ClubRacer
woensdag 9 september 2026
Zeilcommunity met +10k fans:
ClubRacer
ZEILNIEUWS IN RACEMODUS SINDS 2002
Eddy Lekens
  • Voorpagina
  • Meest recent
  • Zeilkalender
  • Opinie
  • Zeilen Wiki
    • Weerberichten
      • Windy map
      • Weerkaarten Europa
      • Buienradar Europa
      • Beste weerberichten voor zeilers
      • Praktische meteo en meteorologie
    • Leren zeilen
    • Leren zeezeilen
    • Hoe word ik wedstrijdzeiler
    • Hoe win je zeilwedstrijden?
      • Hoe maak je een goede start
      • Het kruisrak
      • Het voordewindse rak
      • Merktekens ronden
      • Hoe train je een bemanning of zeilteam?
      • Protesteren en protest indienen
      • Psychologie tijdens het wedstrijdzeilen
      • Regels wedstrijdzeilen 2025 – 2028
    • Meetbrieven, Ratings en handicap zeilen
      • IRC meetbrief aanvragen
    • Verplichte uitrusting voor pleziervaartuigen
    • De beste zeilkleding: gids voor het 3-lagensysteem
    • VIDEO: Man overboord procedure en training
    • Zeilboot of zeiljacht kopen
    • De ideale cruiser-racer zeilboot
    • Populairste zeilklassen en eenheidsklassen
    • Zeilmaker of zeilmakerij kiezen
    • Zeeziekte voorkomen en behandelen
  • ZeilTrends
  • Over ClubRacer
    • Contact
    • Nieuwsbrief
  • AdverterenPromoot uw bedrijf
ClubRacer
ClubRacer
  • Voorpagina
  • Meest recent
  • Zeilkalender
  • Opinie
  • Zeilen Wiki
    • Weerberichten
      • Windy map
      • Weerkaarten Europa
      • Buienradar Europa
      • Beste weerberichten voor zeilers
      • Praktische meteo en meteorologie
    • Leren zeilen
    • Leren zeezeilen
    • Hoe word ik wedstrijdzeiler
    • Hoe win je zeilwedstrijden?
      • Hoe maak je een goede start
      • Het kruisrak
      • Het voordewindse rak
      • Merktekens ronden
      • Hoe train je een bemanning of zeilteam?
      • Protesteren en protest indienen
      • Psychologie tijdens het wedstrijdzeilen
      • Regels wedstrijdzeilen 2025 – 2028
    • Meetbrieven, Ratings en handicap zeilen
      • IRC meetbrief aanvragen
    • Verplichte uitrusting voor pleziervaartuigen
    • De beste zeilkleding: gids voor het 3-lagensysteem
    • VIDEO: Man overboord procedure en training
    • Zeilboot of zeiljacht kopen
    • De ideale cruiser-racer zeilboot
    • Populairste zeilklassen en eenheidsklassen
    • Zeilmaker of zeilmakerij kiezen
    • Zeeziekte voorkomen en behandelen
  • ZeilTrends
  • Over ClubRacer
    • Contact
    • Nieuwsbrief
  • AdverterenPromoot uw bedrijf
© ClubRacer
Zeilen

Twee keer goud voor Nederlandse 49er zeilers op Allianz Regatta

Door Eddy Lekens Gepubliceerd: 13 juni 2021Laatst aangepast op 4 mei 2023 3 minuten leestijd
Bart Lambriex en Pim van Vugt
103

Voor de kust van Medemblik pakken de Nederlandse 49er zeilers het goud, zowel bij de vrouwen als bij de mannen op de Allianz Regatta. Bart Lambriex en Pim van Vugt noteerden een derde plaats in de medalrace en wonnen daarmee hun eerste goud als team in de 49er. Annemiek Bekkering en Annette Duetz wonnen de medalrace en claimen daarmee de eindoverwinning in deze wereldbekerwedstrijd.

Lambriex en Van Vugt, eerste goud samen

Het Nederlandse duo, dat zich als laatste van Team Allianz wist te plaatsen voor de Olympische Spelen, moest het Duitse team achter zich laten en het Franse Team niet te veel voor zich dulden om te winnen. Met een derde plaats in de medalrace lukte dat precies.
 
Komend vanaf de tweede plaats moesten Bart Lambriex en Pim van Vugt in de medalrace nog de Duitsers voorbij. Eerst was er sprake van een paar uur uitstel vanwege een gebrek aan wind. Eenmaal op het water hadden de Nederlanders een duidelijk strijdplan om te starten aan de rechterkant van de startlijn. Dat lukte, maar het was niet perfect.
 
