ClubRacer
vrijdag 4 september 2026
Zeilcommunity met +10k fans:
ClubRacer
ZEILNIEUWS IN RACEMODUS SINDS 2002
Eddy Lekens
  • Voorpagina
  • Meest recent
  • Zeilkalender
  • Opinie
  • Zeilen Wiki
    • Weerberichten
      • Windy map
      • Weerkaarten Europa
      • Buienradar Europa
      • Beste weerberichten voor zeilers
      • Praktische meteo en meteorologie
    • Leren zeilen
    • Leren zeezeilen
    • Hoe word ik wedstrijdzeiler
    • Hoe win je zeilwedstrijden?
      • Hoe maak je een goede start
      • Het kruisrak
      • Het voordewindse rak
      • Merktekens ronden
      • Hoe train je een bemanning of zeilteam?
      • Protesteren en protest indienen
      • Psychologie tijdens het wedstrijdzeilen
      • Regels wedstrijdzeilen 2025 – 2028
    • Meetbrieven, Ratings en handicap zeilen
      • IRC meetbrief aanvragen
    • Verplichte uitrusting voor pleziervaartuigen
    • De beste zeilkleding: gids voor het 3-lagensysteem
    • VIDEO: Man overboord procedure en training
    • Zeilboot of zeiljacht kopen
    • De ideale cruiser-racer zeilboot
    • Populairste zeilklassen en eenheidsklassen
    • Zeilmaker of zeilmakerij kiezen
    • Zeeziekte voorkomen en behandelen
  • ZeilTrends
  • Over ClubRacer
    • Contact
    • Nieuwsbrief
  • AdverterenPromoot uw bedrijf
ClubRacer
ClubRacer
  • Voorpagina
  • Meest recent
  • Zeilkalender
  • Opinie
  • Zeilen Wiki
    • Weerberichten
      • Windy map
      • Weerkaarten Europa
      • Buienradar Europa
      • Beste weerberichten voor zeilers
      • Praktische meteo en meteorologie
    • Leren zeilen
    • Leren zeezeilen
    • Hoe word ik wedstrijdzeiler
    • Hoe win je zeilwedstrijden?
      • Hoe maak je een goede start
      • Het kruisrak
      • Het voordewindse rak
      • Merktekens ronden
      • Hoe train je een bemanning of zeilteam?
      • Protesteren en protest indienen
      • Psychologie tijdens het wedstrijdzeilen
      • Regels wedstrijdzeilen 2025 – 2028
    • Meetbrieven, Ratings en handicap zeilen
      • IRC meetbrief aanvragen
    • Verplichte uitrusting voor pleziervaartuigen
    • De beste zeilkleding: gids voor het 3-lagensysteem
    • VIDEO: Man overboord procedure en training
    • Zeilboot of zeiljacht kopen
    • De ideale cruiser-racer zeilboot
    • Populairste zeilklassen en eenheidsklassen
    • Zeilmaker of zeilmakerij kiezen
    • Zeeziekte voorkomen en behandelen
  • ZeilTrends
  • Over ClubRacer
    • Contact
    • Nieuwsbrief
  • AdverterenPromoot uw bedrijf
© ClubRacer
Zeilen

Fintech platform Magic verlaagt de financiële instapdrempel voor een dinghy zoals de ILCA met 70%

Door Eddy Lekens Gepubliceerd: 25 februari 2026 3 minuten leestijd
ILCA 6 zeilboot
460

Een nieuw fintech platform genaamd Magic belooft de financiële drempel voor het kopen van een dinghy drastisch te verlagen. Performance Marine Group (PMG), de fabrikant achter de olympische Laser/ILCA, lanceerde het platform op zaterdag 21 februari tijdens de RYA Dinghy & Watersports Show 2026. Met slechts 30 procent aanbetaling en 24 rentevrije maandelijkse termijnen kunnen zeilers en clubs voortaan een nieuwe boot aanschaffen zonder de volledige aankoopprijs vooraf te betalen.

Fintech ontmoet de zeilsport

Performance Marine Group is een internationale speler in de watersport, met twee divisies: Performance Powercraft en Performance Sailcraft, de bekende bouwer van de olympische ILCA. De drijvende kracht achter Magic is Nick Ogden, voorzitter van PMG, die eerder de online betaaloplossing WorldPay lanceerde in 1997 en de digitale bank ClearBank oprichtte. Hij bracht die expertise nu naar de zeilwereld.

“De industrie was klaar voor een verbetering van de klantbeleving. Het dominante eigendomsmodel is al jaren onveranderd. Dat remt consumentenkeuze en vertraagt de groei van de zeilsport, zo horen we van zeilers in Europa en Australië,” aldus Ogden.

