender
  • Opinie
  • Zeilen Wiki
    • Weerberichten
      • Windy map
      • Weerkaarten Europa
      • Buienradar Europa
      • Beste weerberichten voor zeilers
      • Praktische meteo en meteorologie
    • Leren zeilen
    • Leren zeezeilen
    • Hoe word ik wedstrijdzeiler
    • Hoe win je zeilwedstrijden?
      • Hoe maak je een goede start
      • Het kruisrak
      • Het voordewindse rak
      • Merktekens ronden
      • Hoe train je een bemanning of zeilteam?
      • Protesteren en protest indienen
      • Psychologie tijdens het wedstrijdzeilen
      • Regels wedstrijdzeilen 2025 – 2028
    • Meetbrieven, Ratings en handicap zeilen
      • IRC meetbrief aanvragen
    • Verplichte uitrusting voor pleziervaartuigen
    • De beste zeilkleding: gids voor het 3-lagensysteem
    • VIDEO: Man overboord procedure en training
    • Zeilboot of zeiljacht kopen
    • De ideale cruiser-racer zeilboot
    • Populairste zeilklassen en eenheidsklassen
    • Zeilmaker of zeilmakerij kiezen
    • Zeeziekte voorkomen en behandelen
  • ZeilTrends
  • Over ClubRacer
    • Contact
    • Nieuwsbrief
  • AdverterenPromoot uw bedrijf
ClubRacer

© ClubRacer 2025 - Op alle zeilnieuws en media van ClubRacer rust uiteraard copyright.