Pim van Vugt neemt ons mee:

“We lagen bij het startschip, waar we wilden liggen. Alleen we kregen een incident met een Fransman, die legt ons een soort van vast. Dus we waren een beetje laat over de lijn. Maar we konden wel gewoon doen wat we wilden, nog steeds naar de rechterkant. Dat was goed. We hadden een voorsprong op de Duitsers. Maar er waren heel veel druk verschillen in deze zeer lichte condities. Op zich ging het allemaal prima. Alleen kwamen de Duitsers wel heel dichtbij in het laatste rak naar de finish. Was echt wel even spannend.”
 
“We zijn natuurlijk al een paar keer dicht bij een medaille geweest maar is wel leuk om, als je dan toch op het podium komt, direct goud wint. We zijn heel blij hiermee en het geeft gewoon een beetje vertrouwen richting Tokio. We hebben hier niet de hele wereldtop, maar het zijn wel gewoon goede zeilers.”
 
“We boeken nog steeds progressie. Dit is voor ons gevoel denk wel het niveau dat we normaal kunnen varen. Het is niet dat we hier iets heel bijzonders hebben gedaan en toch winnen we. Fijn om te zien dat je dan zo kan eindigen als je je niveau haalt.”

Annemiek Bekkering en Annette Duetz

Bekkering en Duetz nemen goede gevoel Allianz Regatta mee naar Tokio

Drie Nederlandse teams plaatsten zich voor de medalrace. Bekkering en Duetz winnen het evenement. Odile van Aanholt en Emma Siewers eindigen op de vijfde plaats in het klassement en Offerman en Ruyter op de zesde.
 
Voor Annemiek Bekkering en Annette Duetz was dit het ideale evenement. Vooral omdat er de hele week heel weinig wind stond. Nu denk je; zeilers willen altijd wind, maar in dit geval niet. Uiteindelijk zijn ze heel blij met de overwinning juist in deze condities. Hoe zit dat?

“We hebben de hele winter met heel veel wind gezeild in Portugal en op Lanzarote”, zegt Anette Duetz. “Dus we wilden heel graag het zeilen in lichte omstandigheden trainen. Japan kan alles worden. En dan vooral met het oog op communicatie aan boord.”
 
Bekering vervolgt: “Vandaag die medalrace was ook weer super onstabiel. We moeten gewoon heel scherp racen, heel veel samenwerken, goed communiceren. Dus wat dat betreft is deze serie belangrijk in de voorbereiding op Tokio. Dat de sterkste tegenstanders hier niet zijn, maakt niet zo heel veel uit. Met dit weer moet je echt je koppie erbij houden en die jeugdteams kunnen ook verrassen. Dus het was ok. Maar juist echt nodig om dit te doen.”
 
“Het is daarnaast ook heel leuk dat familie en vrienden op het water komen kijken. En het evenement is ook top georganiseerd. Duidelijke communicatie. Goede wedstrijden.  Alles heel efficiënt geregeld. Genieten om thuis te varen.”
 
Annette Duetz besluit: “Dit goede gevoel van de Allianz Regatta nemen we zeker mee. Het geeft vertrouwen als we straks deze condities hebben.”

Foto’s: Sander van der Borch

49er klasse49erFX klasseAllianz RegattaOlympisch zeilen
Deel FacebookLinkedinWhatsappEmail
Eddy Lekens

Eddy Lekens is sinds 2002 een vaste waarde in de zeilsportjournalistiek voor België en Nederland. Hij begon zijn zeilcarrière in 1984 en behaalde talloze podiumplaatsen in ORC- en IRC-competities. In 2004 werd hij door het Watersportverbond uitgeroepen tot beste zeezeiler, een erkenning voor zijn prestaties met het Audi-zeilteam. Naast ClubRacer is Eddy actief als e-commerce consultant en oprichter van zijn digitaal bureau. Zijn maatschappelijke betrokkenheid komt ook tot uiting bij Lucky Cookie, een filantropisch project waarin hij zich met hart en ziel inzet voor beter dierenwelzijn en ervoor zorgt dat zowel huiskatten als zwerfkatten toegang hebben tot gezond kattenvoer.

Gerelateerd zeilnieuws

Junior WK skiff en Nacra 17 lokt al 118 zeilteams uit 25...

Emma Plasschaert mist zilver met één punt op EK ILCA Kaštela, Roos...

Toerjacht doorkruist parcours tijdens 49erFX-WK Quiberon: “In 15 jaar nooit zoiets gezien”

Harde wind gooit WK zeilen in Quiberon overhoop, Kampman blijft heersen op...

Negen titeltoernooien in twee weken: ongekende meimaand voor Team Allianz

Geen podium voor België en Nederland in Hyères, Jonker mist brons op...

Meest gelezen

  • 1

    RaceFlow 2.0: ORC geeft wedstrijdcomités zelf de sleutel tot weerrouteringscoring

  • 2

    Zeilers weerbericht weekend 22-23 Augustus 2026

  • 3

    Zeilers weerbericht weekend 05-06 September 2026

  • 4

    Tomidi gestript en in stukken gezaagd: zo eindigt de Belgische Whitbread-racer als beschermd erfgoed

  • 5

    Star EK 2026 in Medemblik: 76 teams en vijf oud-wereldkampioenen

Voeg ClubRacer toe als favoriete bron op Google
X-Yachts Benelux
Shogun 43 Salt Yachting
Escape Yachting
B&G Nemesis display
Volg ons via Google Nieuws
X-Yachts Benelux
Escape Yachting
B&G

ClubRacer. Elke dag zeilnieuws. Mis niks!

Selecteer lijst(en):

Controleer je inbox of spammap om je abonnement te bevestigen.

  • Info
    • Over ClubRacer
    • Contact
    • Adverteren
    • Zeilnieuws melden
    • Privacy
  • Zeilen
    • Zeilnieuws
    • Zeilkalender
    • Weerberichten
    • Leren zeilen
    • Zeilboot kopen
    • Zeilscholen in België
  • Zeilwedstrijden België
    • Antwerp Race
    • Schelderegatta
    • Dover Strait Race
    • Speculoos Race
  • Zeilwedstrijden Nederland
    • North Sea Regatta
    • 24 Uurs Zeilrace
    • Windmill Cup
    • Deltaweekend
    • Breskens Sailing Weekend
    • Junior World Championship
    • 40 Mijl van Bru
  • Internationaal & offhsore
    • The Ocean Race Atlantic
    • Vendée Globe
    • Transat Café L'or
    • Rolex Fastnet Race
    • Rolex Sydney Hobart Yacht Race
    • Admirals Cup
    • Spi Ouest France
    • Cowes Week
    • La Solitaire
    • Half Ton Classics Cup
    • North Sea Race
    • RORC Round Britain & Ireland Race
  • Grand Prix Racing & klassen
    • America's Cup
    • SailGP
    • IMOCA
    • Class40
    • ORC
    • IRC
  • olympisch zeilen
    • Sailing World Cup Series
    • Paralympisch zeilen
  • Opmerkelijk
    • Zeilrecords
    • Zeilblunders
    • Zeilongelukken
    • Kielbreuken

© 2026 ClubRacer. Op alle teksten, foto’s, video’s en andere media van ClubRacer rust auteursrecht. Een link naar een artikel plaatsen mag altijd. Wil je content van ClubRacer overnemen of gebruiken? Neem dan vooraf contact met ons op.

ClubRacer & ZeilTrends werden opgericht door Eddy Lekens en worden door hem uitgegeven en hoofdredactioneel geleid.

ClubRacer
  • Voorpagina
  • Meest recent
  • Zeilkalender
  • Opinie
  • Zeilen Wiki
    • Weerberichten
      • Windy map
      • Weerkaarten Europa
      • Buienradar Europa
      • Beste weerberichten voor zeilers
      • Praktische meteo en meteorologie
    • Leren zeilen
    • Leren zeezeilen
    • Hoe word ik wedstrijdzeiler
    • Hoe win je zeilwedstrijden?
      • Hoe maak je een goede start
      • Het kruisrak
      • Het voordewindse rak
      • Merktekens ronden
      • Hoe train je een bemanning of zeilteam?
      • Protesteren en protest indienen
      • Psychologie tijdens het wedstrijdzeilen
      • Regels wedstrijdzeilen 2025 – 2028
    • Meetbrieven, Ratings en handicap zeilen
      • IRC meetbrief aanvragen
    • Verplichte uitrusting voor pleziervaartuigen
    • De beste zeilkleding: gids voor het 3-lagensysteem
    • VIDEO: Man overboord procedure en training
    • Zeilboot of zeiljacht kopen
    • De ideale cruiser-racer zeilboot
    • Populairste zeilklassen en eenheidsklassen
    • Zeilmaker of zeilmakerij kiezen
    • Zeeziekte voorkomen en behandelen
  • ZeilTrends
  • Over ClubRacer
    • Contact
    • Nieuwsbrief
  • AdverterenPromoot uw bedrijf
ClubRacer

© ClubRacer 2025 - Op alle zeilnieuws en media van ClubRacer rust uiteraard copyright.