ClubRacer
zondag 6 september 2026
Zeilcommunity met +10k fans:
ClubRacer
ZEILNIEUWS IN RACEMODUS SINDS 2002
Eddy Lekens
  • Voorpagina
  • Meest recent
  • Zeilkalender
  • Opinie
  • Zeilen Wiki
    • Weerberichten
      • Windy map
      • Weerkaarten Europa
      • Buienradar Europa
      • Beste weerberichten voor zeilers
      • Praktische meteo en meteorologie
    • Leren zeilen
    • Leren zeezeilen
    • Hoe word ik wedstrijdzeiler
    • Hoe win je zeilwedstrijden?
      • Hoe maak je een goede start
      • Het kruisrak
      • Het voordewindse rak
      • Merktekens ronden
      • Hoe train je een bemanning of zeilteam?
      • Protesteren en protest indienen
      • Psychologie tijdens het wedstrijdzeilen
      • Regels wedstrijdzeilen 2025 – 2028
    • Meetbrieven, Ratings en handicap zeilen
      • IRC meetbrief aanvragen
    • Verplichte uitrusting voor pleziervaartuigen
    • De beste zeilkleding: gids voor het 3-lagensysteem
    • VIDEO: Man overboord procedure en training
    • Zeilboot of zeiljacht kopen
    • De ideale cruiser-racer zeilboot
    • Populairste zeilklassen en eenheidsklassen
    • Zeilmaker of zeilmakerij kiezen
    • Zeeziekte voorkomen en behandelen
  • ZeilTrends
  • Over ClubRacer
    • Contact
    • Nieuwsbrief
  • AdverterenPromoot uw bedrijf
ClubRacer
ClubRacer
  • Voorpagina
  • Meest recent
  • Zeilkalender
  • Opinie
  • Zeilen Wiki
    • Weerberichten
      • Windy map
      • Weerkaarten Europa
      • Buienradar Europa
      • Beste weerberichten voor zeilers
      • Praktische meteo en meteorologie
    • Leren zeilen
    • Leren zeezeilen
    • Hoe word ik wedstrijdzeiler
    • Hoe win je zeilwedstrijden?
      • Hoe maak je een goede start
      • Het kruisrak
      • Het voordewindse rak
      • Merktekens ronden
      • Hoe train je een bemanning of zeilteam?
      • Protesteren en protest indienen
      • Psychologie tijdens het wedstrijdzeilen
      • Regels wedstrijdzeilen 2025 – 2028
    • Meetbrieven, Ratings en handicap zeilen
      • IRC meetbrief aanvragen
    • Verplichte uitrusting voor pleziervaartuigen
    • De beste zeilkleding: gids voor het 3-lagensysteem
    • VIDEO: Man overboord procedure en training
    • Zeilboot of zeiljacht kopen
    • De ideale cruiser-racer zeilboot
    • Populairste zeilklassen en eenheidsklassen
    • Zeilmaker of zeilmakerij kiezen
    • Zeeziekte voorkomen en behandelen
  • ZeilTrends
  • Over ClubRacer
    • Contact
    • Nieuwsbrief
  • AdverterenPromoot uw bedrijf
© ClubRacer
Ontdek

Veronicarace 2025 sneuvelt door gebrek aan belangstelling

Door Eddy Lekens Gepubliceerd: 29 juli 2025 3 minuten leestijd
Veronicarace
840

Slechts vier inschrijvingen dwingen organisatie tot afgelasting van historische zeerace

De Veronicarace 2025, onderdeel van het Deltaweekend en het Breskens sailing Weekend, gaat definitief niet door. Na een dramatisch lage opkomst van slechts vier inschrijvingen heeft de organisatie vandaag besloten de wedstrijd af te gelasten. Het weekend van 23 en 24 augustus blijft daarmee leeg op de Nederlandse zeezeilkalender, een pijnlijke constatering voor een race die ooit belangrijk was voor zeilers die goed wilden scoren voor de verbondsbezem.

De stichting Deltaweek en stichting Damen Breskens Sailing Weekend, die samen de organisatie op zich hadden genomen, zagen zich genoodzaakt deze week financiële verplichtingen aan te gaan zonder garantie op meer deelnemers.

“De organisatie betreurt het gebrek aan belangstelling en zal zich later dit jaar beraden over de toekomst voor de Veronicarace,” luidt de sobere verklaring.

