ClubRacer
vrijdag 18 september 2026
Zeilcommunity met +10k fans:
ClubRacer
ZEILNIEUWS IN RACEMODUS SINDS 2002
Eddy Lekens
  • Voorpagina
  • Meest recent
  • Zeilkalender
  • Opinie
  • Zeilen Wiki
    • Weerberichten
      • Windy map
      • Weerkaarten Europa
      • Buienradar Europa
      • Beste weerberichten voor zeilers
      • Praktische meteo en meteorologie
    • Leren zeilen
    • Leren zeezeilen
    • Hoe word ik wedstrijdzeiler
    • Hoe win je zeilwedstrijden?
      • Hoe maak je een goede start
      • Het kruisrak
      • Het voordewindse rak
      • Merktekens ronden
      • Hoe train je een bemanning of zeilteam?
      • Protesteren en protest indienen
      • Psychologie tijdens het wedstrijdzeilen
      • Regels wedstrijdzeilen 2025 – 2028
    • Meetbrieven, Ratings en handicap zeilen
      • IRC meetbrief aanvragen
    • Verplichte uitrusting voor pleziervaartuigen
    • De beste zeilkleding: gids voor het 3-lagensysteem
    • VIDEO: Man overboord procedure en training
    • Zeilboot of zeiljacht kopen
    • De ideale cruiser-racer zeilboot
    • Populairste zeilklassen en eenheidsklassen
    • Zeilmaker of zeilmakerij kiezen
    • Zeeziekte voorkomen en behandelen
  • ZeilTrends
  • Over ClubRacer
    • Contact
    • Nieuwsbrief
  • AdverterenPromoot uw bedrijf
ClubRacer
ClubRacer
  • Voorpagina
  • Meest recent
  • Zeilkalender
  • Opinie
  • Zeilen Wiki
    • Weerberichten
      • Windy map
      • Weerkaarten Europa
      • Buienradar Europa
      • Beste weerberichten voor zeilers
      • Praktische meteo en meteorologie
    • Leren zeilen
    • Leren zeezeilen
    • Hoe word ik wedstrijdzeiler
    • Hoe win je zeilwedstrijden?
      • Hoe maak je een goede start
      • Het kruisrak
      • Het voordewindse rak
      • Merktekens ronden
      • Hoe train je een bemanning of zeilteam?
      • Protesteren en protest indienen
      • Psychologie tijdens het wedstrijdzeilen
      • Regels wedstrijdzeilen 2025 – 2028
    • Meetbrieven, Ratings en handicap zeilen
      • IRC meetbrief aanvragen
    • Verplichte uitrusting voor pleziervaartuigen
    • De beste zeilkleding: gids voor het 3-lagensysteem
    • VIDEO: Man overboord procedure en training
    • Zeilboot of zeiljacht kopen
    • De ideale cruiser-racer zeilboot
    • Populairste zeilklassen en eenheidsklassen
    • Zeilmaker of zeilmakerij kiezen
    • Zeeziekte voorkomen en behandelen
  • ZeilTrends
  • Over ClubRacer
    • Contact
    • Nieuwsbrief
  • AdverterenPromoot uw bedrijf
© ClubRacer

Charles Caudrelier wordt schipper bij het Dongfeng Race Team

Door Eddy Lekens Gepubliceerd: 26 februari 2014Laatst aangepast op 3 mei 2023 0 minuten leestijd
51

Charles CaudrelierVandaag is de veertigste verjaardag van Charles Caudrelier (FRA) en tevens zijn eerste, officiële werkdag als Dongfeng Race Team-schipper in de Volvo Ocean Race 2014-15. Daarmee vormt woensdag 26 februari een dubbele mijlpaal voor de Fransman, die de laatste editie op zijn naam schreef. Deze aankondiging vindt bovendien plaats op de dag van de doop van de Chinese VO65.

Caudrelier is geen onbekende van de 38.739-mijl lange rond-de-wereld marathon. Hij was in 2011-12 een sleutelfiguur in het winnende, Franse team Groupama. De jarige Fransman weet als geen ander wat er nodig is om zijn team door de komende Volvo Ocean Race te begeleiden. Hij onderschat zijn taak niet en kent de uitdagingen die voor hem liggen, de menselijke druk en de ruige condities van één van ’s werelds meest toonaangevende offshore races voor professionele bemanningen.

‘Ik heb het in de laatste race van dichtbij meegemaakt bij mijn schipper en vriend Franck Cammas: schipper zijn is een enorme verantwoordelijkheid en het vergt veel van je als mens. Maar ik heb van mijn eerdere ervaringen geleerd en wil mijn vaardigheden verder ontwikkelen”, aldus Caudrelier.