Magic werkt als een asset intelligence- en structuurplatform. Performance Sailcraft blijft eigenaar van het programma als fabrikant, terwijl Sporta, een nieuwe bank gericht op de sportsector, het financiële kapitaal en de structurering levert. Navigators & General, een gespecialiseerde maritieme verzekeraar, verzorgt gratis verzekering voor alle boten binnen het programma.

Zeilverenigingen profiteren mee

Naast individuele zeilers richt Magic zich ook nadrukkelijk op zeilverenigingen. Zeilclubs kunnen hun vloot vernieuwen of uitbreiden zonder grote eenmalige investeringen, door de kosten te spreiden over rentevrije termijnen. Na afloop van de looptijd kiezen klanten zelf: de boot kopen tegen een vooraf vastgestelde prijs, inruilen voor een nieuw model, of teruggeven.

Bovendien introduceert Performance Sailcraft een clubkredietprogramma: clubs ontvangen credits wanneer hun leden via Magic een boot aanschaffen. Die credits zijn inruilbaar voor andere dinghies of reserveonderdelen van Performance Sailcraft.

“Vlootvernieuwing is een van de grootste financiële uitdagingen voor clubs. Veel verenigingen varen nog met verouderde vloten, omdat het tegelijk vervangen van meerdere boten te veel kapitaal vereist. Magic stelt hen in staat om geleidelijk te moderniseren, zonder jaren te sparen of subsidies aan te vragen,” zegt Ogden.

Slimme technologie bewaakt de waarde

Elke boot binnen het Magic-programma wordt uitgerust met een NFC-tag, gekoppeld aan een digitaal activaregister dat de geschiedenis en conditie van de boot bijhoudt. Die data ondersteunt het lifecycle management en zorgt voor transparante waardebepaling bij inruil of terugkeer. PMG bezit een AI-bedrijf dat risico-evaluatiemodellen ontwikkelt op basis van asset intelligence, wat de basis vormt voor het financieringsmodel van Magic.

“In eenvoudige termen: dinghies zijn duurzame, traceerbare prestatiemiddelen met voorspelbare waardecurves, maar ze werden nooit als gestructureerde financiële activa behandeld. Zodra we fintechlogica toepasten op de levenscyclus van de boot, werd het model vanzelfsprekend,” verklaart Ogden.

Andrew Smith, oprichter en CEO van Sporta, voegt toe:

“Dit partnerschap toont wat mogelijk wordt als financiering correct wordt gestructureerd voor de realiteit van sport: atleten en clubs toegang geven tot de uitrusting die ze nodig hebben, op het moment dat het er het meest toe doet.”

Uitrol: eerst VK, dan Australië en Europa

Magic is momenteel exclusief beschikbaar voor boten van Performance Sailcraft. De eerste uitrol vindt plaats in het Verenigd Koninkrijk, als pilotmarkt met een sterke clubinfrastructuur. Een tweede pilot in Australië wordt binnenkort aangekondigd, aansluitend op het zeilseizoen op het zuidelijk halfrond.

“Het VK is een volwassen dinghy-markt met sterke clubinfrastructuur, een logische testomgeving om het operationele model te verfijnen,” legt Ogden uit. “De bredere Europese uitrol volgt zodra de regelgeving en kapitaalstructuren per markt zijn afgestemd.”

Hoewel Magic vooralsnog exclusief met Performance Sailcraft opereert, zijn er al gesprekken gaande met andere fabrikanten. Ogden benadrukt dat het platform ontworpen is als een bredere oplossing voor de maakindustrie in de watersport, niet gebonden aan één merk.

https://www.performancemarine.group

Over de RYA Dinghy & Watersports Show

De RYA Dinghy & Watersports Show is de grootste binnenbeurs voor dinghy-zeilen en watersport in het Verenigd Koninkrijk, georganiseerd door de Royal Yachting Association. De beurs trekt jaarlijks duizenden bezoekers: van beginnende zeilers tot topsporters en clubbestuurders. Het evenement is een belangrijk podium voor productlanceringen en innovaties binnen de dinghy- en watersportwereld.

Deel FacebookLinkedinWhatsappEmail
Eddy Lekens

Eddy Lekens is sinds 2002 een vaste waarde in de zeilsportjournalistiek voor België en Nederland. Hij begon zijn zeilcarrière in 1984 en behaalde talloze podiumplaatsen in ORC- en IRC-competities. In 2004 werd hij door het Watersportverbond uitgeroepen tot beste zeezeiler, een erkenning voor zijn prestaties met het Audi-zeilteam. Naast ClubRacer is Eddy actief als e-commerce consultant en oprichter van zijn digitaal bureau. Zijn maatschappelijke betrokkenheid komt ook tot uiting bij Lucky Cookie, een filantropisch project waarin hij zich met hart en ziel inzet voor beter dierenwelzijn en ervoor zorgt dat zowel huiskatten als zwerfkatten toegang hebben tot gezond kattenvoer.

