ClubRacer
zaterdag 5 september 2026
Zeilcommunity met +10k fans:
ClubRacer
ZEILNIEUWS IN RACEMODUS SINDS 2002
Eddy Lekens
  • Voorpagina
  • Meest recent
  • Zeilkalender
  • Opinie
  • Zeilen Wiki
    • Weerberichten
      • Windy map
      • Weerkaarten Europa
      • Buienradar Europa
      • Beste weerberichten voor zeilers
      • Praktische meteo en meteorologie
    • Leren zeilen
    • Leren zeezeilen
    • Hoe word ik wedstrijdzeiler
    • Hoe win je zeilwedstrijden?
      • Hoe maak je een goede start
      • Het kruisrak
      • Het voordewindse rak
      • Merktekens ronden
      • Hoe train je een bemanning of zeilteam?
      • Protesteren en protest indienen
      • Psychologie tijdens het wedstrijdzeilen
      • Regels wedstrijdzeilen 2025 – 2028
    • Meetbrieven, Ratings en handicap zeilen
      • IRC meetbrief aanvragen
    • Verplichte uitrusting voor pleziervaartuigen
    • De beste zeilkleding: gids voor het 3-lagensysteem
    • VIDEO: Man overboord procedure en training
    • Zeilboot of zeiljacht kopen
    • De ideale cruiser-racer zeilboot
    • Populairste zeilklassen en eenheidsklassen
    • Zeilmaker of zeilmakerij kiezen
    • Zeeziekte voorkomen en behandelen
  • ZeilTrends
  • Over ClubRacer
    • Contact
    • Nieuwsbrief
  • AdverterenPromoot uw bedrijf
ClubRacer
ClubRacer
  • Voorpagina
  • Meest recent
  • Zeilkalender
  • Opinie
  • Zeilen Wiki
    • Weerberichten
      • Windy map
      • Weerkaarten Europa
      • Buienradar Europa
      • Beste weerberichten voor zeilers
      • Praktische meteo en meteorologie
    • Leren zeilen
    • Leren zeezeilen
    • Hoe word ik wedstrijdzeiler
    • Hoe win je zeilwedstrijden?
      • Hoe maak je een goede start
      • Het kruisrak
      • Het voordewindse rak
      • Merktekens ronden
      • Hoe train je een bemanning of zeilteam?
      • Protesteren en protest indienen
      • Psychologie tijdens het wedstrijdzeilen
      • Regels wedstrijdzeilen 2025 – 2028
    • Meetbrieven, Ratings en handicap zeilen
      • IRC meetbrief aanvragen
    • Verplichte uitrusting voor pleziervaartuigen
    • De beste zeilkleding: gids voor het 3-lagensysteem
    • VIDEO: Man overboord procedure en training
    • Zeilboot of zeiljacht kopen
    • De ideale cruiser-racer zeilboot
    • Populairste zeilklassen en eenheidsklassen
    • Zeilmaker of zeilmakerij kiezen
    • Zeeziekte voorkomen en behandelen
  • ZeilTrends
  • Over ClubRacer
    • Contact
    • Nieuwsbrief
  • AdverterenPromoot uw bedrijf
© ClubRacer
Ontdek

Diabolic wint Regatta Rei en Jaume

Door Eddy Lekens Gepubliceerd: 12 september 2022Laatst aangepast op 4 mei 2023 4 minuten leestijd
Diabolic wint Regatta Rei en Jaume
131

De Regatta Rei en Jaume is een wedstrijd die meetelt voor het Spaans en Catalaans kampioenschap en vertrekt in Salou om 105 nm later te eindigen in Mallorca. De wedstrijd ging door van 8 tot 10 september. Zo’n wedstrijd op de Med is altijd prima georganiseerd en voorbereid. Hieronder volgt een uit de kuip verslag van Glenn De Brouwer. 

Topdiner en warme ontvangst
Donderdag hebben we de boot overgevaren naar Cambrils. In Salou is het op dit moment niet diep genoeg voor onze 2,15 m diepe kiel. ‘s Avonds is er een transfer met bus naar Salou voor alle deelnemers die noodgedwongen in Cambrils liggen omwille van hun diepgang. Dan volgt een top diner in het prachtige clubhuis van Salou met de skippers meeting en een warme ontvangst met rijkgevulde goody bag .

De start
Vrijdagmorgen is de start voorzien om 10.00u voor Salou. Even een in de windse boei halen en vervolgens richting Dragonera. Dragonara is een rotsachtige eiland aan de westelijke punt van Mallorca. De afstand tot de finish bedraagt 105 nm. 

De windvoorspellingen zien er goed uit, tussen de 5 en 14 kn. Uiteindelijk krijgen we tot 18 kn wind in tweede helft van de wedstrijd . 

In de double handed klasse zitten een paar vaste waarden zoals de Grand Soleil 44 Race Enigma, een Judel Vrolijk 42 Modul, en de Grand Soleil 50 Marjuin.

De tactiek en de wedstrijd
Al onze concurrenten van double handed gingen na de start meer zuidelijk maar Michel (Lefebvre) en ik kozen de noordelijke routering omdat daar in de namiddag een uitloper met meer wind uit goede richting zit aan te komen. Dit is volgens ons de juiste optie. Wij en nog een Sunfast die met bemanning zeilt waren de enige die vanaf het begin de noordelijke kant kiezen. 

Als snel komt een Max Dolphin 65 met bemanning ons vervoegen aan de noordkant, doch na zijn eerste gijp moest hij achter ons passeren.

We zijn goed halfweg in de wedstrijd als de windshift zoals verwacht erdoor komt. De genua 1 gaat down en Code 0 gaat erop. Op dat moment liggen we nog voor de Grand Soleil 50 en de 44. We hebben dus tactisch de goede beslissing genomen!

Tegen het einde van de wedstrijd moeten we toch nog even de genua 3 zetten. De hoek en windkracht is niet meer ideaal door de toenemende wind. We hebben wel gedurende drie uur een prachtig Code o rak gehad met 13 à 15 kn wind onder een prachtige volle maan. Dat zijn de momenten waarvoor je het doet en die je nooit meer vergeet. Echt top!

Dicht bij Dragonera valt de wind uiteindelijk weg of begint hij te draaien naar alle kanten. Alle boten vallen stil. Wij komen er redelijk snel uit en finishen om 7 u ‘s morgens. 

Zaterdagavond volgt alweer een top diner met bijbehorende prijsuitreiking in een rooftop restaurant in Port Adriano. Daarna vertrekken we onmiddellijk naar de thuishaven in Torredembarra. Maandag opruimen en dan weer naar Belgica . 

Het resultaat 
1ste plaats overall double handed 
2de plaats over alle klassen (single handed, double handed en full crew)

De eerste uren onder spi heb ik met Michel om het half uur gewisseld aan het roer. Verder in de wedstrijd deden we een wissel om het uur om zo geconcentreerd mogelijk te blijven.

Trofee

Toekomstplannen

Het resultaat is top ,we blijven hier echt op niveau presteren in double handed. Volgend jaar is het WK double handed in Barcelona. We trainen er hard naar toe en Michel  jr. Lefebvre bekijkt verder met UK Sails welke verbeteringen nog mogelijk zijn in de garderobe van den DIABOLIC.

Wij kijken uit naar de volgende wedstrijd, de Golden Cup eind october, eveneens een regatta van het Spaans en Catalaans kampioenschap .

De Golden Cup dit jaar is een speciale editie door de aanwezigheid van de  America’s Cup teams in Barcelona. Binnenkort meer nieuws daarover!

De uitslagen

Over de wedstrijd

De Rei en Jaume Regatta is een wedstrijd die ondertussen al zijn zesendertigste editie beleeft en tussen 8 en 10 september wordt gehouden. De Regatta verenigt de steden Salou en Santa Ponça, waarbij de route wordt nagebootst die Jaime I in 1229 eerst naar het eiland Pantaleu voerde om later de Mallorcaanse kust te bereiken om met de herovering van het land op de Moren te beginnen.

Het sportieve programma van de regatta begint op donderdag 8 september, met de schippersvergadering en het welkomstdiner voor de deelnemers op de YC van Salou. Op vrijdag 9 september verzamelen de deelnemende boten zich in de baai van de Catalaanse stad, vanwaar het vertrek is gepland en waar ook de prijsuitreiking op 10 september zal plaatsvinden. 

Tekst: Glenn De Brouwer

Double handed & soloORC
Deel FacebookLinkedinWhatsappEmail
Eddy Lekens

Eddy Lekens is sinds 2002 een vaste waarde in de zeilsportjournalistiek voor België en Nederland. Hij begon zijn zeilcarrière in 1984 en behaalde talloze podiumplaatsen in ORC- en IRC-competities. In 2004 werd hij door het Watersportverbond uitgeroepen tot beste zeezeiler, een erkenning voor zijn prestaties met het Audi-zeilteam. Naast ClubRacer is Eddy actief als e-commerce consultant en oprichter van zijn digitaal bureau. Zijn maatschappelijke betrokkenheid komt ook tot uiting bij Lucky Cookie, een filantropisch project waarin hij zich met hart en ziel inzet voor beter dierenwelzijn en ervoor zorgt dat zowel huiskatten als zwerfkatten toegang hebben tot gezond kattenvoer.

Gerelateerd zeilnieuws

RaceFlow 2.0: ORC geeft wedstrijdcomités zelf de sleutel tot weerrouteringscoring

DIXI 5 en Garmin Team Pro4u kronen zich Europees ORC-kampioen in Klaipėda

8 Uren van de Oosterschelde schrapt de papieren wedstrijdverklaring: eigen app en...

La Solitaire du Figaro stapt vanaf 2028 over op Ocean Fifty: einde...