Hij groeide op in Bretagne en geldt als één van de beste offshore zeilers van Frankrijk. Naast zijn zege met Groupama staat Caudrelier tevens bekend om zijn overwinningen in de Solitaire du Figaro en de doublehanded Transat Jacques Vabre. ‘Dat ik vandaag mijn veertigste verjaardag vier, is een mooi symbool”, zegt de vader van twee kinderen. ‘Ik herinner me nog dat ik als kind naar Eric Tabarly en Peter Blake in deze race keek. Nooit gedacht dat ik ooit jaren later zelf op deze positie zou staan. Ik heb nu een leeftijd bereikt, waarop ik van rol wil veranderen en de leiding wil nemen. Dat ik schipper in de Volvo Ocean Race ben, is een enorme stap voor mij als zeiler en als man.”

Race CEO Knut Frostad heeft het volste vertrouwen in de keuze van Dongfeng Race Team om Caudrelier op deze veeleisende positie te zetten. ‘Charles is iemand die volledig in zijn kracht staat als het gaat om vaardigheden en vermogen. Daarnaast en niet geheel onbelangrijk beschikt hij over de ideale persoonlijkheid om de extra uitdaging aan te gaan om de Chinese zeilers in de rest van de bemanning te integreren”, aldus Frostad.

‘Hij is op winnen gericht, maar hij is ook een man die bereid is om zijn uitgebreide kennis te delen en helpt bij het stap voor stap toewerken naar een volledige, Chinese bemanning in toekomstige Volvo Ocean Races.”

Educatieve aanpak
De toekomst van het Chinese zeilen is de kern van het Dongfeng Race Team. Volgend op de tweede selectie begin deze maand, voegden nog eens vier kandidaten zich bij de reeds acht man tellende Chinese Academy Squad. De Franse schipper staat achter deze educatieve aanpak. ‘We willen vier Chinese zeilers selecteren om de race mee te varen. De Chinese gegadigden zijn zeer toegewijd en werken hard. Slechts enkelen van hen weten iets van oceaanracen en dat is dus een behoorlijke uitdaging met nog maar zes maanden te gaan tot de start. We moeten ze alles leren als we als een groep willen functioneren. Nu dat we begonnen zijn met samen te zeilen, zie ik hun persoonlijkheden en vaardigheden zich al ontwikkelen.”

‘Ik haal veel voldoening uit het lesgeven in mijn sport. Ik denk dat het van groot belang is om China bij het zeilen te betrekken. Ik wil graag mijn deel bijdragen, waarvan iedereen kan profiteren: de zeilsport, China en Dongfeng Race Team.” Caudrelier zal naar verwachting zijn voltallige wedstrijdbemanning voor juni aankondigen.

De Serenity Marina in Sanya, een stopover in de race van 2014-15, biedt het team een thuisbasis gedurende zijn trainingsperiode met de one-design boot. Eind maart vertrekt Dongfeng Race Team naar Auckland voor een gedegen offshore oefening. Vervolgens steekt de Chinese VO65 over naar Europa om zich op te maken voor de start van de race op 4 oktober in Alicante, Spanje.

Tekst: Diana Bogaards
Foto © Victor Fraile/PSI / Volvo Ocean Race

The Ocean Race
Deel FacebookLinkedinWhatsappEmail
Eddy Lekens

Eddy Lekens is sinds 2002 een vaste waarde in de zeilsportjournalistiek voor België en Nederland. Hij begon zijn zeilcarrière in 1984 en behaalde talloze podiumplaatsen in ORC- en IRC-competities. In 2004 werd hij door het Watersportverbond uitgeroepen tot beste zeezeiler, een erkenning voor zijn prestaties met het Audi-zeilteam. Naast ClubRacer is Eddy actief als e-commerce consultant en oprichter van zijn digitaal bureau. Zijn maatschappelijke betrokkenheid komt ook tot uiting bij Lucky Cookie, een filantropisch project waarin hij zich met hart en ziel inzet voor beter dierenwelzijn en ervoor zorgt dat zowel huiskatten als zwerfkatten toegang hebben tot gezond kattenvoer.

Gerelateerd zeilnieuws

The Ocean Race 2027 vaart voor het eerst vanuit Florida naar Cascais

VIDEO. The Ocean Race 2027 opent met langste etappe ooit: 14.000 zeemijl...

Topnavigator Max Deckers deelt kennis over offshore-navigatie in Scheveningen

Onderhoud loopt dramatisch fout: VO65 Team JaJo bijna gezonken in Scheveningen

PredictWind en The Ocean Race Europe lanceren innovatieve race tracker voor 2025

INTERVIEW. Orka-aanval op Team JAJO: terugblik op een bewogen moment tijdens The...

