Nieuwe startlocatie en extra boei zorgen voor verhoogde competitiviteit
Unieke start op stromend water
De 58ste editie van de Kustzeilers 24 Uurs Zeilrace introduceert dit jaar enkele boeiende veranderingen. Deelnemers kunnen voor het eerst starten op stromend water, aan de waddenkant van Kornwerderzand. Deze tactische zet voegt een nieuwe dimensie toe aan de race, waarbij zeilers de mogelijkheid krijgen om meteen naar de Texelstroom of Harlingen te zeilen, afhankelijk van de wind en stroom.
Uitbreiding van rakken met extra sportboei
Om de race spannender en uitdagender te maken, heeft Rijkswaterstaat op verzoek van de organisatie een extra sportboei, Sport M, toegevoegd tussen Enkhuizen en de Markerwadden. Dit breidt het aantal rakken uit op het Markermeer en zorgt voor meer variatie in de zeilroutes. De vernieuwde rakkenkaart is al beschikbaar op de website van de Kustzeilers 24 Uurs Zeilrace, zodat de deelnemers hun strategie alvast kunnen gaan plannen.
Aanpassing sluiscompensatie en voorinschrijvingen
Verder is de sluiscompensatie voor de sluizen in de Afsluitdijk verlengd om de langere wachttijden te compenseren. Dit besluit is genomen naar aanleiding van opmerkingen van deelnemers tijdens de vorige editie. De voorinschrijving voor de race blijft open tot 4 augustus, waarna de inschrijvingskosten met €25 zullen stijgen.
Voorzitter van het 24 Uurs comité, Klaas Jan Kroon, verwacht de komende weken nog heel wat extra inschrijvingen. Met bijna 300 boten die al ingeschreven zijn, belooft het een spannende race te worden.
“We zetten alle seinen op groen voor een prachtige editie van de Kustzeilers 24 Uurs Zeilrace”, aldus Kroon.