ClubRacer
vrijdag 4 september 2026
Zeilcommunity met +10k fans:
ClubRacer
ZEILNIEUWS IN RACEMODUS SINDS 2002
Eddy Lekens
  • Voorpagina
  • Meest recent
  • Zeilkalender
  • Opinie
  • Zeilen Wiki
    • Weerberichten
      • Windy map
      • Weerkaarten Europa
      • Buienradar Europa
      • Beste weerberichten voor zeilers
      • Praktische meteo en meteorologie
    • Leren zeilen
    • Leren zeezeilen
    • Hoe word ik wedstrijdzeiler
    • Hoe win je zeilwedstrijden?
      • Hoe maak je een goede start
      • Het kruisrak
      • Het voordewindse rak
      • Merktekens ronden
      • Hoe train je een bemanning of zeilteam?
      • Protesteren en protest indienen
      • Psychologie tijdens het wedstrijdzeilen
      • Regels wedstrijdzeilen 2025 – 2028
    • Meetbrieven, Ratings en handicap zeilen
      • IRC meetbrief aanvragen
    • Verplichte uitrusting voor pleziervaartuigen
    • De beste zeilkleding: gids voor het 3-lagensysteem
    • VIDEO: Man overboord procedure en training
    • Zeilboot of zeiljacht kopen
    • De ideale cruiser-racer zeilboot
    • Populairste zeilklassen en eenheidsklassen
    • Zeilmaker of zeilmakerij kiezen
    • Zeeziekte voorkomen en behandelen
  • ZeilTrends
  • Over ClubRacer
    • Contact
    • Nieuwsbrief
  • AdverterenPromoot uw bedrijf
ClubRacer
ClubRacer
  • Voorpagina
  • Meest recent
  • Zeilkalender
  • Opinie
  • Zeilen Wiki
    • Weerberichten
      • Windy map
      • Weerkaarten Europa
      • Buienradar Europa
      • Beste weerberichten voor zeilers
      • Praktische meteo en meteorologie
    • Leren zeilen
    • Leren zeezeilen
    • Hoe word ik wedstrijdzeiler
    • Hoe win je zeilwedstrijden?
      • Hoe maak je een goede start
      • Het kruisrak
      • Het voordewindse rak
      • Merktekens ronden
      • Hoe train je een bemanning of zeilteam?
      • Protesteren en protest indienen
      • Psychologie tijdens het wedstrijdzeilen
      • Regels wedstrijdzeilen 2025 – 2028
    • Meetbrieven, Ratings en handicap zeilen
      • IRC meetbrief aanvragen
    • Verplichte uitrusting voor pleziervaartuigen
    • De beste zeilkleding: gids voor het 3-lagensysteem
    • VIDEO: Man overboord procedure en training
    • Zeilboot of zeiljacht kopen
    • De ideale cruiser-racer zeilboot
    • Populairste zeilklassen en eenheidsklassen
    • Zeilmaker of zeilmakerij kiezen
    • Zeeziekte voorkomen en behandelen
  • ZeilTrends
  • Over ClubRacer
    • Contact
    • Nieuwsbrief
  • AdverterenPromoot uw bedrijf
© ClubRacer
Gesponsorde inhoud

Watersportverbond en Musto versterken samenwerking tot LA 2028: TeamAllianz krijgt cutting-edge zeilkleding

Door Eddy Lekens Gepubliceerd: 22 september 2025Laatst aangepast op 23 september 2025 3 minuten leestijd
Watersportverbond en Musto versterken samenwerking tot LA 2028
232

Het Koninklijk Nederlands Watersportverbond en het Britse zeilkledingmerk Musto hebben hun partnership verlengd tot en met de Olympische Spelen van Los Angeles 2028. De aankondiging werd gedaan tijdens het finaleweekend van de Sailing Grand Slam in Almere, waar TeamAllianz – de nationale selectie – wederom verzekerd is van de nieuwste highperformance zeil- en surfkleding van de Britse zeilkleding specialist.

De verlenging gaat verder dan alleen kledingsponsoring. TeamAllianz-atleten fungeren als testpiloten voor nieuwe materialen en ontwerpen, waarbij hun feedback uit trainingen en wedstrijden direct doorstroomt naar de productontwikkeling van Musto. Deze samenwerking moet Nederland scherp houden in de internationale topsport.

“Om aan de wereldtop te blijven, moeten wij ons voortdurend verbeteren. Met Musto hebben we een partner die dezelfde ambitie deelt en ons team van TeamAllianz voorziet van technische kleding die maakt dat we iedere dag een voorsprong kunnen behouden op het water,”

aldus Arno van Gerven, directeur van het Watersportverbond.

“Daarnaast zijn we met deze samenwerking ook in staat om onze vrijwilligers Musto te laten dragen. Een mooie vorm van waardering en goed voor de trots en de saamhorigheid.”

Innovatie vanuit olympische arena naar recreatieve zeiler

Musto positioneert zich als wereldwijde innovatiepartner van de zeilsport, met partnerships bij DutchSail, World Sailing en Team GBR. De samenwerking met het Nederlandse Watersportverbond benadrukt het belang van gezamenlijke productinnovatie, waarbij nieuwe materialen eerst worden getest door olympische atleten voordat ze beschikbaar komen voor de bredere zeilgemeenschap.

Nick Houchin, marketingdirecteur van Musto, benadrukt het belang van deze aanpak:

“Wij geloven dat innovatie het verschil maakt tussen winnen en verliezen. Daarom zijn we blij met de continuering van de samenwerking met Team Allianz, dat vorig jaar in Marseille zo ongelofelijk goed presteerde. Door samen te werken met deze professionele zeilploeg kunnen wij grensverleggende kleding ontwikkelen, voor olympische kampioenen én voor de volgende generatie zeilers.”

De partnership onderstreept Musto’s strategie om via topsportpartnerships technologische doorbraken te realiseren die uiteindelijk de gehele zeilsport ten goede komen. Van materiaalontwikkeling tot nieuwe productlijnen – alles wordt eerst getest onder olympische omstandigheden.

Specifieke uitrusting voor verschillende disciplines

TeamAllianz-zeilers krijgen toegang tot een uitgebreid assortiment aan gespecialiseerde kleding. Voor warme omstandigheden gebruiken ze de Flexlite Vapour 1.0 wetsuits, terwijl voor koudere condities de Flexlite Alumin 3.0 wetsuit beschikbaar is. Wind- en kitefoilers zijn uitgerust met de dit jaar geïntroduceerde Flexlite Dynamic 4/3 MM steamer.

Een populair item onder alle atleten is de Champ Aqua Hoodie, die over de wetsuit kan worden gedragen om voor, tussen en na races warm te blijven. Daarnaast beschikken de zeilers over de Champ Buoyancy Aid, het ergonomisch ontworpen Musto-zwemvest. Coaches blijven droog en warm met hun MPX-outfit, terwijl de gehele ploeg aan wal gekleed gaat in de BR1 Primaloft Midlayer jas.

Over de Sailing Grand Slam

De Sailing Grand Slam is een prestigieuze wedstrijdserie die de beste zeilers ter wereld samenbrengt in verschillende disciplines. Het evenement in Almere vormt traditioneel een belangrijk meetmoment voor de Nederlandse zeilsport, waar nationale selecties hun vorm kunnen testen tegen internationale topcompetitie. Voor veel zeilers vormt de Grand Slam een cruciale stap in de voorbereiding op grote internationale kampioenschappen en Olympische Spelen.

MustoWatersportverbondZeilkleding
Deel FacebookLinkedinWhatsappEmail
Eddy Lekens

Eddy Lekens is sinds 2002 een vaste waarde in de zeilsportjournalistiek voor België en Nederland. Hij begon zijn zeilcarrière in 1984 en behaalde talloze podiumplaatsen in ORC- en IRC-competities. In 2004 werd hij door het Watersportverbond uitgeroepen tot beste zeezeiler, een erkenning voor zijn prestaties met het Audi-zeilteam. Naast ClubRacer is Eddy actief als e-commerce consultant en oprichter van zijn digitaal bureau. Zijn maatschappelijke betrokkenheid komt ook tot uiting bij Lucky Cookie, een filantropisch project waarin hij zich met hart en ziel inzet voor beter dierenwelzijn en ervoor zorgt dat zowel huiskatten als zwerfkatten toegang hebben tot gezond kattenvoer.

Gerelateerd zeilnieuws

Watersportverbond ontkent datalek: “Gegevens staan achter login” – maar is dat genoeg...

Olympisch kampioene Odile van Aanholt verlengt samenwerking met Musto: “Die vonk heb...

Regatta Center Medemblik benadrukt continuïteit na commotie over vertrek Watersportverbond

Twee Nederlandse olympische zeiliconen beëindigen carrière: Bouwmeester en Duetz nemen afscheid van...

VIDEO. Zilver en brons voor Nederland op WK 49er en Nacra 17...