Deltaweekend keert terug naar Zierikzee: RS21-vloot en Maxfun25-titelstrijd kleuren 54e editie

ORC reageert op de Gaia-kwestie: “Dit gaat niet over WRS versus APH”

Meest gelezen

  • 1

    Zeilers weerbericht weekend 22-23 Augustus 2026

  • 2

    Zeilers weerbericht weekend 05-06 September 2026

  • 3

    RaceFlow 2.0: ORC geeft wedstrijdcomités zelf de sleutel tot weerrouteringscoring

  • 4

    Tomidi gestript en in stukken gezaagd: zo eindigt de Belgische Whitbread-racer als beschermd erfgoed

  • 5

    Zeilers weerbericht weekend 28-29 Augustus 2026

Voeg ClubRacer toe als favoriete bron op Google
X-Yachts Benelux
Shogun 43 Salt Yachting
Escape Yachting
B&G Nemesis display
Volg ons via Google Nieuws
X-Yachts Benelux
Escape Yachting
B&G

ClubRacer. Elke dag zeilnieuws. Mis niks!

Selecteer lijst(en):

Controleer je inbox of spammap om je abonnement te bevestigen.

  • Info
    • Over ClubRacer
    • Contact
    • Adverteren
    • Zeilnieuws melden
    • Privacy
  • Zeilen
    • Zeilnieuws
    • Zeilkalender
    • Weerberichten
    • Leren zeilen
    • Zeilboot kopen
    • Zeilscholen in België
  • Zeilwedstrijden België
    • Antwerp Race
    • Schelderegatta
    • Dover Strait Race
    • Speculoos Race
  • Zeilwedstrijden Nederland
    • North Sea Regatta
    • 24 Uurs Zeilrace
    • Windmill Cup
    • Deltaweekend
    • Breskens Sailing Weekend
    • Junior World Championship
    • 40 Mijl van Bru
  • Internationaal & offhsore
    • The Ocean Race Atlantic
    • Vendée Globe
    • Transat Café L'or
    • Rolex Fastnet Race
    • Rolex Sydney Hobart Yacht Race
    • Admirals Cup
    • Spi Ouest France
    • Cowes Week
    • La Solitaire
    • Half Ton Classics Cup
    • North Sea Race
    • RORC Round Britain & Ireland Race
  • Grand Prix Racing & klassen
    • America's Cup
    • SailGP
    • IMOCA
    • Class40
    • ORC
    • IRC
  • olympisch zeilen
    • Sailing World Cup Series
    • Paralympisch zeilen
  • Opmerkelijk
    • Zeilrecords
    • Zeilblunders
    • Zeilongelukken
    • Kielbreuken

© 2026 ClubRacer. Op alle teksten, foto’s, video’s en andere media van ClubRacer rust auteursrecht. Een link naar een artikel plaatsen mag altijd. Wil je content van ClubRacer overnemen of gebruiken? Neem dan vooraf contact met ons op.

ClubRacer & ZeilTrends werden opgericht door Eddy Lekens en worden door hem uitgegeven en hoofdredactioneel geleid.

ClubRacer
  • Voorpagina
  • Meest recent
  • Zeilkalender
  • Opinie
  • Zeilen Wiki
    • Weerberichten
      • Windy map
      • Weerkaarten Europa
      • Buienradar Europa
      • Beste weerberichten voor zeilers
      • Praktische meteo en meteorologie
    • Leren zeilen
    • Leren zeezeilen
    • Hoe word ik wedstrijdzeiler
    • Hoe win je zeilwedstrijden?
      • Hoe maak je een goede start
      • Het kruisrak
      • Het voordewindse rak
      • Merktekens ronden
      • Hoe train je een bemanning of zeilteam?
      • Protesteren en protest indienen
      • Psychologie tijdens het wedstrijdzeilen
      • Regels wedstrijdzeilen 2025 – 2028
    • Meetbrieven, Ratings en handicap zeilen
      • IRC meetbrief aanvragen
    • Verplichte uitrusting voor pleziervaartuigen
    • De beste zeilkleding: gids voor het 3-lagensysteem
    • VIDEO: Man overboord procedure en training
    • Zeilboot of zeiljacht kopen
    • De ideale cruiser-racer zeilboot
    • Populairste zeilklassen en eenheidsklassen
    • Zeilmaker of zeilmakerij kiezen
    • Zeeziekte voorkomen en behandelen
  • ZeilTrends
  • Over ClubRacer
    • Contact
    • Nieuwsbrief
  • AdverterenPromoot uw bedrijf
ClubRacer

© ClubRacer 2025 - Op alle zeilnieuws en media van ClubRacer rust uiteraard copyright.