Meest gelezen

  • 1

    Contest Yachts in exclusief partnerprogramma van ARC-organisator World Cruising Club

  • 2

    Team DutchSail zoekt het ritme in de golven van Newport: tiende na vier races

  • 3

    Maxi Yacht Rolex Cup: Balthasar van Filip Balcaen grijpt WK-zilver in de Maxi Grand Prix

  • 4

    Route du Rhum: Jonas Gerckens terug in de grootste Class40-vloot ooit, De Jamblinne vaart een boot uit 1990

  • 5

    VIDEO. Charisma van Nico Poons veroorzaakt ontmasting Peninsula Racing bij RC44 WK Scheveningen

Voeg ClubRacer toe als favoriete bron op Google
X-Yachts Benelux
Shogun 43 Salt Yachting
Escape Yachting
B&G Nemesis display
Volg ons via Google Nieuws
X-Yachts Benelux
Escape Yachting
B&G

ClubRacer. Elke dag zeilnieuws. Mis niks!

Selecteer lijst(en):

Controleer je inbox of spammap om je abonnement te bevestigen.

  • Info
    • Over ClubRacer
    • Contact
    • Adverteren
    • Zeilnieuws melden
    • Privacy
  • Zeilen
    • Zeilnieuws
    • Zeilkalender
    • Weerberichten
    • Leren zeilen
    • Zeilboot kopen
    • Zeilscholen in België
  • Zeilwedstrijden België
    • Antwerp Race
    • Schelderegatta
    • Dover Strait Race
    • Speculoos Race
  • Zeilwedstrijden Nederland
    • North Sea Regatta
    • 24 Uurs Zeilrace
    • Windmill Cup
    • Deltaweekend
    • Breskens Sailing Weekend
    • Junior World Championship
    • 40 Mijl van Bru
  • Internationaal & offhsore
    • The Ocean Race Atlantic
    • Vendée Globe
    • Transat Café L'or
    • Rolex Fastnet Race
    • Rolex Sydney Hobart Yacht Race
    • Admirals Cup
    • Spi Ouest France
    • Cowes Week
    • La Solitaire
    • Half Ton Classics Cup
    • North Sea Race
    • RORC Round Britain & Ireland Race
  • Grand Prix Racing & klassen
    • America's Cup
    • SailGP
    • IMOCA
    • Class40
    • ORC
    • IRC
  • olympisch zeilen
    • Sailing World Cup Series
    • Paralympisch zeilen
  • Opmerkelijk
    • Zeilrecords
    • Zeilblunders
    • Zeilongelukken
    • Kielbreuken

© 2026 ClubRacer. Op alle teksten, foto’s, video’s en andere media van ClubRacer rust auteursrecht. Een link naar een artikel plaatsen mag altijd. Wil je content van ClubRacer overnemen of gebruiken? Neem dan vooraf contact met ons op.

ClubRacer & ZeilTrends werden opgericht door Eddy Lekens en worden door hem uitgegeven en hoofdredactioneel geleid.

ClubRacer
  • Voorpagina
  • Meest recent
  • Zeilkalender
  • Opinie
  • Zeilen Wiki
    • Weerberichten
      • Windy map
      • Weerkaarten Europa
      • Buienradar Europa
      • Beste weerberichten voor zeilers
      • Praktische meteo en meteorologie
    • Leren zeilen
    • Leren zeezeilen
    • Hoe word ik wedstrijdzeiler
    • Hoe win je zeilwedstrijden?
      • Hoe maak je een goede start
      • Het kruisrak
      • Het voordewindse rak
      • Merktekens ronden
      • Hoe train je een bemanning of zeilteam?
      • Protesteren en protest indienen
      • Psychologie tijdens het wedstrijdzeilen
      • Regels wedstrijdzeilen 2025 – 2028
    • Meetbrieven, Ratings en handicap zeilen
      • IRC meetbrief aanvragen
    • Verplichte uitrusting voor pleziervaartuigen
    • De beste zeilkleding: gids voor het 3-lagensysteem
    • VIDEO: Man overboord procedure en training
    • Zeilboot of zeiljacht kopen
    • De ideale cruiser-racer zeilboot
    • Populairste zeilklassen en eenheidsklassen
    • Zeilmaker of zeilmakerij kiezen
    • Zeeziekte voorkomen en behandelen
  • ZeilTrends
  • Over ClubRacer
    • Contact
    • Nieuwsbrief
  • AdverterenPromoot uw bedrijf
ClubRacer

© ClubRacer 2025 - Op alle zeilnieuws en media van ClubRacer rust uiteraard copyright.