Meest gelezen

  • 1

    Zeilers weerbericht weekend 22-23 Augustus 2026

  • 2

    Zeilers weerbericht weekend 05-06 September 2026

  • 3

    Tomidi gestript en in stukken gezaagd: zo eindigt de Belgische Whitbread-racer als beschermd erfgoed

  • In 1920 winnen Belgische zeilers voor het eerst olympisch goud

  • 5

    RaceFlow 2.0: ORC geeft wedstrijdcomités zelf de sleutel tot weerrouteringscoring

Voeg ClubRacer toe als favoriete bron op Google
X-Yachts Benelux
Shogun 43 Salt Yachting
Escape Yachting
B&G Nemesis display
Volg ons via Google Nieuws
X-Yachts Benelux
Escape Yachting
B&G

ClubRacer. Elke dag zeilnieuws. Mis niks!

Selecteer lijst(en):

Controleer je inbox of spammap om je abonnement te bevestigen.

  • Info
    • Over ClubRacer
    • Contact
    • Adverteren
    • Zeilnieuws melden
    • Privacy
  • Zeilen
    • Zeilnieuws
    • Zeilkalender
    • Weerberichten
    • Leren zeilen
    • Zeilboot kopen
    • Zeilscholen in België
  • Zeilwedstrijden België
    • Antwerp Race
    • Schelderegatta
    • Dover Strait Race
    • Speculoos Race
  • Zeilwedstrijden Nederland
    • North Sea Regatta
    • 24 Uurs Zeilrace
    • Windmill Cup
    • Deltaweekend
    • Breskens Sailing Weekend
    • Junior World Championship
    • 40 Mijl van Bru
  • Internationaal & offhsore
    • The Ocean Race Atlantic
    • Vendée Globe
    • Transat Café L'or
    • Rolex Fastnet Race
    • Rolex Sydney Hobart Yacht Race
    • Admirals Cup
    • Spi Ouest France
    • Cowes Week
    • La Solitaire
    • Half Ton Classics Cup
    • North Sea Race
    • RORC Round Britain & Ireland Race
  • Grand Prix Racing & klassen
    • America's Cup
    • SailGP
    • IMOCA
    • Class40
    • ORC
    • IRC
  • olympisch zeilen
    • Sailing World Cup Series
    • Paralympisch zeilen
  • Opmerkelijk
    • Zeilrecords
    • Zeilblunders
    • Zeilongelukken
    • Kielbreuken

© 2026 ClubRacer. Op alle teksten, foto’s, video’s en andere media van ClubRacer rust auteursrecht. Een link naar een artikel plaatsen mag altijd. Wil je content van ClubRacer overnemen of gebruiken? Neem dan vooraf contact met ons op.

ClubRacer & ZeilTrends werden opgericht door Eddy Lekens en worden door hem uitgegeven en hoofdredactioneel geleid.

ClubRacer
  • Voorpagina
  • Meest recent
  • Zeilkalender
  • Opinie
  • Zeilen Wiki
    • Weerberichten
      • Windy map
      • Weerkaarten Europa
      • Buienradar Europa
      • Beste weerberichten voor zeilers
      • Praktische meteo en meteorologie
    • Leren zeilen
    • Leren zeezeilen
    • Hoe word ik wedstrijdzeiler
    • Hoe win je zeilwedstrijden?
      • Hoe maak je een goede start
      • Het kruisrak
      • Het voordewindse rak
      • Merktekens ronden
      • Hoe train je een bemanning of zeilteam?
      • Protesteren en protest indienen
      • Psychologie tijdens het wedstrijdzeilen
      • Regels wedstrijdzeilen 2025 – 2028
    • Meetbrieven, Ratings en handicap zeilen
      • IRC meetbrief aanvragen
    • Verplichte uitrusting voor pleziervaartuigen
    • De beste zeilkleding: gids voor het 3-lagensysteem
    • VIDEO: Man overboord procedure en training
    • Zeilboot of zeiljacht kopen
    • De ideale cruiser-racer zeilboot
    • Populairste zeilklassen en eenheidsklassen
    • Zeilmaker of zeilmakerij kiezen
    • Zeeziekte voorkomen en behandelen
  • ZeilTrends
  • Over ClubRacer
    • Contact
    • Nieuwsbrief
  • AdverterenPromoot uw bedrijf
ClubRacer

© ClubRacer 2025 - Op alle zeilnieuws en media van ClubRacer rust uiteraard copyright.