![]()
![]()
Weerga, IRC 1Het ORC Klassekampioenschap begon op vrijdag met de Veronicarace. Tijdens een winderige editie van deze race die vroeger naar het schip van piratenzender Veronica voerde, brak menig team zijn persoonlijk record. “Zo hard zijn we nog nooit gegaan! was dan ook een veelgehoorde kreet. De J-25 van Jan Bart klokte bijvoorbeeld 19.2 knopen. Bij de start om 8:00 ’s ochtends leek het nog een rustige race te worden. Na een uitstel van 10 minuten vertrok de vloot met een bries van 2 Beaufort uit het noordoosten naar de Ooster (voor de kop van Schouwen). De snelste boten moesten 37 mijl afleggen en de langzamere schepen 25.
Eenmaal bij de Ooster aangekomen, draaide de wind naar het westen, waardoor de zeilers ook op de terugweg wind mee hadden. Met een bakstag windje dat toenam tot 30 knopen surften de zeilers over de golven.
Een bemanningslid op de l’Esprit de Morhiban zegt: “We hebben al onze zeilen gebruikt, behalve de genua. Dat is hard werken, maar dat is ook leuk.” De Beau Bateau van Henk van Zweden finishte als eerste om 14:08, terwijl de laatste boot pas na zessen binnen kwam. Een paar kleinere boten in de ORC 5 haakten vroegtijdig af vanwege de heftige omstandigheden.
Voorlopige resultaten ORC Klassekampioenschap Zuid, zonder aftrek:
ORC 1:
1. Flin, Arne Hubregtse (8,0 pt.)
ORC 2:
1. New Frontier, J.J. Bart (4,5 pt.)
2. Elyxir, P.C.B. Dijkhuizen (18,0 pt.)
3. Yacht Vision 34.7, H.P. Amsterdam (25,5 pt)
ORC 3:
1. Beau Bateau, H.J. van Zweden (4,5 pt.)
2. L’Esprit du Morhiban, V.M. de Vries (25 pt.)
3. Creekwater, Willem Garschagen (26,5 pt.)
ORC 4:
1. Impulse, C. Baas (4,5 pt)
ORC 5:
1. Furie, B. Hoefsloot (12 pt)
Foto’s: Anusjka Martens/Objectivo.nl
