Vijf teams aanwezig bij eerste trainingen in Vilanova
De voorbereiding op de America’s Cup is in volle gang. Vijf zeilteams namen donderdag en vrijdag deel aan de eerste van acht door de Regatta Director aangewezen trainingssessies in Vilanova. Naast de sessies op maandag 4 september en dinsdag 5 september, staat er een officiële oefendag gepland op woensdag 13 september.
Arbitragepanel neemt beslissing in merchandising geschil
Tegelijkertijd met de trainingen vond er een belangrijke ontwikkeling plaats aan de juridische kant van de America’s Cup. Het Arbitragepanel heeft geoordeeld dat Alinghi Red Bull Racing geen eigen merchandising mag opzetten binnen het regatta-terrein. America’s Cup Event Ltd behoudt het exclusieve recht voor alle merchandisingactiviteiten binnen het terrein. Luna Rossa Prada Pirelli probeerde zich op het laatste moment bij de aanvraag van Alinghi Red Bull Racing te voegen, wat het panel als een teken zag dat de zaak ook voor andere teams van belang is.
Financiële gevolgen van de arbitragebeslissing
Het arbitragepanel heeft Alinghi Red Bull Racing opgedragen om 70% van de kosten van het geschil, €13.667,50, te betalen. America’s Cup Event Ltd zal 30% van de kosten, of €3.667,50, dekken. Teams mogen nog steeds hun eigen merchandisingactiviteiten buiten het regattaterrein voeren, zonder toestemming te vragen aan America’s Cup Event Ltd.
American Magic slaat training over: focussen op design
Opvallend was de afwezigheid van het team American Magic tijdens de eerste trainingssessies. Het team meldde dat hun prioriteit ligt bij het testen en voldoen aan hun eigen deadlines. Het Amerikaanse team richt zich vooral op de ontwikkeling van hun foil technologie, zo bleek uit observaties. Ze trainden dichter bij de kust en focusten op manoeuvres en techniek.
Technische details en weersomstandigheden
Het weer tijdens de training was zonnig met een temperatuur van 24 graden Celsius. De windsterkte bedroeg 9 knopen, en de windrichting varieerde tussen 190 en 176 graden. American Magic, die hun eigen trainingssessie hielden, registreerden een totaal van 62 tacks en 57 gybes, waarvan het grootste deel volledig foiling was.
Vooruitblik
Met een mix van juridische beslissingen, technische ontwikkelingen en intensieve trainingen, belooft deze America’s Cup een van de meest spannende edities tot nu toe te worden. Het blijft afwachten hoe teams zich zullen aanpassen aan zowel de competitieve als de regelgevende aspecten van dit prestigieuze zeilevenement.