Heropleving blijkt valse start

Vorig jaar leek de heropleving van de Veronicarace na negen jaar afwezigheid een klein succes. De race keerde terug op de kalender met de ambitie “de mogelijkheden voor wedstrijdzeilen op open stromend water in Nederland te vergroten en de uitstraling van de zeilsport te versterken.” Edele doelen, maar het aantal deelnemers was toen al “beperkt” – een eufemisme dat nu een omineuze voorspelling blijkt.

Dit jaar probeerde de organisatie de race strategisch te positioneren in het weekend voorafgaand aan het Damen Breskens Sailing Weekend. Deelnemers aan beide evenementen kregen gratis ligplaatsvoorzieningen in Breskens aangeboden – een verleidelijk voordeel dat kennelijk onvoldoende soelaas bood.

De vraag dringt zich op: hebben de Nederlandse wedstrijdzeilers met kajuitzeiljachten nog wel trek in dit soort uitdagende zeilwedstrijden? Of zijn de tijden waarin zeilers massaal naar Zeeland trokken voor een nachtelijke tocht langs zandbanken en drukke scheepvaartroutes definitief voorbij?

Unieke uitdaging verliest aantrekkingskracht

Het parcours van de Veronicarace is onmiskenbaar uniek voor Nederlandse begrippen. De start aan de buitenzijde van de Roompotsluis en finish voor Breskens betekent een tocht van minimaal 100 zeemijl door uitdagend vaarwater. Zeilers moeten door de nacht varen in een complex systeem van getijdestromen, zandbanken en geulen, terwijl ze moeten opletten voor druk scheepvaartverkeer.

“Wedstrijdzeilen in zo’n omgeving vereist veel van schipper en bemanning. Aantrekkelijk dus voor zeilers die houden van een uitdaging,” stelt de organisatie.

Maar blijkbaar zijn er te weinig Nederlandse zeilers die nog voor deze uitdaging gaan. Is het gebrek aan interesse te wijten aan de complexiteit van de race, of speelt de timing een rol?

Ook de concurrentie op de zeilkalender kan meespelen. Augustus is traditioneel een drukke maand voor wedstrijdzeilers, met tal van regatta’s die mogelijk eenvoudiger logistiek en minder risico’s bieden dan een nachtelijke tocht door Zeeuwse wateren.

Over de Veronicarace

De Veronicarace is een is een historische zeilwedstrijd op zee die zijn oorsprong vindt in de Nederlandse zeiltraditie. Het evenement biedt zeilers de unieke kans om te wedstrijdzeilen op open zee in Nederlandse wateren, iets wat schaars is in Nederland. Het parcours loopt van de Roompotsluis naar Breskens en combineert technische uitdagingen zoals getijdenavigatie, zandbanken en complexe stromingen met de mentale uitdaging van nachtzeilen. De race werd in 2024 nieuw leven ingeblazen na een pauze van negen jaar, met als doel het Nederlandse wedstrijdzeilen op zee te revitaliseren.

Origineel Veronicarace parcours
Origineel Veronicarace parcours
Breskens Sailing WeekendDeltaweekendIRCORC
Deel FacebookLinkedinWhatsappEmail
Eddy Lekens

Eddy Lekens is sinds 2002 een vaste waarde in de zeilsportjournalistiek voor België en Nederland. Hij begon zijn zeilcarrière in 1984 en behaalde talloze podiumplaatsen in ORC- en IRC-competities. In 2004 werd hij door het Watersportverbond uitgeroepen tot beste zeezeiler, een erkenning voor zijn prestaties met het Audi-zeilteam. Naast ClubRacer is Eddy actief als e-commerce consultant en oprichter van zijn digitaal bureau. Zijn maatschappelijke betrokkenheid komt ook tot uiting bij Lucky Cookie, een filantropisch project waarin hij zich met hart en ziel inzet voor beter dierenwelzijn en ervoor zorgt dat zowel huiskatten als zwerfkatten toegang hebben tot gezond kattenvoer.

Gerelateerd zeilnieuws

RaceFlow 2.0: ORC geeft wedstrijdcomités zelf de sleutel tot weerrouteringscoring

DIXI 5 en Garmin Team Pro4u kronen zich Europees ORC-kampioen in Klaipėda

Admiral’s Cup 2027: RORC stuurt Ino Veritas en Beau Ideal als één...

RORC Round Britain and Ireland Race – Live Tracker

Damen Breskens Sailing Weekend opent jeugdbaan op de Westerschelde – inschrijvingen sluiten...