VIDEO. Van crossfit en hockey naar olympisch zeilen: twee nieuwe TeamAllianz gezichten...

Meest gelezen

  • 1

    Zeilers weerbericht weekend 22-23 Augustus 2026

  • 2

    Zeilers weerbericht weekend 05-06 September 2026

  • 3

    RaceFlow 2.0: ORC geeft wedstrijdcomités zelf de sleutel tot weerrouteringscoring

  • 4

    Tomidi gestript en in stukken gezaagd: zo eindigt de Belgische Whitbread-racer als beschermd erfgoed

  • In 1920 winnen Belgische zeilers voor het eerst olympisch goud

Voeg ClubRacer toe als favoriete bron op Google
X-Yachts Benelux
Shogun 43 Salt Yachting
Escape Yachting
B&G Nemesis display
Volg ons via Google Nieuws
X-Yachts Benelux
Escape Yachting
B&G

ClubRacer. Elke dag zeilnieuws. Mis niks!

Selecteer lijst(en):

Controleer je inbox of spammap om je abonnement te bevestigen.

  • Info
    • Over ClubRacer
    • Contact
    • Adverteren
    • Zeilnieuws melden
    • Privacy
  • Zeilen
    • Zeilnieuws
    • Zeilkalender
    • Weerberichten
    • Leren zeilen
    • Zeilboot kopen
    • Zeilscholen in België
  • Zeilwedstrijden België
    • Antwerp Race
    • Schelderegatta
    • Dover Strait Race
    • Speculoos Race
  • Zeilwedstrijden Nederland
    • North Sea Regatta
    • 24 Uurs Zeilrace
    • Windmill Cup
    • Deltaweekend
    • Breskens Sailing Weekend
    • Junior World Championship
    • 40 Mijl van Bru
  • Internationaal & offhsore
    • The Ocean Race Atlantic
    • Vendée Globe
    • Transat Café L'or
    • Rolex Fastnet Race
    • Rolex Sydney Hobart Yacht Race
    • Admirals Cup
    • Spi Ouest France
    • Cowes Week
    • La Solitaire
    • Half Ton Classics Cup
    • North Sea Race
    • RORC Round Britain & Ireland Race
  • Grand Prix Racing & klassen
    • America's Cup
    • SailGP
    • IMOCA
    • Class40
    • ORC
    • IRC
  • olympisch zeilen
    • Sailing World Cup Series
    • Paralympisch zeilen
  • Opmerkelijk
    • Zeilrecords
    • Zeilblunders
    • Zeilongelukken
    • Kielbreuken

© 2026 ClubRacer. Op alle teksten, foto’s, video’s en andere media van ClubRacer rust auteursrecht. Een link naar een artikel plaatsen mag altijd. Wil je content van ClubRacer overnemen of gebruiken? Neem dan vooraf contact met ons op.

ClubRacer & ZeilTrends werden opgericht door Eddy Lekens en worden door hem uitgegeven en hoofdredactioneel geleid.

ClubRacer
  • Voorpagina
  • Meest recent
  • Zeilkalender
  • Opinie
  • Zeilen Wiki
    • Weerberichten
      • Windy map
      • Weerkaarten Europa
      • Buienradar Europa
      • Beste weerberichten voor zeilers
      • Praktische meteo en meteorologie
    • Leren zeilen
    • Leren zeezeilen
    • Hoe word ik wedstrijdzeiler
    • Hoe win je zeilwedstrijden?
      • Hoe maak je een goede start
      • Het kruisrak
      • Het voordewindse rak
      • Merktekens ronden
      • Hoe train je een bemanning of zeilteam?
      • Protesteren en protest indienen
      • Psychologie tijdens het wedstrijdzeilen
      • Regels wedstrijdzeilen 2025 – 2028
    • Meetbrieven, Ratings en handicap zeilen
      • IRC meetbrief aanvragen
    • Verplichte uitrusting voor pleziervaartuigen
    • De beste zeilkleding: gids voor het 3-lagensysteem
    • VIDEO: Man overboord procedure en training
    • Zeilboot of zeiljacht kopen
    • De ideale cruiser-racer zeilboot
    • Populairste zeilklassen en eenheidsklassen
    • Zeilmaker of zeilmakerij kiezen
    • Zeeziekte voorkomen en behandelen
  • ZeilTrends
  • Over ClubRacer
    • Contact
    • Nieuwsbrief
  • AdverterenPromoot uw bedrijf
ClubRacer

© ClubRacer 2025 - Op alle zeilnieuws en media van ClubRacer rust uiteraard copyright.