Onstuimige start door hevige windomstandigheden
Op de eerste dag van de Limburg Dragon Cup werd er door de wedstrijdleiding in overleg met de deelnemers besloten geen races te varen. De onstuimige wind met een gemiddelde snelheid van 22 tot 23 knopen en uitschieters boven de 35 knopen maakte het te riskant.
Van Cauwenbergh’s onbetwiste suprematie op de tweede dag
Op dag twee was het het team van Ben van Cauwenbergh (RYCB) samen met Richard van Rij (RNSYC) en Nadia Deferm (RYCB) dat de show stal. Met een ongeëvenaarde dominantie voer het team alleen maar eerste plaatsen, waarmee ze duidelijk in topvorm verkeerden. Ondanks hun dominante prestatie, had de wedstrijdleiding onder leiding van Tomi Neuman de handen vol aan de constant veranderende windrichtingen en het daaropvolgende verleggen van de boeien.
Neck-aan-neck race voor de runner-up positie
Naast de onbetwiste leider was er ook een hevige strijd voor de tweede plaats. De Casper De Wolf en Xavier Vanneste leverden een spannend duel, waarbij De Wolf aan het langste eind trok en de zilveren positie veiligstelde.
Kijkend naar de toekomst
Van de 12 aangemelde deelnemers koos één team ervoor om niet deel te nemen vanwege de verwachte harde wind. Nu de vijfde editie is afgesloten, kijkt men met spanning uit naar de zesde editie van de Limburg Dragon Cup in 2024, een evenement dat zich heeft gevestigd als een vaste waarde binnen de Belgisch Draken klasse.