8 Uren van de Oosterschelde schrapt de papieren wedstrijdverklaring: eigen app en...

Meest gelezen

  • 1

    Zeilers weerbericht weekend 22-23 Augustus 2026

  • 2

    Zeilers weerbericht weekend 05-06 September 2026

  • 3

    RaceFlow 2.0: ORC geeft wedstrijdcomités zelf de sleutel tot weerrouteringscoring

  • 4

    Tomidi gestript en in stukken gezaagd: zo eindigt de Belgische Whitbread-racer als beschermd erfgoed

  • 5

    Zeilers weerbericht weekend 28-29 Augustus 2026

Voeg ClubRacer toe als favoriete bron op Google
X-Yachts Benelux
Shogun 43 Salt Yachting
Escape Yachting
B&G Nemesis display
Volg ons via Google Nieuws
X-Yachts Benelux
Escape Yachting
B&G

ClubRacer. Elke dag zeilnieuws. Mis niks!

Selecteer lijst(en):

Controleer je inbox of spammap om je abonnement te bevestigen.

  • Info
    • Over ClubRacer
    • Contact
    • Adverteren
    • Zeilnieuws melden
    • Privacy
  • Zeilen
    • Zeilnieuws
    • Zeilkalender
    • Weerberichten
    • Leren zeilen
    • Zeilboot kopen
    • Zeilscholen in België
  • Zeilwedstrijden België
    • Antwerp Race
    • Schelderegatta
    • Dover Strait Race
    • Speculoos Race
  • Zeilwedstrijden Nederland
    • North Sea Regatta
    • 24 Uurs Zeilrace
    • Windmill Cup
    • Deltaweekend
    • Breskens Sailing Weekend
    • Junior World Championship
    • 40 Mijl van Bru
  • Internationaal & offhsore
    • The Ocean Race Atlantic
    • Vendée Globe
    • Transat Café L'or
    • Rolex Fastnet Race
    • Rolex Sydney Hobart Yacht Race
    • Admirals Cup
    • Spi Ouest France
    • Cowes Week
    • La Solitaire
    • Half Ton Classics Cup
    • North Sea Race
    • RORC Round Britain & Ireland Race
  • Grand Prix Racing & klassen
    • America's Cup
    • SailGP
    • IMOCA
    • Class40
    • ORC
    • IRC
  • olympisch zeilen
    • Sailing World Cup Series
    • Paralympisch zeilen
  • Opmerkelijk
    • Zeilrecords
    • Zeilblunders
    • Zeilongelukken
    • Kielbreuken

© 2026 ClubRacer. Op alle teksten, foto’s, video’s en andere media van ClubRacer rust auteursrecht. Een link naar een artikel plaatsen mag altijd. Wil je content van ClubRacer overnemen of gebruiken? Neem dan vooraf contact met ons op.

ClubRacer & ZeilTrends werden opgericht door Eddy Lekens en worden door hem uitgegeven en hoofdredactioneel geleid.

ClubRacer
  • Voorpagina
  • Meest recent
  • Zeilkalender
  • Opinie
  • Zeilen Wiki
    • Weerberichten
      • Windy map
      • Weerkaarten Europa
      • Buienradar Europa
      • Beste weerberichten voor zeilers
      • Praktische meteo en meteorologie
    • Leren zeilen
    • Leren zeezeilen
    • Hoe word ik wedstrijdzeiler
    • Hoe win je zeilwedstrijden?
      • Hoe maak je een goede start
      • Het kruisrak
      • Het voordewindse rak
      • Merktekens ronden
      • Hoe train je een bemanning of zeilteam?
      • Protesteren en protest indienen
      • Psychologie tijdens het wedstrijdzeilen
      • Regels wedstrijdzeilen 2025 – 2028
    • Meetbrieven, Ratings en handicap zeilen
      • IRC meetbrief aanvragen
    • Verplichte uitrusting voor pleziervaartuigen
    • De beste zeilkleding: gids voor het 3-lagensysteem
    • VIDEO: Man overboord procedure en training
    • Zeilboot of zeiljacht kopen
    • De ideale cruiser-racer zeilboot
    • Populairste zeilklassen en eenheidsklassen
    • Zeilmaker of zeilmakerij kiezen
    • Zeeziekte voorkomen en behandelen
  • ZeilTrends
  • Over ClubRacer
    • Contact
    • Nieuwsbrief
  • AdverterenPromoot uw bedrijf
ClubRacer

© ClubRacer 2025 - Op alle zeilnieuws en media van ClubRacer rust uiteraard copyright.