ClubRacer
vrijdag 4 september 2026
Zeilcommunity met +10k fans:
ClubRacer
ZEILNIEUWS IN RACEMODUS SINDS 2002
Eddy Lekens
  • Voorpagina
  • Meest recent
  • Zeilkalender
  • Opinie
  • Zeilen Wiki
    • Weerberichten
      • Windy map
      • Weerkaarten Europa
      • Buienradar Europa
      • Beste weerberichten voor zeilers
      • Praktische meteo en meteorologie
    • Leren zeilen
    • Leren zeezeilen
    • Hoe word ik wedstrijdzeiler
    • Hoe win je zeilwedstrijden?
      • Hoe maak je een goede start
      • Het kruisrak
      • Het voordewindse rak
      • Merktekens ronden
      • Hoe train je een bemanning of zeilteam?
      • Protesteren en protest indienen
      • Psychologie tijdens het wedstrijdzeilen
      • Regels wedstrijdzeilen 2025 – 2028
    • Meetbrieven, Ratings en handicap zeilen
      • IRC meetbrief aanvragen
    • Verplichte uitrusting voor pleziervaartuigen
    • De beste zeilkleding: gids voor het 3-lagensysteem
    • VIDEO: Man overboord procedure en training
    • Zeilboot of zeiljacht kopen
    • De ideale cruiser-racer zeilboot
    • Populairste zeilklassen en eenheidsklassen
    • Zeilmaker of zeilmakerij kiezen
    • Zeeziekte voorkomen en behandelen
  • ZeilTrends
  • Over ClubRacer
    • Contact
    • Nieuwsbrief
  • AdverterenPromoot uw bedrijf
ClubRacer
ClubRacer
  • Voorpagina
  • Meest recent
  • Zeilkalender
  • Opinie
  • Zeilen Wiki
    • Weerberichten
      • Windy map
      • Weerkaarten Europa
      • Buienradar Europa
      • Beste weerberichten voor zeilers
      • Praktische meteo en meteorologie
    • Leren zeilen
    • Leren zeezeilen
    • Hoe word ik wedstrijdzeiler
    • Hoe win je zeilwedstrijden?
      • Hoe maak je een goede start
      • Het kruisrak
      • Het voordewindse rak
      • Merktekens ronden
      • Hoe train je een bemanning of zeilteam?
      • Protesteren en protest indienen
      • Psychologie tijdens het wedstrijdzeilen
      • Regels wedstrijdzeilen 2025 – 2028
    • Meetbrieven, Ratings en handicap zeilen
      • IRC meetbrief aanvragen
    • Verplichte uitrusting voor pleziervaartuigen
    • De beste zeilkleding: gids voor het 3-lagensysteem
    • VIDEO: Man overboord procedure en training
    • Zeilboot of zeiljacht kopen
    • De ideale cruiser-racer zeilboot
    • Populairste zeilklassen en eenheidsklassen
    • Zeilmaker of zeilmakerij kiezen
    • Zeeziekte voorkomen en behandelen
  • ZeilTrends
  • Over ClubRacer
    • Contact
    • Nieuwsbrief
  • AdverterenPromoot uw bedrijf
© ClubRacer
Zeilen

Ideale weersomstandigheden zorgen voor een spannende FLINN Cup

Door Eddy Lekens Gepubliceerd: 3 september 2018Laatst aangepast op 3 mei 2023 4 minuten leestijd
Flinn Cup
197

Op 1 en 2 september vond in Oostende de FLINN Cup plaats, de zesde manche van de OSTEND CUP, een reeks zeilwedstrijden die samen door Ostend Sailing, Royal North Sea Yachtclub en Twins Bredene worden georganiseerd.

Dit jaar werd de FLINN Cup, genoemd naar het Brusselse advocatenkantoor, uitgebreid met een wedstrijd op zeiljachten waarbij advocaten aan de balie en zeilminnende kantoren en bedrijven op het water konden strijden voor de eerste Interlaw Competition overwinning. Meer dan 30 advocaten en medewerkers hadden zich ingeschreven voor deze sympathieke zeilrace voor de kust van Oostende.

Onder een stralende zon en een noordoostenwind van 1-2 Beaufort werd er op zaterdag gestart voor 2 reeksen langs bestaande vaste boeien. De lichte weersomstandigheden zouden er dan ook een uiterst technische race van maken. Voor velen was het een eerste kennismaking met het zeilen en onder deskundige begeleiding van ervaren schippers werden de deelnemers vertrouwd gemaakt met de stroming op zee, het trimmen van de zeilen en de wedstrijdtactiek.

De strijd tussen de verschillende advocatenkantoren verliep hard maar vriendschappelijk met kantoren FLINN en SCHOUPS die elk met een overwinning en een tweede plaats evenveel punten verzamelden maar waarbij FLINN aan het langste eind trok door de laatste reeks te winnen.

Voor de andere zeilklassen (Catamarans, Patins à Vela, SB20 en Draken) werd de FLINN Cup over 2 dagen gezeild met zowel op zaterdag als zondag telkens 2 reeksen. Waar het op zaterdag vooral belangrijk was om de goede tactische keuzes te maken en de trim van de zeilen af te stemmen op maximale bootsnelheid kwam daar op zondag ook nog zeiltechniek en boothandling bij. De wind was immers aangetrokken naar een 3-4 Beaufort en noopte de zeilers tot een hogere concentratie en snellere reacties bij de verschillende zeilmanoeuvres.

In de C1 klasse konden Luc Hennebel met echtgenote Lieve Tanghe op hun Viper catamaran hun favorietenrol waarmaken en opnieuw de overwinning naar zich toe trekken met winst in 3 van de 4 reeksen. Bij de Patins a Vela was de strijd voor de overwinning tussen Bernard Bossuyt en Kristof Delobelle iets harder en diende het resultaat van de laatste reeks te beslissen over de eindwinnaar. Bernard Bossuyt kon deze met een overwinning op zijn naam schrijven.

Bij de C3 catamarans (tot 16 voet) diende schipper Jean Driesmans zich ondanks 2 afgetekende overwinningen op zondag tevreden te stellen met de tweede plaats aangezien hij op zaterdag forfait moest geven en dus al van bij de start op een grote achterstand stond. In deze klasse kon Willy Sablon zo met de overwinning gaan lopen.

Bij de Patin Juniors toonde Amadeo De Langhe zich de sterkste door de eerste 3 reeksen te winnen en de laatste als tweede te eindigen. In de SB20 reeks kon het team van Gert Lerno moeiteloos de overwinning naar zich toe trekken. Zij wonnen dan ook alle reeksen. In de Draken klasse tenslotte een gelijkaardig verhaal voor het team van Luc Springuel die alle reeksen afgetekend wonnen.

Benoit Simpelaere, voorzitter van Ostend Sailing was een bijzonder tevreden man: “Dankzij het mooie weer en de schitterende zeilomstandigheden zijn we erin geslaagd om meer dan 85 zeilers verspreid over 35 boten op het water te krijgen voor een vriendschappelijke competitie. Het bewijst dat onze formule van samenwerking tussen verschillende clubs aanslaat en dat de interesse voor de zeilsport toeneemt. Nu we met onze beachclub eindelijk onze stek op het strand aan de Oostelijke strekdam hebben, hopen we met dit soort evenementen nog meer interesse op te wekken voor deze dynamische sport en zo ons ledenaantal verder te doen groeien. Tenslotte wens ik ook nog alle aanwezigen, de wedstrijdleiding, de sponsors en mijn sterk bestuur te bedanken! Afspraak volgend jaar voor de derde editie van FLINN Cup tijdens het eerste week-end van september, met name 7 en 8 september 2019.”

Het wordt alvast uitkijken naar de laatste manche van de Ostend Cup, de Indian Summer Race, die op 22 en 23 september bij TWINS Bredene zal plaatsvinden en waarbij dan ook de eindwinnaars van de verschillende klassen in de Ostend Cup zullen bekend zijn.

Einduitslag van de InterLaw Competition:

1. FLINN Law op jacht NJORD (schippers Geert Orbie en Paul Jonckheere) – 3 punten
2. SCHOUPS op jacht CANJOTTO (schipper Luc Verstraete) – 3 punten
3. BILLIET & Co op jacht HANSE (schipper Bertrand Stuyts) – 6 punten
4. ALLEN & OVERY op jacht KATMANDU (schipper Freddy De Smet) – 8 punten

Eindrangschikking FLINN Cup

Podium C1 Catamaran Klasse:

1. Luc Hennebel en Lieve Tanghe (Ostend Sailing) – Viper – 3 punten
2. Marc Vanden Haute en Carole Vanden Haute (Ostend Sailing) – Viper – 5 punten
3. André Hermans en Tanguy Boland (Koksyde Yacht Club) – F18 – 10 punten

Podium C3 Catamaran Klasse

1 Wim De Jonghe (Twins) – 2 punten
2. Jean Driesmans (Twins) – 5 punten
3. Willy Sablon (Twins) – 8 punten

Podium Patin a Vela Catamaran Klasse

1. Bernard Bossuyt – 5 punten
2. Kristof Delobelle – 5 punten
3. Nathan Bossuyt – 9 punten

Podium Patin Junion Catamaran Klasse

1. Amadeo De Langhe (Twins) – 3 punten
2. Bram Delobelle (Twins) – 5 punten
3. Simon Wouters (Twins) – 9 punten

Podium SB20 Klasse

1. Gert Lerno (RNSYC) – 3 punten
2. Pepijn Orbie (RNSYC) – 8 punten
3. Filip Baert (RNSYC) – 9 punten

Podium Draken Klasse

1. Luc Spinguel (RNSYC) – 2 punten
2. Patrick Delahaye (RNSYC) – 5 punten
3. An Dumon (RNSYC) – 7 punten

De volledige uitslag is online beschikbaar op het Manage2Sail Platform en www.ostendcup.be

Tekst: Filip Lecomte
Foto’s © FLINN.Law – FLINN Cup 2018

Ostend SailingRNSYC
Deel FacebookLinkedinWhatsappEmail
Eddy Lekens

Eddy Lekens is sinds 2002 een vaste waarde in de zeilsportjournalistiek voor België en Nederland. Hij begon zijn zeilcarrière in 1984 en behaalde talloze podiumplaatsen in ORC- en IRC-competities. In 2004 werd hij door het Watersportverbond uitgeroepen tot beste zeezeiler, een erkenning voor zijn prestaties met het Audi-zeilteam. Naast ClubRacer is Eddy actief als e-commerce consultant en oprichter van zijn digitaal bureau. Zijn maatschappelijke betrokkenheid komt ook tot uiting bij Lucky Cookie, een filantropisch project waarin hij zich met hart en ziel inzet voor beter dierenwelzijn en ervoor zorgt dat zowel huiskatten als zwerfkatten toegang hebben tot gezond kattenvoer.

Gerelateerd zeilnieuws

RNSYC lanceert North Sea Sailing Collective: drie jonge zeilers kopen eigen SB20-vloot...

SB20 klasse zet in op talentontwikkeling met jeugdprogramma’s

Witzmann kroont zich tot Europees kampioen SB20 na spannende slotrace tegen Pollard

Open Belgian Sailing Week mikt op Cowes Week-status, maar “het succes hangt...

Open Belgian Sailing Week 2025: een nieuw zeilevenement met ambities, maar kan...

Oostende Sailing Weekend – OBK IRC 2022

Meest gelezen

  • 1

    Zeilers weerbericht weekend 22-23 Augustus 2026

  • 2

    Tomidi gestript en in stukken gezaagd: zo eindigt de Belgische Whitbread-racer als beschermd erfgoed

  • 3

    Zeilers weerbericht weekend 05-06 September 2026

  • In 1920 winnen Belgische zeilers voor het eerst olympisch goud

  • 5

    Zeilers weerbericht weekend 28-29 Augustus 2026

Voeg ClubRacer toe als favoriete bron op Google
X-Yachts Benelux
Shogun 43 Salt Yachting
Escape Yachting
B&G Nemesis display
Volg ons via Google Nieuws
X-Yachts Benelux
Escape Yachting
B&G

ClubRacer. Elke dag zeilnieuws. Mis niks!

Selecteer lijst(en):

Controleer je inbox of spammap om je abonnement te bevestigen.

  • Info
    • Over ClubRacer
    • Contact
    • Adverteren
    • Zeilnieuws melden
    • Privacy
  • Zeilen
    • Zeilnieuws
    • Zeilkalender
    • Weerberichten
    • Leren zeilen
    • Zeilboot kopen
    • Zeilscholen in België
  • Zeilwedstrijden België
    • Antwerp Race
    • Schelderegatta
    • Dover Strait Race
    • Speculoos Race
  • Zeilwedstrijden Nederland
    • North Sea Regatta
    • 24 Uurs Zeilrace
    • Windmill Cup
    • Deltaweekend
    • Breskens Sailing Weekend
    • Junior World Championship
    • 40 Mijl van Bru
  • Internationaal & offhsore
    • The Ocean Race Atlantic
    • Vendée Globe
    • Transat Café L'or
    • Rolex Fastnet Race
    • Rolex Sydney Hobart Yacht Race
    • Admirals Cup
    • Spi Ouest France
    • Cowes Week
    • La Solitaire
    • Half Ton Classics Cup
    • North Sea Race
    • RORC Round Britain & Ireland Race
  • Grand Prix Racing & klassen
    • America's Cup
    • SailGP
    • IMOCA
    • Class40
    • ORC
    • IRC
  • olympisch zeilen
    • Sailing World Cup Series
    • Paralympisch zeilen
  • Opmerkelijk
    • Zeilrecords
    • Zeilblunders
    • Zeilongelukken
    • Kielbreuken

© 2026 ClubRacer. Op alle teksten, foto’s, video’s en andere media van ClubRacer rust auteursrecht. Een link naar een artikel plaatsen mag altijd. Wil je content van ClubRacer overnemen of gebruiken? Neem dan vooraf contact met ons op.

ClubRacer & ZeilTrends werden opgericht door Eddy Lekens en worden door hem uitgegeven en hoofdredactioneel geleid.

ClubRacer
  • Voorpagina
  • Meest recent
  • Zeilkalender
  • Opinie
  • Zeilen Wiki
    • Weerberichten
      • Windy map
      • Weerkaarten Europa
      • Buienradar Europa
      • Beste weerberichten voor zeilers
      • Praktische meteo en meteorologie
    • Leren zeilen
    • Leren zeezeilen
    • Hoe word ik wedstrijdzeiler
    • Hoe win je zeilwedstrijden?
      • Hoe maak je een goede start
      • Het kruisrak
      • Het voordewindse rak
      • Merktekens ronden
      • Hoe train je een bemanning of zeilteam?
      • Protesteren en protest indienen
      • Psychologie tijdens het wedstrijdzeilen
      • Regels wedstrijdzeilen 2025 – 2028
    • Meetbrieven, Ratings en handicap zeilen
      • IRC meetbrief aanvragen
    • Verplichte uitrusting voor pleziervaartuigen
    • De beste zeilkleding: gids voor het 3-lagensysteem
    • VIDEO: Man overboord procedure en training
    • Zeilboot of zeiljacht kopen
    • De ideale cruiser-racer zeilboot
    • Populairste zeilklassen en eenheidsklassen
    • Zeilmaker of zeilmakerij kiezen
    • Zeeziekte voorkomen en behandelen
  • ZeilTrends
  • Over ClubRacer
    • Contact
    • Nieuwsbrief
  • AdverterenPromoot uw bedrijf
ClubRacer

© ClubRacer 2025 - Op alle zeilnieuws en media van ClubRacer rust uiteraard copyright.