[VIDEO] Schelderegatta 2018: EKWZ!

Schelderegatta

Het EKWZ (Europees-Kampioenschap-Westerschelde-Zeilen) tussen Hansweert en Antwerpen is weeral een feit. Veel winnaars en natuurlijk een paar gedeukte ego’s tijdens deze tweede grootste Belgische zeilklassieker. De Schelderegatta werd dit jaar een dragrace die de zeilteams niet onvermoeid liet met 10-18 knopen wind uit het zuidwesten en veel spinnaker rakken.

CR 3, 4, 5 en 6 startte zonder rariteiten

Om 13u00 werd de eerste startgroep weggeschoten. Alle CR 5 en 6 boten zeilden zonder OCS over de startlijn. CR 3 en 4 startten terughoudender omdat de stroom richting Antwerpen begon door te zetten. Con Spirito, de Spirit 37 van Bob Daems, liet zich vangen door de stroming en had niet door dat hij een bootlengte te vroeg was met een OCS in de uitslag tot gevolg.

CR 1 en 2 indring start zonder schaamte

De eerste calamiteiten gebeurden pas tijdens de start van de grote en snellere zeiljachten in de CR 1 en 2 klasse. Daar zagen we de Steppe, de IMX 50 van Jan Maes, een indring start maken die niet zonder schade bleef. Pinta 92, de One Tonner van Dirk Hellemans werd serieus geraakt.

Dat zulke acties niet goed te keuren zijn spreekt voor zich, maar dat de dader zelfs niet de moeite deed om naar het protest-comité te komen, zelfs niet nà een telefoontje van RYCB voorzitter Carl Winters, tart toch werkelijk alle normen van goed fatsoen. De after-sail party in de kuip was duidelijk veel belangrijker. Steppe werd verdiend en met fijne precisie gediskwalificeerd (DSQ).

VIDEO: aanvaring Steppe en Pinta 92 tijdens start

 

Dragrace richting Antwerpen

Nadat alle startgroepen onderweg waren werd het een vrij rustige wedstrijd. Voor de grote en snellere groep boten die als laatste gestart waren, werd het een inhaalrace waarbij de kleinere en/of trage boten hun huid zo duur mogelijk verkochten en daarom geen enkel loefduel uit de weg gingen.

ClubRacer zeilde mee met de snelle Azuree 46 van de importeurs Coen Wohrman en Mark Soetman, wat ons in de gelegenheid bracht om de hele vloot vanaf staart tot kop te kunnen filmen. We eindigden met het luxueus ingerichte toerschip nèt niet op het podium maar gingen wel als derde snelste over de finishlijn. 

VIDEO: samenvatting Schelderegatta 2018

 

Video van je eigen boot?

Heb je je team of boot niet gezien in de bovenstaande samenvatting kom dan naar het ClubRacer Café en vraag aan Kat of ze beelden heeft. Zo ja, dan worden deze na aanvraag onderaan dit Schelderegatta nieuwsbericht getoond.

Vergeet ook niet dit nieuwsbericht op onze ClubRacer fanpagina leuk te vinden. Zo helpen we elkaar en kunnen we in de toekomst nog meer van zulke berichten en video's publiceren.

Uitslag Schelderegatta 2018

Speciale prijzen 16 de Schelderegatta Race 2018

top 3 in snelste werkelijke tijd over allen, Line Honours voor de eerste boot

 1. Il Corvo, GS 43 van Astrid de Vin (NED)
 2. Asterix, Swan 56 van Willy Walscharts (BEL)
 3. Azuree, Azuree 46 van Coen Wohrman & Mark Soetman (NED)

top 3 in verbeterde gevaren tijd over allen

 1. Noordwind van Roy van Aller (NED)
 2. Playstation, Hanse 400 van Luc Feremans (BEL)
 3. Tita, Spirit 28 van Kenneth de Moor (BEL)

top 3 in verbeterde gevaren tijd over allen zonder Spi

 1. De Stern, van Luc Vints (BEL)
 2. Bolero, J/24 van Andre Haerbos (BEL)
 3. Temmen Duvel van Jeroen Saeys (BEL)

CR 1

 1. Byron, First 40 van Dimitri Bratkowski (BEL)
 2. Il Corvo, GS 43 van Astrid de Vin (NED)
 3. Snelle Vliet, GS 43 van Emiel van Hemeldonck (BEL)

CR 2

 1. Playstation 4, Hanse 400 van Luc Feremans (BEL)
 2. Pinta 92, One tonner van Dirk Hellemans (BEL)
 3. Tontin, A 35 van Wouter Borghijs (BEL)

CR 3-4

 1. Easy Living, First 34.7 van Rinus de Jonge (NED)
 2. Ferox, Elan 333 van Tim Ferrari (BEL)
 3. Maximal van Stan Logghe

CR 5-6

 1. Noordwind van Roy van Aller (NED)
 2. Tita, Spirit 28 van Kenneth de Moor (BEL)
 3. Karna van Yves Anrys (BEL)

Complete Schelderegatta uitslag onderaan dit nieuwsbericht in de bijlage.

Video op aanvraag: Easy Living van Rinus de Jonge

 

Video op aanvraag: Snelle Vliet, GS 43 van Emiel van Hemeldonck

 

Video op aanvraag: Asterix, Swan 56 van Willy Walscharts

 

Video op aanvraag: Ferox, Elan 333 van Tim Ferrari, 2de in CR 3-4

 

Video op aanvraag: Byron, First 40 van Dimitri Bratkowski, 1ste in CR 1-2

 

Video op aanvraag: Isan van Andre Verdoodt, 12de in CR 3-4

 

Video op aanvraag: Maqic's van Kanora - De Ruytert, 14de in CR 3-4

 

Video op aanvraag: Xapa2

Attachment
Bijlage Grootte
Uitslag Schelderegatta 2018 256.18 KB

Auteur:

 • Ice

  Eddy Lekens zeilt sinds 1979 offshore zeilwedstrijden, is stichter van ClubRacer en laat bedrijven groeien met zijn online marketing bureau Lucky Cookie. Is schipper/stuurman voor vele Verbondsbezem winnaars, won diverse malen de NSR, Antwerp Race en Schelderegatta, werd 2x Nederlands kampioen Zeezeilen en in 2004 werd Eddy Lekens door het Watersportverbond verkozen tot de beste zeezeiler van Nederland.

Voor u geselecteerd: